10 wielkich znaków końca świata według Biblii, które dokonują się na naszych oczach

Apostołowie postawili kiedyś Chrystusowi pytanie: „Jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?”1. Szukając odpowiedzi, natrafimy w Piśmie Świętym na dwa znamienne fakty związane ze znakami końca świata. Po pierwsze Jezus wzywa do czujności. Skąd jednak mamy wiedzieć, kiedy należy czuwać?

Zaraz po otrzymaniu pytania Jezus poświęcił prawie 100 tekstów znakom swego przyjścia, wyjaśniając tym samym powody czujności. Jego słowa są często przeplatane terminami: CZUWAJCIE i BĄDŹCIE GOTOWI. Ostrzeżenie to byłoby niecelowe, gdyby nie było znaków lub gdyby znaków nie można było rozpoznać! Po drugie czas przyjścia Jezusa łatwo określić, podobnie jak określamy czas bez zegarka na podstawie obserwacji. Gdy porównamy sytuację na świecie z biblijnymi znakami czasu, możemy być absolutnie pewni, że drugie przyjście Jezusa jest bliskie.

Rozważmy dziesięć znaków, wypełniających się w naszych dniach:

NAŚMIEWCY (2 Piotra 3,3.4)

Piotr przepowiedział, że w dniach ostatecznych ludzie będą otwarcie objawiać swój sceptycyzm i szydzić z przedstawianych im znaków bliskiego przyjścia Jezusa. Takim ludziom możemy odpowiedzieć: Piotr mówi właśnie o tobie. Swą postawą dostarczyłeś mi znaku ostatecznych dni.

WOJNY (Mat. 24,6.7)

Wiek dwudziesty był świadkiem dwóch najstraszniejszych wojen światowych (1914-1918 i 1939-1945), w których zginęło ponad 70.000.000 ludzi. Kończące się stulecie było najbardziej krwawym w historii. []

GŁÓD (Mat. 24,7)

Nasz wiek zanotował kilka największych klęsk głodu znanych w historii, np. w Chinach w latach 1928-1930, czy Bengalu w latach 1943-1944. Według przypuszczalnych obliczeń zmarło wtedy z głodu ponad 20.000.000 ludzi.

EPIDEMIE I NIEULECZALNE CHOROBY (Mat. 24,7)

Podam tylko jeden przykład epidemii, ale za to bardzo wymowny. W roku 1918 zmarło na grypę „hiszpankę” około 21.000.000 ludzi. Medycyna wciąż nie może poradzić sobie z wieloma chorobami, chociażby nowotworami i AIDS.

TRZĘSIENIA ZIEMI (Mat. 24,7)

Wiek XX był świadkiem dwóch największych trzęsień ziemi w historii świata: w Chinach w roku 1920 zginęło 180.000 osób; w Japonii w roku 1923 — 1.500.000, a 200.000 osób uznano za zaginione. Trzęsienie ziemi w Japonii uważane jest przez wielu za największą katastrofę po potopie.

WIEDZA I UMIEJĘTNOŚĆ (Dan. 12,4)

Jesteśmy świadkami wielkiej eksplozji wynalazczości. Człowiek dokonał w ostatnim wieku większego postępu w dziedzinie wiedzy niż we wszystkich wiekach razem wziętych (technika, medycyna, transport, łączność i inne).

TECHNIKA (Dan. 12,4)

W wieku XX człowiek przekroczył kilkakrotnie barierę szybkości. Samoloty ponaddźwiękowe, rakiety i satelity latają jak „błyskawice”. Największy postęp jednak zanotowano w komputeryzacji. Tempo w tej dziedzinie jest tak ogromne, że to, co wczoraj było hitem, dzisiaj odstawiamy na bok, a jutro trzeba będzie wyrzucić albo odstawić do muzeum.

NIEBEZPIECZNE DNI (2 Tym. 3,1-3)

Mimo posiadania najdoskonalszych środków i przy stosowaniu najlepszych metod zwalczania przestępczości, bezprawie, rabunek, gwałt i wszelkiego rodzaju zło alarmująco wzrasta. Organa sprawiedliwości potrafią niekiedy ukrócić zło (założyć kajdanki), lecz nie potrafią uleczyć. []

STRACH (Łuk. 21,25.26)

Mimo ogromnego postępu technicznego nie udało się zlikwidować czynników powodujących strach. Strach przed przestępczością, bezrobociem, samotnością czy głodem pojawia się wszędzie tam, gdzie żyją ludzie.

DNI NOEGO (Mat. 24,37-39)

Za dni Noego całą cywilizację ogarnęła skandaliczna niemoralność. Tak jak i dzisiaj. Najsmutniejszy jest fakt, że nigdy przedtem nie było tak szeroko rozwiniętej oświaty i znajomości prawa jak obecnie, co jednak nie przeszkadza ludzkości brnąć w najgorszym bagnie niemoralności.

Gdy omawiamy listę tych wszystkich znaków, niektórzy protestują: „Przestępczość, wojny, trzęsienia ziemi i inne przytoczone znaki zdarzały się często i były uznawane w przeszłości jako dowody bliskiego przyjścia Chrystusa, przez co ludzie doznawali rozczarowań. Tamci wyjaśniali i stosowali znaki niewłaściwie. Czy my dzisiaj nie popełniamy tych samych błędów?”. Ludzie podnoszący taki zarzut zapominają o ogromnej różnicy, jaka zaistniała w naszym wieku w stosunku do wieków poprzednich. Sprawa jest bardzo prosta. Dziś po raz pierwszy od czasu zmartwychwstania i wniebowstąpienia Jezusa wszystkie przepowiedziane ważniejsze znaki wypełniają się równocześnie! W przeszłości niektóre z przepowiedzianych znaków pojawiły się sporadycznie, lecz nigdy nie pojawiały się równocześnie, tak jak ma to miejsce obecnie!

Jezus nigdy nie kazał wierzyć w bliskość swego powtórnego przyjścia na podstawie jednego zauważonego znaku. Gdy jednak pojawią się na niebie i na ziemi wszystkie znaki jednocześnie, to ich spotęgowana moc przekonywująca będzie bezbłędnym znakiem bliskości Dnia Pańskiego. Będą one takim świadectwem mocy, jak gdyby Bóg głosem grzmotu ogłaszał ten nadchodzący dzień lub pisał wielkimi literami na nieboskłonie.

PRZYPISY:
1 Mat. 24,3.
2 Mat. 24 i 25.
3 Mat. 24,42-44; 25,13
źródło:http://nadzieja.pl

Ocena: 3.6. Przez 8 osób.
Proszę Czekać...

91 thoughts on “10 wielkich znaków końca świata według Biblii, które dokonują się na naszych oczach”

 1. A ja kiedyś słyszałem, że jednym ze znaków mają być dziwne znaki na niebie, które będą widziane przez wszystkich na świecie. Jeśli to prawda, to biorąc pod uwagę wszechobecność internetu i możliwość oglądania wszystkiego przez wszystkich, to aż ciarki po plecach przechodzą.
  Te wszystkie dziwne światła, poświaty, te różne dziwne dźwięki rozchodzące się po niebie – niedobrze to wygląda.

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 2. Nie rozumiem dyskusji, wierzę w Boga, wiem że jest ale nie mam zamiaru przekonywać tych którzy nie wierzą.Zadam tylko jedno pytanie.Co wg Was znaczy słowo wiara? Wierzyć nie znaczy wiedzieć, to znaczy zaufać Bogu na słowo i tylko Ci będą zbawieni, ja pogubiłam się trochę w życiu i może dobry Bóg nie znajdzie dla mnie miejsca przy boskim tronie, tak jak nie znajdzie dla wielu tu piszących bo zawiodłam ale się nie wypadłam. Zastanawiam się tylko dlaczego osoby nie wierzące tak mocno krzyczą że Boga nie ma? Czyżby chciały przekonać tych wątpiących do swoich przekonań, z nadzieją że w wiékszej grupie raźniej? Czyżby bali się zostać w mniejszości albo samotnie? Nie wierzycie a czytacie przepowiednie o przyjściu Pana Jezusa? Czy dorosły czyta bajki? Nie, najwyżej dzieciom ale sam dla siebie nie ponieważ się że nie są to historię prawdziwe a Wy przekonani że Boga nie ma czego szukacie w przepowiedniach? Nie wierzcie i bawcie się, korzystajcie z życia póki jeszcze możecie, nie zaprzątania swoich głów czymś co wg Was nie istnieje, nie marnujcie swojego cennego czasu .

  Ocena: 3.6. Przez 8 osób.
  Proszę Czekać...
  1. Kiedys nie wiem w co wiezyłem teraz nie jest lepiej chyba przez kosciol ktory sie przez kase sam zatracil i pogobil

   Ocena: 4.4. Przez 5 osób.
   Proszę Czekać...
 3. ja pierdole szkoda mi tych naiwnych wierzących ludzi hahaha bog nie istnieje,biblia jest przepisanymi sumeryjskimi mitami,pochodzimy od małpy a 10.000 lat temu na arktyce była mityczna „atlantyda” w głupiej bibli pisze ,ze człowiek ma 6000 lat brednie za brednia a wy wierzycie w te głupoty, dajecie księdzu na tace zeby mógł prostytutki posuwać

  ZAL MI WAS

  Ocena: 2.3. Przez 11 osób.
  Proszę Czekać...
  1. A nam nie żal Ciebie , kazdy z nas walczy duchowo wiec jesli nie dostrzegasz szatana znaczy ze z nim przegrywasz . Nie wiemy jak wygladasz ale pewnie sport to tylko widziales w telewizji do bledow sie nie przyxnajesz a w towarzystwir najlepiej wychodzi ci mowienir po dwóch flaszkach gorzoly jeszcze raz podkresle nam ciebie nie zal… wiesz jak demony mowia o takich jak ty… Ci ktorzy mi służą wiec gratuluke ziomkow hehe

   Ocena: 3.1. Przez 8 osób.
   Proszę Czekać...
  2. Czlowieku!!!!!! nawroc sie bo pieklo cie pochlonie,co ty wypisujesz,szatan przez ciebie przemawia…przekonasz sie ,ze Bog istnieje i pieklo rownie,zale moze byc juz za pozno.Ogien bedzie cie zzeral na wieki ,jak sie nie nawrocisz…

