3 scenariusze wybuchu III wojny światowej w 2018 roku

III wojna światowa 2018 rok
III wojna światowa 2018 rok

Niemieckie medium Matthew Lang przepowiedział „straszliwą rzeź”, która nastąpi na Ziemi w ciągu najbliższych pięciu lat. „Argumenty tygodnia” przeanalizowały opinie ekspertów i zgromadziły scenariusze wybuchu III wojny światowej w 2018 roku.

USA vs. Rosja

wojna USA - Rosja

Stany Zjednoczone i Rosja są czołowymi potęgami militarnymi na świecie, więc konflikt między nimi nieuchronnie doprowadzi do globalnego konfliktu. Jak wiadomo, Rosja ma drugi co do wielkości potencjał nuklearny na świecie, którego użycie gwarantuje doprowadzenie do zniszczenia terytorium USA. Mimo to nie można wykluczyć amerykańskiej agresji przeciwko Rosji, uważają eksperci.

Jakiś czas temu rumuński analityk Valentin Vasilescu opublikował materiał, w którym czytamy, że Waszyngton chce za wszelką cenę zatrzymać Moskwę, która swoimi działaniami w Syrii zagroziła międzynarodowemu statusowi i reputacji Stanów Zjednoczonych jako światowego hegemona. Vasilescu uważa, że ​​trampoliną dla amerykańskiej agresji mogą stać się państwa bałtyckie.

Według eksperta cytowanego przez „Cargrad” Stany i ich sprzymierzeńcy z NATO w przyszłym konflikcie postawią na taktykę blitzkriegu. Spróbują zadać szybki cios Rosji, co spowoduje załamanie się systemu politycznego kraju.

Indie vs. Pakistan

Indie wojna Pakistan

Konfrontacja Indii i Pakistanu trwa od połowy XX wieku, kiedy kraje te uzyskały niepodległość. Delhi i Islamabad już wielokrotnie zaczynały ze sobą walczyć i nic nie powstrzyma ich przed zrobieniem tego ponownie, uważa amerykański magazyn National Interest.

Autorzy publikacji przewidzieli, że przyczyną nowego konfliktu mogą być głośne akty terrorystyczne, które grupy sponsorowane przez Pakistan przeprowadzą na terytorium Indii. Jest bardzo prawdopodobne, że podczas późniejszych działań strony użyją taktyczną broń jądrową. Ze względu na dużą gęstość zaludnienia tego regionu straty ludzkie będą olbrzymie.

Wojna w Azji Południowej jest niebezpieczna, ponieważ z pewnością zaangażują się w nią Stany Zjednoczone, wspierające Indie, a także Chiny, które są związane sojuszniczym stosunkami z Pakistanem. Następnie III wojna światowa stanie się rzeczywistością.

Korea Północna vs. wszyscy

Korea Północna wojna

Sytuacja wokół Korei Północnej pozostaje napięta. Waszyngton regularnie grozi KRLD użyciem siły, jeśli kraj ten nie zaprzestanie swojego programu nuklearnego. Pjongjang w odpowiedzi deklaruje gotowość do ataku rakietowego nie tylko w Stany Zjednoczone, ale także w ich sojuszników — Koreę Południową, Japonię i inne państwa.

Profesor badań światowych konfliktów na Uniwersytecie w Uppsali Isak Svensson uważa, że ​​prawdopodobieństwo wybuchu wojny na Półwyspie Koreańskim jest wysokie. Specjalista zwrócił uwagę na to, że region stał się areną stałych manewrów wojskowych. Działania bojowe na pełną skalę mogą wybuchnąć z powodu jednego fatalnego przypadku, który miałby miejsce podczas ćwiczeń. Potem koło zamachowe wojny już się nie zatrzyma, zacytował Svenssona portal 360tv.ru.

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putek zniszczył Rosję. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putek zniszczył Rosję.
Gość
Putek zniszczył Rosję.

„USA vs. Rosja”????
To jak walka kota z myszą, ktoś tu zapomniał o zimnej wojnie, i że minęło 50 lat od kiedy, można by tak powiedzieć, „Stany Zjednoczone i Rosja są czołowymi potęgami militarnymi na świecie,” Chyba ruskim się czas sprasował albo nie zauważyli że przez pół wieku świat poszedł geometrycznie do przodu, tylko oni zostali w miejscu. ( Tak, tak,, te nowe rosyjskie drony, co się później okazują zabawkami dla dzieci kupionymi w internecie.)

Putek zniszczył Rosję.
Gość
Putek zniszczył Rosję.

„Korea Północna vs. wszyscy”???
Żeby się nie zdziwił jak większość populacji stanie za Kimem, łącznie z braćmi z południa i Niemcami z tych egzotycznych.