14 listopada na niebie zobaczymy największy superksiężyc od 70 lat!

14 listopada na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko – czeka nas wtedy pełnia, która zaskoczy nas swoim rozmiarem. Listopadowy superksiężyc będzie największy od 70 lat. Takie zjawisko nie powtórzy się do 2034 roku.

O superksiężycu mówimy, gdy podczas pełni Srebrny Glob znajduje się najbliżej Ziemi. Zjawisko to zdarza się 2-3 razy w roku (w 2016 mogliśmy je obserwować 16 listopada i zobaczymy je ponownie 14 grudnia).

Postarajcie się nie przegapić tego wydarzenia, ponieważ zdaniem naukowców będzie to rekordowa, największa pełnia w tym wieku! Dległość geocentryczna wyniesie 356536 km. Kolejna okazja do zobaczenia takiego zjawiska będzie dopiero 25 listopada 2034 roku.

Pełnia 14 listopada będzie jednak znacznie bardziej niesamowita – księżyc nie znajdował się tak blisko Ziemi od stycznia 1948 roku. Tego dnia ziemski satelita będzie o 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż podczas zwykłej pełni.

Osoby zajmujące się astrologią i wpływem księżyca na ludzkość przewidują, że podczas tej pełni moc „Luny” będzie o wiele większa niż zwykle.

Oznacza to bezsenność, duże pobudzenie, łakomstwo, wzrost namiętności oraz agresji. Kobiety znajdujące się w trzecim trymestrze ciąży mogą spodziewać się porodu, a osoby w depresji znacznego pogorszenia nastroju.

źródło: onet
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “14 listopada na niebie zobaczymy największy superksiężyc od 70 lat!”

 1. „(w 2016 mogliśmy je obserwować 16 listopada”

  Tyle tylko, że mamy dopiero 11 listopada..

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. ktoś mógł się bawić czymś i mogło zapisać się w taki sposób przypadkiem, lub też ktoś mógł wykonać to celowo by przekazać jakąś wiadomość.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.