   Ocena: 3.9. Przez 11 osób.
   Proszę Czekać...
  3. Ciekawe a skad ty mozesz wiedziec ze czlowiek ma 6000lat ?ciekawe moze zapewne od uczonych ?ciekawe skad oni wiedza to dopiero sa brednie skoro mowisz ze jezus nie jest bogiem domyslam sie ze zapewne wierzysz w tzw ewolucje to dopiero sa glupoty

   Ocena: 2.8. Przez 6 osób.
   Proszę Czekać...
  4. Oj sory te 6000zle przeczytalem ale o tej pisze tak jak mysle czy myslisz ze kto kto nie wiem zabijal bez skropolow i nie zaluje a po drugiej stronie jest ten kto zyl normalmie czyli moralnie dobrze bedzie mial tak samo?ty pewnie wierzysz tak jak napisalem wczesniej w ewolucje najwieksza glupota jaka moze byc kto moze to wiedziec kto pytam sue jacys uczenie ?kleska brednie wciskaja ludziom a oni w to wierza JEZUS jest BOGIEM i taka jest prawda zegnam

   Ocena: 1.5. Przez 2 osoby.
   Proszę Czekać...
   1. Nie zgodze sie z Toba Jesus chrystus nie jest Bogiem. To wlasnie tego uczy kosciol. Nigdzie w biblii nie ma o tym wzmianki .Bog jest jedyny, wszechmogacy a Jesus chrystus byl pierwszym aniolem przy stwarzaniu .

    Ocena: 3.7. Przez 3 osoby.
    Proszę Czekać...
    1. Nie wiem jaką Ty Biblię czytasz, ale w mojej (jestem katoliczką) jest wyraźnie napisane, że Syn Boży, Bóg Ojciec i Duch Święty to trzy osoby tworzące jedność.

     Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
     Proszę Czekać...
    2. Przytocz mi proszę cytat z Biblii, gdzie mowa jest o tym, że Jezus był pierwszym aniołem.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
  5. OSWIECONY TO TY MOZE I JESTES TYLKO ZE PRZEZ NIEODPOWIEDNIEGO WYKLADOWCE .😂😂😂

   Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  6. Witam.
   Głupie to jest to kiedy ocenia się i szydzi z czegoś czego się nie rozumie.
   Pozdrawiam.

   Ocena: 2.3. Przez 4 osoby.
   Proszę Czekać...
 4. CO ZA BZDURY PISZECIE ,TEN KONIEC ŚWIATA CIĄGNIE SIĘ JUŻ OD PIERWSZYCH NARODZIN LUDZKOŚCI!!!!!!!!!!!!!! TO TYLKO LUDZIE POWODUJĄ ŻE JEST ZŁO DOBRYCHMOŻNA POLICZYĆ NA PALCACH ,,,,,, DLATEGO NIE MA POKOJU NA ŚWIECIE ZA DUŻO ZŁYCH LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!! TYLE W TEMACIE

  Ocena: 5.0. Przez 5 osób.
  Proszę Czekać...
  1. Nie ma dobrych i złych ludzi,są tylko ci którzy żyją dla własnych żądz i zachcianek i są ludzie nawróceni,którzy idą w ślady Pana Jezusa Chrystusa.

   Ocena: 3.3. Przez 3 osoby.
   Proszę Czekać...
 5. Jesli tu weszliscie to musi byc na rzeczy. Czy wy nie czujecie w swych sercach ze nadchodzi cos zlego tak szczerze… Chyba wszyscy to czuja. Pisze w biblii nawracajcie sie i wierzcie w ewangelie.. Bo moze byc za pozno. Ja wierze w Ciebie Boze i w Jezusa Chrystusa.

  Ocena: 3.8. Przez 10 osób.
  Proszę Czekać...
  1. Ja rowniez wierze i kocham Jezusa Chrystusa oraz naszego cudownego Boga ktory jest milosierny i wszechmogacy.Rowniez uwazam ze dzieje sie cos baaardzo niedobrego.Wierze w Apokalipse bo za duzo jest zla na tym swiecie,wojny,glod i tajna organizacja ktora niszczy nas ludzi oczywiscie swiadomie.Nie pozwolmy aby ktos zachwial nasza wiare bo naszym ratunkiem i zbawieniem jest Jezus Chrystus nasz zbawiciel,ktory bardzo nas wszystkich kocha.Polecam wszystkim szczera i prawdziwa modlitwe ktora naprawde dziala cuda.Ja modle sie do Boga Ojca i widze ze jest obecny w moim zyciu.

   Ocena: 3.3. Przez 9 osób.
   Proszę Czekać...
   1. ja zaczelam poznawac boga,jezusa i sie do nich zblizac ja chce tego.wierze w to i w lepszy inny swiat ktory obiecuje nam ojciec.kto poznaje bardziej,i sie zbliza mocno i analizuje to wszystko,to ma zapewnione miejsce w nowym zyciu.to wszystko co mamy,to mamy od boga,on to sprawil.ja ich kocham i bede sie uczyla dalej i lepiej poznawala.ja sie zmienie na dobra i lepsza osobe,a to mi pomoze w tym muj ojciec.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Ja takze Asiu,,,coś się dzieje,,,mam 63 lata i sięgnęła po Biblie,,może to duch bozy,,BOZE JESTEM CI WDZIECZNA,,ŻE MNIE OTWORZYŁEM NA TA ŚWIĘTA KSIEGE

   Ocena: 3.0. Przez 4 osoby.
   Proszę Czekać...
 6. Jezu ogar ludzie! Nie było końca świata i nie będzie! Żal mi was -.- „NIECH BOG MA NAS W OPIECE!” „NIE LEKAJCIE SIE!” POPATRZCIE CO PISZECIE ! -.-‚

  Ocena: 3.0. Przez 4 osoby.
  Proszę Czekać...
  1. Pasujesz do punktu 1. Radzę się szybko nawrócić.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 7. Ja myślę że prawdę zna tylko pojeb**e USA i Watykan… Ukrywają całą prawdę przed światem…

  Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 8. Jezus mieszka w Krakowie od dnia 03.09.1976 r w nowej hucie ale ma inną twarz taka jest prawda

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 9. 10 przykazan niewystarczy ? , za malo ? …. moze jeszcze 100 ? , lepszy ludzki kodeks ? , wiezienie ? , Czerpac wiedze z innych religi ? , poco !! , Caly czas karzdemu powtarzam my jestesmy narzedziami w rekach Boga , od samych ludzi zalerzy jaki bedzie swiat, TRZEBA PRZYJAC PRZYKAZANIA !!!! , obudzic suniienie , kto wie jak by bylo jak by czlek kazdy sluchal glosu Pana? , ludzie odrzucaja najwazniejsze wartosci w zyciu!!! 80 % cierpienia pochodzi od czlowieka , bo zjada go pycha , wlasne ego , czyz nie ?, odrzucenie przykazan !!!!!!! Pamietajcie Pan nasz objawil sie , a nie inne religie sa wymyslone przez czlowieka. pozdrawaim

  Ocena: 1.5. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
 10. A co jesli siła wyższa istnieje a świątynię mamy sami w sobie Biblia mówi że stworzyl na swoje pod

  Ocena: 2.7. Przez 3 osoby.
  Proszę Czekać...
  1. Siła wyższa istnieje, wystarczy popatrzeć na mnichów ze wschodnich stron świata, ich modlitwy, medytacje, powodują, że są jak jakieś nadprzyrodzone istoty, bo panują nad swoim ciałem i duchem w większym procencie niż osoby chodzące do kościoła, bo oni nie tylko chodzą, ale i wierzą, co nam z chodzenia do kościoła, skoro nie wierzymy? „Wiara czyni wielkie cuda” jak już ktoś opisywał w komentarzach nie wyjaśnione uzdrowienia, ja przy modlitwie rzucam świętą aurę nie tylko na samego siebie i najbliższych, ale na wszystkich na ziemi. Gdy nie wierzyłem w Boga to w ogóle nie wiedziałem co aura, gdy próbowałem ją zarzucić, teraz jednak wiem i wierze, że potrafi zdziałać cuda.
   PEACE !

   Ocena: 1.0. Przez 2 osoby.
   Proszę Czekać...
   1. „niu ejcz” w pełni
    czyli okultyzm

    A ja jak poczwicze to mam 3sekundy do setki czyli tak sobie wyobrazam

    Aura i „chochliki” tez 🙂

    Co tam mnisi z tybetu

    W Kościele Katolickim nie gdzieś tam, są uzdrowienia nie ćwiczeniami ale przez wiarę , nie przez zasługi ,ale za darmo !
    Tym co uwierza beda towarzyszyc znaki …na chorych beda klasc rece a oni wyzdrowieja … to sie dzieje
    przez wiare !!! za darmo tylko warunek wiara!!!!

    Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
    Proszę Czekać...
 11. strach przed wymyslonym pieklem a zycie jest tylko zyciem czescia biologi to wszystko to gra czy nie widzicie ze kazda religia to gra o kase …….. trzeba myslec o zyciu o celach i tym kim jestesmy nie w kategoriach tak bardzo ziemskich religie strasza nas mowia ze nie bedzimy zbawieni ……………hihi pytanie czy chemy byc zbawieni wg ich scenariusza to nie ma sensu …….. czlowek jest czescia wszechwswiata i funkcjonuje miedzy jego wymiarami to co wiemy to co rozumiemy jest ulamkiem przestrzeni w ktorej isteniejemy rozumienie przez nas naszego tu i teraz nie jest obiektywne .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. wszystko to prawda co piszesz,ale jednego nie bierzesz po uwage,,ze moze sie mylisz, ze moze jestes blisko ale poprzez pyche, ktora bierze sie z zarozumialstwa twardo stapajacych po ziemi ludzi,wszystko wiedzacych i wszystko rozumiejacych…moze powinienes sie zastanowic, ze moze jednak nie jest tak jak to sobie obmysliles.ze moze jednak jest sila boska, ktora nad tym wszystkim czuwa, do wiary wiedzie prosta droga i wiara jest laska, ale aby jej doznac, trzeba sie otworzyc i na wszechswiat i Boga wszechswiata , w pokorze.

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  2. Twierdzisz więc że nie ma Boga Ojca ? – a widziałeś może fale radiowe gołym okiem które są ? – cudowne uzdrowienia z nieuleczalnych chorób w kilka sek. też są wbrew odmiennym diagnozom lekarzy.

   Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  3. Też tak kiedyś myślałem ! Właśnie wtedy kiedy straciłem wiarę w Pana Naszego, dziś jednak mój brat jest bardzo chory i jedyne co mi zostało to modlić się o jego zdrowie, wierzę w Szatana, a zarazem i w Boga, bo nie wiara w nich doprowadza do szaleństwa, Nie wiem co jeszcze napisać, tylko tyle, że ludzie są mądrzy po fakcie, przewidywać, co może się stać gdy na świecie zwątpimy w Naszego Pana

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 12. A może wystarczy żyć zgodnie z własnym sumieniem „nie czyń innemu co Tobie nie mile” i już świat jest idealny

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. Trafiłeś!!! Samo sedno prawdy. Ja też to odkryłem. Boga nie ma w kościele, on jest miłością do innego człowieka.

   Pozdrawiam!

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
   1. Masz do połowy rację. 😉
    Ale Bóg też jest w Kościele i to nawet pisze w Piśmie Świętym, jeśli ktoś zechce, to mogę podać sigla (skróty nazw ksiąg, rozdział i wersety).

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Podaj te wersety. Biblia mówi wyraźnie że Bóg nie mieszka w świątyniach ludzką ręką zbudowanych, ani nie jest obsługiwany przez ludzi.

     Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
     Proszę Czekać...
    2. Koniec świata będzie czy to się komuś podoba czy nie. A stanie się tak z powodu ludzi. Kiedy umrze ocean skończyć się życie na ziemi. Już teraz masowo wymierają zwierzęta miliony śniętych ryb. To kwestia czasu i dokona tego sam człowiek.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
  2. Jestem za życiem w prawdzie ,miłości bez zawiści.Staram się pomagać w jak najmożliwszy sposób drugiemu bezinteresownie i jest mi z tym bardzo dobrze:)niech każdy spróbuje takiego życia a radość z pomagania innym ludziom okaże się bezcenna :)każdy ma wybór więc niech go dokona zgodnie z własnym ja.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 13. przeczytajcie apokalipse nie ma jeszcze pojazdow wojskowych jak skorpiony, nie ma ksiezyca w czerwieni itd.
  koniec swiata bedzie moze za tysiac lat albo i za 3 tysiace. ale przesladowanie chrzescijan moze sie zaczac w kazdej chwili

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ognisty księżyc już się pojawia. Przed końcem będzie jeszcze III Wojna Światowa.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 14. Datę chcecie 🙂
  Jak ja odejdę cały ten „Świat” zniknie:)

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Oj mylisz się 🙂 jeśli myślisz, że po śmierci nic nie ma to radzę ci się nad tym zastanowić i wpuścić Boga do swojego serca już dziś!

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 15. koniec świata będzie jak przez rozbłyski słoneczne cofniemy sie do epoki kamienia łupanego

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. zastanówcie się wszyscy 🙂
   czy to ważne jak bedzie wyglądał koniec świata ?
   bez względu na to kiedy to nastąpi warto zawsze być sobą i nie ulegać panice i etc.
   Poprostu „nie lękajcie się ,miłujcie się „

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 16. MÓDLMY SIE I PROSMY BOGA W TROJCY JEDYNEGO BY NAM OKAZAŁ MIŁOSIERDZIE

  Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 17. Koniec świata nastąpi po 3,5 roku rządów bestii, po nowych przekształceniach mieszkaniowych,czyli po przejściu własności pod skarb państwa,czyli najprawdopodobniej we wrześniu 2016roku lub w marcu 2017 roku.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Jest już marzec 2017 roku, ale do końca świata jeszcze daleko (III Wojna Światowa)

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 18. chciałbym sobie w nowe odsłony gier pograć przed końcem
  Jedyne co mnie trzyma na tym smutnym świecie to carmageddon reincarnation ;( swoją drogą polecam wersje pre alpha można już na necie grać;)

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Gry nie są najważniejsze. Spróbuj poszukać Boga w swoim życiu warto 🙂

   Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 19. Cos w tym wszystkim jest

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. Oczywiście, że jest! Dobry i miłosierny Bóg nas tak kocha, że dał nam ostrzeżenia ☺ pozdrawiam, życzę miłego dnia i jak najwięcej Bożej miłości w życiu ?

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 20. ale wam wszystkim mozgi pieknie wyprano.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nie wyprało nam, my po prostu chcemy iść za Bogiem, za naszym stworzycielem!!!

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
   1. Tobie też radzę się nawrócić

    Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
    Proszę Czekać...
 21. Oczywiscie wojny zawsze byly , ale nigdy tak źle sie nie działo na swiecie tak jak jest teraz .A dzięki temu , ze czytam biblie i stosuje sie do niej , gdyz jest prosta do ogarnięcia Bóg mi dopomaga jesli sie pomodle własnymi słowami.

  Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. Dlatego musimy się jak najwięcej modlić do Boga o dobro i pokój na całym świecie, ja też chciałabym iść przez całe życie z Bogiem bo bez niego nie dałabym sobie nigdy rady! Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

   Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
 22. „Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca”.(1Jana 5:1) To nie Jehwe jest odpowiedzialny za cale zlo na świecie tylko Szatan ktory został zesłany na ziemie 1914 r Teraz jest na ziemi z demonami , bo wie ,ze ma malo czasu , gdyz zbliza sie dzien konca i pokonania szatana i złych ludzi przez Jezusa wraz ,z aniołami .

  Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. A to nie Jahwe stworzył wszystko, a więc też szatana? Bóg przewidział przeróżne zdarzenia, tylko nie szczęście człowieka? Mamy cierpieć, przelewać krew, męczyć się, bo On egoistycznie musi udowodnić swoje ambicjonalne kwestie sporne? Zimno mi się robi, jak o Nim myślę.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Powiem tak oskarżając Boga o to czy owo jesteś w błędzie-Bóg jest i będzie miłością nieskończoną-dostałeś wolną wolę i tak jak inni ludzie z niej korzystasz(widzę,że ty masz z tym problem)całe zło które jest na świecie pochodzi od człowieka i jego wyboru a nie od Boga.

    Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
    Proszę Czekać...
    1. To bardzo wygodne stwierdzenie – dla boga;) On zawsze jest niewinny, dobry etc. a człowiek zawsze powodem zła:) To jakbym żyda słyszał który próbuje mi wmówić ‚a ty moj drogi zawsze jestes mi coś winien, zawsze jakieś odsetki, koszty za żywota – za cokolwiek, za to że oddychasz – płać. Podobne skojarzenia mam z ideą grzechu pierworodnego – analogicznie – rodzisz się z grzechem tak jak rodzisz się z długiem! Jeszcze nic nie ogarniasz i nic nie zrobiłeś – a już jesteś winny, masz dług i jesteś grzeszny! Ta sama talmudyczna idea winności się tu kryje! Pomyślcie o tym. Czyżby bóg miał rozum żyda – albo używał podobnej argumentacji? Dodam że to argumentacja skierowana do Gojów (tych co nie są żydami, są gorsi bo nimi nie są). To dokładnie analogiczne podejście co islamiści – na zasadzie ‚cierp i giń(lub płać) bo nie jesteś z ‚naszej paczki”. Pomyślcie o tym wszystkim – dostrzeżcie podobieństwa analogie!

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
   2. Polecam film pt. „Ziemia Maryi”, nie trzeba oglądać do końca, bo na samym początku jest wszystko wytłumaczone. 😉

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
   3. Pan Bóg jest ojcem. Nawet nie wiecie jak nas kocha. On stworzył wszystko. Wiedział że jakiś człowiek będzie bluźnił i grzeszył lecz każdemu daje własną wolę. On dał nam cały świat i wszystko i to co my z tym zrobimy to nasza sprawa. Ale przyjdzie sad i wtedy nas rozliczy. Przebaczajcie a będzie wam przebaczone. Miłujcie i wy będziecie umiłowani.

    Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
    Proszę Czekać...
  2. Skąd wiesz, że został zesłany w 1914 r.?
   Myślę że gdyby tak było, to już dawno zrobiłby na Ziemi „furorę” i swój „pałac zła”… 😉

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 23. Nie ma Boga, ani Szatana.
  Ludzie wymyślili tego drugiego, aby móc jakoś wytłumaczyć całe to zło. Ciekawe jest tylko to, że modlimy się o odkupienie dusz zmarłych morderców, ale o upadłego anioła, który był najlepszym przyjacielem Boga już nie.
  Zło jest w ludziach. Nie ma stu procentowo dobrych ludzi. Co do opisu w Biblii- każdy mógł to wytłumaczyć. To jest wiadome, jest tak od wieków. Kiedyś ludzi zabijała grypa a wojny były od zawsze. No i ludzie rozwijali się technologicznie.
  Radzę poczytać o Potopie w mitach Greckich- jakieś niewiarygodne podobieństwo do wypocin z Biblii, hm? Napomknę tylko, że owy mit powstał w XVI w.p.n.e.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Za to ty jesteś. A za chwile może Cie nie być. Pomyslales,co potem? Może jednak się mylisz? Największym sukcesem Szatana jest to, że w Niego nie wierzysz. Życzę Ci Nawrócenia. Nie widzisz, ze to wszystko ma sens? Nikt nie straszy końcem świata, czy piekłem. Wystarczy żyć zgodnie z Przykazaniami. Sama tak nie żyje, ale właśnie dlatego oddaje się Miłosierdziu Bożemu, polecam!!!!

   Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  2. Modlimy się do Boga o odkupienie dusz ludzkich, ponieważ ich odkupienie jest możliwe, z powodu Miłosierdzia Bożego, które objawia się szczególnie dla człowieka, bo człowieka Bóg ukochał najbardziej ze wszystkich Swoich stworzeń, dlatego też pragnie nas ratować za wszelką cenę, ukochał nas nawet bardziej niż anioły i TYLKO my dostaliśmy szansę odkupienia, bo Bóg nie Stał się żadnym aniołem, ani nikim takim, ale właśnie Stał się CZŁOWIEKIEM.
   A to, że są tam jakieś źródła greckie mówiące o potopie z XVI w.p.n.e., to jest to tylko dowodem na to, że potop wydarzył się naprawdę (Biblia jest prawdziwa) i faktycznie zaistniało to zjawisko na całym świecie. A Stary Testament też został napisany p.n.e.

   Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
   1. Modlitwa o dusze nic nie pomoże bo Bóg za życia dał nam możliwość wyboru a jeżeli człowiek trafi do piekła już nic nie może go z stamtąd wyciągnąć.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Ale jest jeszcze czyściec i osoby, które nadal żyją. A był kiedyś przypadek, że pewna dziewczyna jechała autobusem i był tam taki pan, który obrażał Boga. Ona zaczęła się modlić, aby Pan Bóg mu przebaczył. Po kilkunastu latach, gdy była już dorosłą kobietą, przyszedł do niej we śnie ten mężczyzna sprzed kilkunastu laty i podziękował jej, że ona się wtedy pomodliła o przebaczenie dla niego, bo dzięki niej on nie trafił do piekła (a miał tam trafić), ale zostało mu darowane i znalazł się w czyśćcu.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
 24. Sodoma i Gomora … to świat, w którym żyjemy. Polecam Apokryfy; Apokalipsę Piotra i Dialog Jezusa z uczniami … Koniec jest bliski; Mam nadzieję pęłną obaw, że go doczekam na tym padole.

  Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 25. Polecma przepwiednie Sybilli Michaldy, które przekazała królowi Salmonowi w Jerozolimie 2800 lat temu.
  Polecam Nostradamusa.
  Polecam Pismo Święte Nowego Testamentu i Apokalipsę.
  Oraz wszystkich proroków.
  Słowa te spełniają się, a ZNAKI DOSTRZEGĄ WSZYSCY LUDZIE, A NIE TYLKO WYBRANI.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 26. Witam! TO nie KŚ !!! Królowa Nieba i Ziemi w Orędziach z Garabandal, Św. Faustyna, Rozalia Celakówna – pielęgniarka ( której proces wyniesienia na ołtarze, Episkopat utrudnia, hamuje) i Wielka Agnostyczka-Vasula Ryden 2014 była w Polsce zob. Youtube i ostatnio ks. dr. Adam Skwarczyński (uznany przez Episkopat za umysłowo chorego -bo napisał w swojej książce proroczo rok wyboru Polaka papieżem )i też doświadczył tej samej wizji zbliżającego się ok.5-15 min ( ale wrażenie, że trwa kilka godzin) OSTRZEŻENIA dla całego świata, zatrzyma się całe życie planety,Matka Boża mówi w orędziach, zatrzyma sie każdy motor, działające urządzenie … jak w ostatniej godzinie agonii duszy zobaczysz całe swoje życie szCZegółowo i z rozległymi skutkami swoich poczynań, dobrych i złych z TYM jak powiedział Jezus m.in. Vasuli nie będzie Ci osądzone, jak ma miejsce po śmierci ciała, ale każdy dowie się jaki by go spotkał. Każdy dostanie ostatnią szanse nawrócenia. Wizjonerka Concita z Garabandal pisze, o tym ostrzeżeniu jako owinięcie duszy w ogień oczyszczający, ludzie woleliby umrzeć niż tego drugi raz doświadczyć – po tym ostrzeżeniu ludzie na ulicach, osiedlach w miastach będą się wzajemnie przepraszać żałować. Ludzie bez łaski uświęcającej, jakaś część ??? tego nie przeżyje będą trupy leżeć będą też kolejki kilometrowe do spowiedzi, zgony wycięczonych spowiedników. I TO TO ‚ostrzeżenie ‚ jest wykorzystywane i mylone z KOŃCEM ŚWIATA, o którym tylko BÓG OJCIEC WIE mimo, że po ostrzeżeniu po III-wojnie, Antychryście( 3.5 roku ) będzie jeszcze dany ludzkości ten szczęśliwy czas (ks. Adam Skwarczyński po otrzymanej wizji, pisze, że nawet m.in. robactwo będzie sprzyjać rośliną a rolnicy zapomną o nawozach i ochronie )to czas, który nie został w raju wypełniony historią to ma być krótki okres poprzedzający K.Ś. Pozdrawiam wszystkich.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ul.JK23JESTEM SAm Czekam CH o8

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 27. nikt z ludzi na ziemi nie zna daty konca swiata
  tylko BOG OJCIEC iSYN BOZY JEZYS CHRYSTUS

  Ocena: 2.5. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
  1. Tą date zna tylko Jehowa „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn*, tylko Ojciec.” (Mk 13,32) 
    

   Ocena: 2.0. Przez 2 osoby.
   Proszę Czekać...
  2. Dnia tego nie zna nikt ,nawet syn Boży ,tylko sam Ojciec Jehowa Bog Mat24:36

   Ocena: 1.7. Przez 3 osoby.
   Proszę Czekać...
 28. Chata – William Paul Young (goraco polecam jak jeszcze ktos nie rozpoznal w sobie milosci Boga)
  http://www.ceneo.pl/11365985

