5 prawdopodobnych scenariuszy końca świata

Teorii o końcu świata było już bardzo dużo. Ostatnia mówiła o tym, że na początku tego tygodnia w Ziemię uderzy ogromny meteoryt. Nic takiego się nie stało, ale naukowcy już prognozują kolejną zagładę. Podają nawet możliwe scenariusze. 

Od początku XX wieku ludzkość „przeżyła” co najmniej 5. końców świata. Internauci, naukowcy i wiele innych osób spekulowało na temat tego, w jaki sposób nastąpi zagłada.

Słyszeliśmy już o ogromnym meteorycie czy wybuchu Słońca, ale w historii pojawiały się jeszcze inne – dużo ciekawsze – scenariusze zagłady naszej planety.

Postępujące globalne ocieplenie

Wielu naukowców już od dawna alarmuje o ogromnych zmianach klimatu na naszej planecie. W zastraszającym tempie topnieją lodowce, a odparowująca szybciej woda zatrzymuje więcej ciepła i prowadzi do podwyższenia temperatur.

Globalne-ocieplenie

Gorętsza planeta może spowodować także rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, zakwaszenia oceanów, a także powodzie i erozje ziemi. Według naukowców z Londynu wystarczy, aby temperatura wzrosła o 6 proc., aby zniszczyć każdą formę życia.

Wybuch pandemii

W całej historii świata mieliśmy już do czynienia ze śmiercionośnymi chorobami, które dziesiątkowały ludność. Pandemia grypy, która wybuchła w latach 1918-1919 zabiła ponad 50 milionów Europejczyków.

Wybuch-epidemii

Z kolei kilka lat temu na świecie szalała epidemia śmiercionośnej ptasiej grypy i SARS. Wtedy udało się zapobiec jej większemu rozprzestrzenianiu, ale naukowcy z Wielkiej Brytanii ostrzegają, że w przyszłości mogą pojawić się dużo groźniejsze choroby, z którymi ludzkość nie będzie mogła sobie poradzić.

Rozwój sztucznej inteligencji

Już dzisiaj jesteśmy świadkami gigantycznego rozwoju technologicznego. W Japonii działają nawet hotele, których obsługa składa się wyłącznie z… robotów. Niedawno przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwali niektóre kraje do zaprzestania rozwoju robotyki.

Rozwoj-technologiczny

– Największym zagrożeniem współczesnego świata może być szerzenie się sztucznej inteligencji. Jej rozwój może być powodem wyginięcia ludzkiej rasy i zagłady świata – powiedział niedawno wybitny astrofizyk, Stephan Hawking.

Niebezpieczne czarne dziury

Pomimo tego, że coraz więcej wiemy o kosmosie, to wciąż stanowi on dla nas tajemnicę. Naukowcy z NASA pewni są wyłącznie 5 czarnych dziur, ale podkreślają, że jest ich z pewnością więcej.

Czarna-dziura

Czarne dziury charakteryzują się bardzo silną grawitacją, która jest w stanie wchłonąć niemal każdą planetę z Układu Słonecznego. Dlatego eksperci obawiają się, że w przyszłości – stale powiększające się czarne dziury – mogą wchłonąć naszą planetę.

Czy będzie wojna nuklearna?

Na całym świecie istnieje ogromny zapas broni jądrowej, które mogą wywołać katastrofalne skutki dla ludzkości. Wraz z coraz bardziej napięta sytuacją geopolityczną na świecie istnieje większe prawdopodobieństwo wybuchu wojny nuklearnej.

Zaglada-atomowa

W 2008 roku naukowe czasopismo „Physics Today” oszacowało, że detonacja 100 bomb atomowych może spowodować całkowitą zagładę ludzkości. Jeszcze większym zagrożeniem dla naszej planety jest broń biologiczna, która jest zdecydowanie łatwiejsza w przygotowaniu, a jej siła rażenia jest dużo większa niż broń jądrowa.

źródło: ZET

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “5 prawdopodobnych scenariuszy końca świata”

 1. – Jakie ocieplenie klimatu ? w Polsce zima, mróz i śnieg

  – Zawsze było ryzyko na zachorowanie na różne wirusy, jednak same się nie pojawiły pomogły im laboratoria które produkują lekarstwa, Aptekarze muszą z czegoś żyć .

  – Czarna dziura to trochę jakby za daleko od układu słonecznego, chyba że sami taką zrobimy we francji w CERN

  – Na wojnę Atomową to raczej niema co liczyć, są istoty bardziej rozumne niż my które notorycznie przeszkadzają przy próbach atomowych

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. …NIEZALEŻNE>>>…+++…<<< …

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Prawdopodobnie stanie gorsze…!!!… Polecam obserwować media nieależne…+++…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.