20 oznak, że III WOJNA ŚWIATOWA właśnie się zaczęła

3 wojna światowa trwa

Didier Bert z redakcji kandyjskiego portalu espressocommunication.com wymienia 20 dowodów na to że III wojna światowa już się zaczęła. Czyżbyśmy żyli w czasach globalnego konfliktu, nawet o tym nie wiedząc?

Konflikt wielkich mocarstw

W dwóch ostatnich wojnach światowych starły się ze sobą potężne sojusze mocarstw. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Syrii, gdzie reżim Baszara Al-Asada wyraźnie wsparły Rosja i Chiny, a po stronie rebeliantów opowiedziały się Stany Zjednoczone.

Zasięg: wszystkie kontynenty

Dwie poprzednie wojny światowe toczyły się na wszystkich kontynentach. Obecnie Państwo Islamskie również wybiera cele na całym świecie. Do koalicji przeciwko terrorystycznej organizacji przyłączyło się wiele krajów z całego świata, przez co konflikt ma charakter ogólnoświatowy.

Dążenie do zniszczenia przeciwnika

Celem ISIS jest całkowita destrukcja przeciwnika, a cel jego wrogów to całkowite zniszczenie Państwa Islamskiego. Z podobną logiką mieliśmy do czynienia w przypadku dwóch poprzednich wojen światowych.

Krym

Dwie pierwsze wojny światowe wybuchły m. in. ze względu na wysuwane przez obie strony roszczenia terytorialne. Dziś z taką sytuacją mamy do czynienia choćby w kwestii Krymu, który został zaanektowany przez Rosję.

Szaleni przywódcy

W każdym zakątku naszego globu możemy się natknąć na przywódców zdolnych do agresji na sąsiednie kraje.

Nowe podejście Ameryki

Sukces Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich pokazał, że społeczeństwo USA się radykalizuje. Może to doprowadzić do nowego konfliktu na świecie.

Anarchia w wielu państwach

Arabska wiosna przyczyniła się do przemian demokratycznych w wielu krajach. W innych krajach przemiany te przyniosły jednak dyktaturę wojskową lub nawet całkowitą anarchię (np. w Libii i Syrii).

Mocarstwa głodne terytoriów

Mocarstwa wojskowe takie jak Rosja czy Chiny wysuwają rosczenia terytorialne (Krym, Tajwan i Morze Południowochińskie). Tego typu spory odegrały kluczową rolę w wybuchu dwóch poprzednich wojen światowych.

Słabość instytucji międzynarodowych

Liga Narodów została powołana po pierwszej wojnie światowej, by zapobiec wybuchowi kolejnego konfliktu. Jej działalność zakończyła się pod tym względem całkowitym fiaskiem. Współcześnie jej następczyni, Organizacja Narodów Zjednoczonych, nie daje sobie rady z konfliktami w Afryce i na Bliskim i Środkwoym Wschodzie.

Nowy rywal USA

Przez wiele lat po upadku ZSRR nie było komu zagrozić przewodniej roli USA na świecie. Dziś wyzwanie technologiczne i gospodarcze rzuca im ChRL.

Nowy wyścig zbrojeń

Wydatki na zbrojenia na całym świecie rosną w takim tempie, że właściwie możemy mówić o nowym wyścigu zbrojeń.

Coraz silniejsze nacjonalizmy

W Europie i na innych kontynentach na popularności zyskują politycy skrajnie prawicowi, odwołujący sie do narodowych tożsamości i zadawnionych konfliktów.

Wojna cybernetyczna

W erze informacji atak na systemy informatyczne przeciwnika może być nie mniej groźny niż starcie na polu walki. Trzecia wojna światowa może się toczyć więc nawet bez naszej wiedzy.

Tolerancja przemocy

Czy współczesne demokracje nie są zbyt uległe względem agresywnych przywódców, tak jak w okresie poprzedzającym II wojnę światową? Czy ci, którzy dążą do wojny, nie czują się dziś zbyt swobodnie podczas negocjacji w sprawie Ukrainy, Syrii i Libii? Czy nie budzi to skojarzeń z układem monachijskim z 1938 r., który umożliwił nazistowskim Niemcom realizację ich ekspansjonistycznego planu.

Państwa żądne ropy

Istnieje hipoteza, zgodnie z którą do wybuchu dwóch pierwszych wojen światowych przyczyniło się zapotrzebowanie państw na surowce energetyczne, w tym ropę naftową. Od czasów pierwszej wojny światowej wśród wielu państw obserwuje się dążenie do zapewnienia sobie dostaw ropy, także z wykorzystaniem środków wojskowych.

