180 ofiar powodzi w Chinach

Ponad 180 osób zostało zabitych z powodu powodzi wzdłuż rzeki Jangcy w Chinach w następstwie ulewnych opadów deszczu – donosi BBC, powołując się na informacje lokalnych urzędników.

W siedmiu regionach spadło od 10 do 50 centymetrów deszczu, a liczne gwałtowne burze rozciągają się w pasie 1600 kilometrów. Z powodu bardzo obfitych opadów swoje domy musiało opuścić prawie 1,5 mln osób. Pod wodą znalazło się 9 tys. budynków, a 710 tys. hektarów upraw zostało zniszczone. Zerwana została trakcja kolejowa na wielu liniach, zamknięto drogi. Bezpośrednie straty ekonomiczne szacuje się około 50,6 mld juanów (7,6 mld USD)

Co najmniej 45 osób uznano za zaginione, a powodzie wpływają w sumie ma 33 mln osób.

Wang Yang, wicepremier prowincji Anhui, wcześniej poinformował o wysokim zagrożeniu powodzią na rzekach: Jangcy i Huai.

Wśród zabitych znajdują się 23 osoby, którzy zginęli w lawinie błotnej w prowincji Guizhou, a osiem kolejnych zmarło w mieście Wuhan w prowincji Hubei, gdy zawalił się budynek – donoszą media państwowe.

Intensywne opady deszczu będą występowały aż do środy w południowych i zachodnich Chinach, co może doprowadzić do pogorszenia sytuacji powodziowej – podaje South China Morning Post.

powodz

powodz

powodz

powodz

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “180 ofiar powodzi w Chinach”

  1. „Dlatego uświęcę moje wielki imię , które zostało sprofanowane pomiędzy narodami , i narody poznają , że Ja jestem Pan(JAHWE), gdy okażę się święty wśród was na ich oczach ”
    Księga Ezechiela

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.