30 tornad jednej doby w USA

Skończyła się posucha w tegorocznym sezonie tornad w Stanach Zjednoczonych. Miniona doba przyniosła ponad 30 tornad z których tylko dwa pozbawiły życia 18 osób. Dzisiaj niebezpiecznej pogody ciąg dalszy.

Cała seria tornad przetoczyła się w ciągu minionej doby nad amerykańskimi Wielkimi Równinami. Choć meteorolodzy ostrzegali, że ten weekend będzie katastrofalny w skutkach, to jednak nie udało się ochronić życia każdego mieszkańca zagrożonej strefy.

System wczesnego ostrzegania zasługuje na pochwałę, ponieważ idealnie przewidział, że te największe struktury cykloniczne przejdą nad środkowymi regionami stanu Arkansas. To tam odnotowano najwięcej ciemnych lejów, które poczyniły spustoszenia.

Najtragiczniejsze tornado kategorii EF3 (wiatr o prędkości od 218 do 266 km/h) przewędrowało przez przedmieścia Little Rock, obracając w ruinę dziesiątki domów w gruzach których ratownicy znaleźli ciała 16 osób, w tym dwojga dzieci. Kolejnymi ofiarami byli dwaj mieszkańcy miasta Quapaw w stanie Oklahoma.

Wyjątkowo niszczycielskie był z kolei lej, który przeszedł nad Baxter Springs w stanie Kansas. Zdemolował 100 budynków mieszkalnych i 12 zakładów pracy. Do miejscowych szpitali z odniesionymi ranami trafiło 25 osób. Siła tornad była olbrzymia, ponieważ na poboczach leżały przewrócone i pogniecione 18-kołowe ciężarówki.

30 tornad w USA

Dzisiaj kontynuacja bardzo niebezpiecznej pogody. Tym razem meteorolodzy wystosowali ostrzeżenia przed tornadami zwłaszcza dla Luizjany, Missisipi, Alabamy i Tennessee. W strefie najpoważniejszego zagrożenia mieszkają 3 miliony ludzi, zaś w całej objętej ostrzeżeniami w sumie aż 27,5 miliona osób.

prognoza tornad na najbliższą dobę dla USA

Sezon na tornada w USA znajduje się obecnie w szczytowej fazie i zmieni się to aż do czerwca. Do tej pory wykazywał się wyjątkowo mizerną aktywnością, ponieważ nie odnotowano ofiar śmiertelnych i znacznych zniszczeń. Zgodnie z prognozami, miniony weekend miał to zmienić, i rzeczywiście tak się stało.

Tornada powstają na skutek ścierania się gorących i wilgotnych mas powietrza, napływających znad Zatoki Meksykańskiej, z chłodnymi i suchymi, spływającymi znad Gór Skalistych. Dochodzi wówczas do gwałtownego wypiętrzania się chmur burzowych na których rodzą się trąby powietrzne wraz z towarzyszącymi im ulewami, gradobiciami i wichurami.

 źródło: TwojaPogoda.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “30 tornad jednej doby w USA”

 1. http://www.koniec-swiata.org/edward-snowden-zdradza-ze-chemtrails-to-nie-mit/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. jest po wschodniej strone? JEST.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Projekt realizowany jest “za wszelką cenę”. Osoby stojące za jego urzeczywistnianiem wiedzą bowiem dobrze o jego skutkach ubocznych. Rozpylanie chemikaliów ma bowiem prowadzić do pustynnienia wielu obszarów, szczególnie jego przyspieszenia w rejonie Afryki subsaharyjskiej; wiąże się także z dystrybucją związków, które mają charakter kancerogenny. Może prowadzić też do klęsk suszy w Amazonii oraz potężnych huraganów wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
  no i co… tak jak by siępotwierdziło.
  http://www.koniec-swiata.org/chemtrails-smugi-chemiczne-niezbite-dowody-film-lektor-pl/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. a propos tej chmury…niby były jakieś informacje i dokumentacje na ten temat ale jak zwykle „zaczęły w tajemniczy sposób znikać i też uważanie tego tematu za błędny i nie prawdziwy”

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. nikt nic wam nie powie na takie tematy…bo „TAKIE” tematy sieją tylko panikę i strach. Więc będą udawać debili : „Nie, nie nic o tym nie wiedzieliśmy, NAPRAWDĘ.”

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. http://natemat.pl/80743,koniec-swiata-znowu-aktualny-naukowiec-z-cambridge-ostrzega-przed-chmura-kwasowa-ktora-zniszczy-zycie-w-czerwcu-2014. jeśli jeszcze ma być jakiś wybuch na słońcu i miałby oznaczać „zagładę planety ziemi” to może po czerwcu albo przed albo tak jak zawsze NIC SIĘ nie stanie. Ale…http://www.iluminaci.pl/proroctwa/przepowiednie-jasnowidzacej-wangi 2014 – Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami. Możliwa wojna biologiczna, atomowa…albo ta chmura kwasowa z kosmosu niby. jakieś niby fakty się łączą. Jak np z krwawym księżycem… żeby był krwisty to musiało by się coś wydarzyć i ot tak właśnie się stało ułożenie planet.

  a co najlepsze w tym – 2014 – Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami to jest to 2016 – Europa prawie w całości wyludniona. jedno ciągnie drugie za sobą nie bez powodu edward mówił o jakimś „końcu” ale czego.. planety czy ludzi czy całego życia na planecie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.