Kwestia wiary

Konflikty zbrojne w Syrii i Iraku zaogniły stosunki pomędzy dwoma głownymi odłamami islamu: szyitami (Iran) a sunnitami (z Arabią Saudyjską na czele). Pierwsi korzystają ze wsparcia Rosji, a drudzy – Stanów Zjednoczonych.

Spór na Morzu Południowochińskim

Czy istnieje ryzyko wybuchu wojny pomiędzy Chinami, wysuwającymi roszczenia do bezludnych wysp, a azjatyckimi sojusznikami USA? Gra toczy się o nieoszacowane zasoby ropy naftowej oraz ważne szlaki komunikacyjne.

Inwazja na Irak

George W. Bush mówił o „III wojnie światowej” w odniesieniu do inwazji armii amerykańskiej  na Irak w 2003 r. Trudno jednak wykluczyć, że w przyszłości będziemy datować początek III wojny światowej jeszcze od początku pierwszej wojny w zatoce, prowadzonej przez jego ojca.

Kosmos

Zdobycie pierwszej niezamieszkanej planety i związane z tym pozyskanie nowych zasobów surowców może doprowadzić do wybuchu kolejnego globalnego konfliktu.

Nowe możliwości negocjacji

Jeśli przyjmiemy, że trzecia wojna światowa się rozpoczęła, trzeba zauważyć, że nigdy jeszcze światowi przywódcy nie mieli takich możliwości negocjacji i nigdy też nie było to tak istotne dla ludzkości, by nie dopuścić do kolejnego konfliktu na skalę globalną.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Woj tymManiac13aaaMag ChaosuMak Haosu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maniac13
Gość
Maniac13

Nauczcie się szacunku do innych, jeśli nie potraficie normalnie pisać to po co wchodzicie na takie fora i komentujecie nic dziwnego że internet to sci3k skoro nie macie szacunku do innych, a no fakt nikt nie widzi nikogo więc można bezkarnie zwyzywac kogoś.

Woj tym
Gość
Woj tym

Tylko kurwa straszą polskich obywateli Polski ze nadchodzi 3 wojna światowa

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

Jakieś antypolskie niemieckie kurwy inwigilują ten portal.

aaa
Gość
aaa

Worüber sprichst du?

Mak Haosu
Gość
Mak Haosu

Jacek wolisz z oliwka czy na sucho?

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

A ty chcesz pal w dupę, czy łamanie kołem lewacki skurwysynie?

Polak
Gość
Polak

Zostanie odrąbana?
Przez kogo, ciebie? NATO? Unię?, czy Polskę, która niema armii.
Historia powinna nauczyć Polaków, że jak się ma na kogoś liczyć to powinno, liczyć na siebie.
Zaręcze, że jak dojdzie do jakiegoś konfliktu zbrojnego to nikt nie pomoże jakieś tam Polsce.
Taka prawda jedynym ratunkiem będzie spierdalanie za granicę do Szwajcarii

Cybernetyk
Gość
Cybernetyk

3WW, właśnie się skończyła.
Autor coś przegapił i nadal myśli że to początek, a tu się kończą rozmowy pokojowe.

Cybernetyktogłuptas
Gość
Cybernetyktogłuptas

Gdzie ty widzisz rozmowy pokojowe to ja nie wiem XD w Iranie? W ZEA? Czy może w Korei? Bo jakoś mi się wydaje że jednak bliżej nam do ww3

Maniac13
Gość
Maniac13

Rozmowy pokojowe są prowadzone pomiędzy Izraelem a Palestyna Ameryka jest mediatorem, a pokój ma zaprowadzić Jared Kushner, podobno mają za 2 miesiące dać konkretne rozwiązanie. Mówią że pokój w tym rejonie jest niemożliwy ale antychryst niestety już dawno chodzi po ziemi, kwestia czasu jest jak to wszystko się rozwinie.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Ręka, która zostanie podniesiona na Polskę – ZOSTANIE ODRĄBANA.!

aaa
Gość
aaa

o nie! ww3 sie zaczela. ide sie zabic

aaaw
Gość
aaaw

po co tu piszesz? Ktoś zaprosił abyś swoje wypociny tu dawał?
Komentarze są do omawiania tematu ćwoku

Jacek
Gość
Jacek

bo tacy jak on muszą gdzieś tą swoją nikomu nie potrzebną opinię wygłosić XD
nie przejmuj się debilami

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

Wypierdalaj szkopie onetowy, wszyscy cie znają pedale.

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

Idź czym prędzej, zrobisz Polakom przysługę – jednego folksdojcza mniej.