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 29. Bóg.. przyszedł z nieba, zstąpił do nas..
  Każdemu z nas Matki mówiły, że „Bozia jest w niebie”.
  Niebo uznano jako Raj, ale mało kto patrzy perspektywicznie.
  A co, jeśli niebo jest opisane DOSŁOWNIE.
  Co, jeśli Bóg, to po prostu Istota, która zasiała nas na tej planecie, a my, jako ludzie jesteśmy eksperymentem technologii tej istoty? Cała nasza technologia cyfrowa, atmowa, jądrowa dąży do technologii biomechanicznej bazującej na biologii.
  A co, jeśli koniec świata jest jakby odzwierciedleniem regulaminu dla eksperymentu, czyli nas? Co, jeśli to są granice wyznaczone przez Istoty, które nas stworzyły, po których przekroczeniu eksperyment zostanie przerwany, i rozpoczęty na nowo? Wszyscy wierzą w boga, jakiego opisuje kościół, nie ważne jakiej wiary. A co, jeśli okaże się, że Bóg to tak na prawdę istota pozaziemska?
  Bóg nas kocha? Nie. Gdyby nas zostawił i patrzy na nas. Ocenia, analizuje nasze zachowania. Nie potrafimy tego zrozumieć, ale to logiczne. Czy mrówka zrozumiała by, jeśli człowiek zacząłby ją uczyć myślenia logicznego? Nie. Tak samo my nie zrozumiemy NIGDY intencji istot o o wiele wyższym stopniu inteligencji co my.
  Nie, nie jestem sceptykiem, jestem realistą. Wierzę w Boga, ale nie takiego, jakim go opisują. Zacząłem się modlić, ale nie słowami z biblii, ustalonymi modlitwami, tylko słowami prostymi, swoimi i nie ustawionymi. Nie modlę się do Boga, który jest wszystkim ukazywany, tylko do Istoty, która dała nam życie, bo wierzę, że istnieje.
  Pomyślcie nad tym. Pozdrawiam.

  Ocena: 1.5. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
  1. dobre

   Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  2. Wiesz ty to jesteś „geniusz”Jestem przekonany że wkrótce to się stanie?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  3. Już się boję „Jestem „gotów na Wszystko.Plewy oddzielić od zboża!!!!Pozdrawiam

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  4. JESTEŚ BLISKO. ISTOTA Z OBCEJ PLANETY. OBSTAWIAM PLANETĘ SATURN NAZYWANĄ „DRZEWEM ŻYCIA”. ABY POZNAĆ DZIEJE ŚWIATA NIE WYSTARCZY SAMA RELIGIA I BIBLIA.WIELE RZECZY TRZEBA SIĘ DOUCZYĆ OD INNYCH RELIGII ORAZ Z MITOLOGII ŚWIATA. W KSIĘDZE APOKALIPSY SW. JANA JEST WIELU BOGÓW A NIE 1.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  5. Obejrzyj sobie ‚Absolutely anything’ fajny film – pokazuje te istoty wyższe w ciekawym ujęciu. . Monthy Python maczał w tym palce więc jest zabawnie i jest pewna interpretacyjna głębia. Podpowiem czy ‚kosmici’ byli źli czy dobrzy?;)

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 30. KARZDY PROROK CO FALSZYWIE PRZEPOWIADA MUSI UMRZEC I TAK SIE STALO Z TYM W USA NIEDLUGO PO TYM UMARL … BOG PRZEPOWIADA Z 100% PEWNOSCIA

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 31. Życie jest indywidualne, śmierć jest indywidualna, zbawienie jest indywidualne to dlaczego apokalipsa nie ma być indywidualna? Znaki apokalipsy były, są i będą. Według mnie apokalipsa dzieje się w życiu każdego człowieka. Apokalipsa to nie wojna jako wojna ale jako nasze wybory i nasze życie. Co wybierasz – 10 przykazań Bożych i 2 miłości czy schlebianie samemu sobie? Kogo wybierasz Boga czy coś innego? Twój wybór. Póki żyjesz masz wpływ na zbawienie, oczywiście jeśli jesteś wierzący. Po śmierci musisz liczyć jedynie na miłosierdzie Boga, ale czy sam byłeś miłosierny?

  Ocena: 2.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. No masz rację Tylko Bóg jest miłosierny a jesteśmy pyłkiem>I niech tak pozostanie już jesteś Blisko Jestem>>>

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 32. Niech Dobry Bog Ma Nas W Swojej Opiece

  Ocena: 3.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. Ciebie Iwona już nic nie uratuje…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. wybierajac falszywego Pomazanca to sa skutki jak Z Bibli mieli wziasc Namaszczonego Mesjasza:)

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. znawcy sie znaleźli. ech…
   to wszystko tylko by przestraszyc maluczkich.
   1. Bóg nas kocha. I to jest cos najważniejszego w naszym życiu.
   2. Warto samemu przeczytac Biblię, al enie skupiac sie na koncu swiata ale na Miłości Boga do ludzi. Bo to jest główna informacja.
   3. Warto modlic się by przesladowanie nie wypadło w zimie (sam nasz Pan zachęcal do tego).

   Najlepiej po prostu zapisać się na dobry katolicki kurs biblijny. Jest ich mnostwo i w wiekszości miast. Wystarczy poszukać

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Witaj kursancie jesteś nie do informowany Jestem .Już siekiera przyłożona do pnia!!!!!!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. niECH BÓG MA MIŁOSIERDZIE DLA TWOJEJ DUSZY BĘDE SIĘ O TO MODLIĆ

     Ocena: 4.0. Przez 1 osobę.
     Proszę Czekać...
   2. Ale którą biblię masz na myśli? Tą prawdziwą ukrywaną przed światem w Meksyku na rozkaz watykanu czy tą spreparowaną przez watykan?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.