Trzęsienia Ziemi

25 ofiar trzęsienia ziemi na Sumatrze

W Indonezji zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o magnitudzie 6,5 przyczyniły się do śmierci co najmniej 25 osób.


rzęsienie wystąpiło w środę o godz. 5.03 lokalnego czasu (we wtorek o godz. 22.03 czasu UTC) w Azji Południowo-Wschodniej w Archipelagu Malajskim. Wstrząsy o magnitudzie 6,5 pojawiły się na północy Sumatry, w prowincji Aceh. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 8,2 km.

Nie wydano zagrożenia falami tsunami.

Rządowa agencja zarządzania kryzysowego poinformowała, że po pierwszym trzęsieniu, pojawiło się co najmniej pięć wstrząsów wtórnych, odczuwalnych wiele godzin później.

Nie żyje co najmniej 25 osób

W wyniku wstrząsów zawaliło się wiele budynków. Pod gruzami zginęło co najmniej 25 osób, a wiele jest nadal poszukiwanych.

Ekipy ratownicze i poszukiwawcze używają koparek, aby znaleźć zaginionych ludzi. Służby chcą w ten sposób poruszyć ziemię, ponieważ według władz pod gruzami może się znajdować wiele uwięzionych osób.

W tym samym regionie w 2004 roku tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,2 zabiło 120 tys. osób. Do śmierci tak wielu ludzi przyczyniły się m.in. ogromne fale tsunami, które zostały wywołane przez silne trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim. Zniszczone zostało wtedy zachodnie wybrzeże Acehu, w tym stolica terytorium, a wiele miejscowości zostało zrównanych z ziemią.

Źródło: Reuters TV, USGS, tvn meteo Autor: zupi/rp

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: