10 tysięcy wyładowań . Ogromna burza w Hong Kongu

Od 1968 roku w Hong Kongu nie odnotowano tak gorącego dnia. To spowodowało, że nad miastem rozpętała się ogromna nawałnica. Trwała 12 godzin i sprowadziła na ziemię ponad 10 tysięcy błyskawic.

W nocy z 9 na 10 lipca w Hong Kongu rozszalała się potężna burza. Trwała 12 godzin, a detektory wyładowań odnotowały ponad 10 tysięcy błyskawic, które uderzyły w ziemię.

burza

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pogodowe, które obowiązywało od soboty od godziny 18.45 czasu lokalnego. Przez ponad pięć godzin, czyli do północy, odnotowano blisko sześć tysięcy doziemnych wyładowań. Większość z nich uderzyła w wyspę Lantau i w Nowe Terytoria (rejon Hong Kongu). Po północy w Hong Kong uderzyło ponad cztery tysiące piorunów.

burza

Rekordowa nawałnica

Mimo, że w Hong Kongu jest lato i burze pojawiają się stosunkowo często, to ostatnia nawałnica była wyjątkowa. Pobiła rekord największej zarejestrowanej ilości wyładowań doziemnych. Poprzedni stanowił niecałe 10 tysięcy błyskawic w ciągu 24 godzin, co przydarzyło się w lipcu 2005 roku.
Najgorętszy dzień od prawie pół wieku

burza

Gwałtowna burza zwieńczyła najgorętszy od 1968 roku dzień w Hong Kongu. Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia (9 lipca) w cieniu wyniosła 37 st. C. Nawałnica sprowadziła 30 l/mkw. deszczu.

Źródło: scmp.com, ENEX, tvn meteo Autor: AD/jap
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “10 tysięcy wyładowań . Ogromna burza w Hong Kongu”

  1. „SŁOŃCE SPADNIE NA ZIEMIĘ, A PO NIM GRZMOTY KTÓRYCH SPADNIE WIĘCEJ NIŻ JEDEN.”
    GDY NADEJDZIE KONIEC KOŃCÓW, UJRZYCIE KONIEC POCZĄTKU A PO NIM POCZĄTEK PO KOŃCU.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.