Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Gigantyczna prędkość: Już w lutym w Ziemię może uderzyć olbrzymia asteroida

Asteroida, która uderzy w Ziemię 1 lutego, może zagrażać wszystkim istotom żywym planety. Naukowcy NASA już od dawna alarmują o zagrożeniu, związanym z asteroidą 2002 NT7, która 1 lutego 2019 roku znajdzie się na niebezpiecznej dla Ziemi odległości.

To ciało kosmiczne jest badane już od 16 lat. Ma dość duże rozmiary (średnica do 2 km) i zbliża się do naszej planety z zatrważającą prędkością — około 28 km/s.

Po tym, jak asteroida i trajektoria jej ruchu zostały odkryte, na świecie zapanowała panika. Minęło jednak kilka dni i wszystkie poprzednie informacje okazały się być nieprawdziwe — jak się okazało asteroida przeleci obok, nie wyrządzając żadnych szkód na Ziemi.

Wielu ekspertom NASA pośpieszne zdementowanie początkowych danych odnoście 2002 NT7 wydało się podejrzane — zbyt szybko dokonano powtórnych obliczeń i oszacowano bezpieczną dla Ziemi trajektorię lotu tego ciała niebieskiego.

W związku z tym niektórzy konspirolodzy zarzucają NASA, że dopuściła się celowego zatajenia faktów. Przez czas, jaki minął od zauważenia asteroidy, o tym obiekcie można było dowiedzieć się praktycznie wszystkiego — uważają.

Trajektoria przelotu asteroidy 2002 NT7

Najpierw pojawia się informacja o nieuchronnym końcu świata, do którego dojdzie 1 lutego 2019 roku, a zaraz potem, dosłownie za kilka dni NASA przyznaje, że pomyliła się w swoich obliczeniach — wszystko to jest bardzo dziwne — podkreślają.

Wielu ekspertów uważa, że rozdmuchana sensacja z asteroidą 2002 NT7 w roli głównej to kolejna nieuczciwa zagrywka przedstawicieli mediów.

Tymczasem rosyjscy naukowcy twierdzą, że wpływ asteroidy 2002 NT7 na życie ludności Ziemi będzie ogromny i w rezultacie zderzenia ciał niebieskich 1 lutego 2019 roku jeden z kontynentów Ziemi może odejść w niebyt.

Ich zdaniem w przypadku takiego kataklizmu pojawi się ogromna chmura pyłu, która odetnie dostęp światła słonecznego na rozległych terytoriach. Zmieni się również klimat i nastąpi coś w rodzaju „zimy nuklearnej”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3
Dodaj komentarz

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Ali

Ale kiepski artykuł, przedruk z innych stron i to spóźniony

Gość
Koloko66

Znów koniec świata! !! Oj bo zaraz uwierzę. Tylko Bóg wie kiedy będzie apokalipsa. A koniec świata głoszono już nie raz ale nic z tego nie wyszło

Gość
Brzysiek

Racja