66 istnień pochłonęło wtorkowe trzęsienie ziemi w Nepalu

Nepal ciągle zmaga się ze skutkami trzesień ziemi, jakie nawiedziły ten kraj w ostatnim czasie. Bilans ofiar po wczorajszym katakliźmie wzrósł do 66 osób.

 

Jak informuje Polska Agencja Prasowa do 66 wzrosła w środę liczba zabitych we wtorkowym trzęsieniu ziemi w Nepalu. Władze w Katmandu podają, że rannych jest blisko 2000 osób.

Największe żniwo żywioł zebrał w okręgu Dolakha, położonym na północny wschód od Katmandu.
PAP podaje również, że w wyniku wtorkowego kataklizmu śmierć poniosło również 17 osób na północy Indii oraz jedna osoba w Tybecie.

Magnituda 7.4

Epicentrum wtorkowych wstrząsów znajdowało się na słabo zaludnionych terenach, 68 km na zachód od miasta Namcze Bazar, przy granicy z Tybetem, oraz 83 km na wschód od Katmandu.

Hipocentrum znajdowało się na głębokości 19 km, czyli głębiej niż w kwietniu, gdy ognisko wstrząsów było zlokalizowane na głębokości 15 km. Im wyżej znajduje się hipocentrum, tym większe zniszczenia.

Wiele zniszczeń

We wtorek w wyniku wstrząsu głównego i około 20 wstrząsów wtórnych zawaliło się wiele domów i budynków, których konstrukcje zostały naruszone 25 kwietnia. Tego dnia w najsilniejszym trzęsieniu ziemi od ponad 80 lat w Nepalu zginęło ok. 8 tys. ludzi, a blisko 18 tys. zostało rannych. Zniszczonych zostały setki tysięcy domów. Kwietniowe trzęsienie miało siłę 7,8 w skali Richtera; było prawie czterokrotnie silniejsze od wtorkowych wstrząsów.

MSW Nepalu podało, że silne wtorkowe wstrząsy a także trzęsienie ziemi z 25 kwietnia spowodowały zniszczenia w 32 z 75 okręgów w kraju.

Poszukiwany śmigłowiec

W środę w rejonie Sunkhani, ok. 80 km na północny wschód od Katmandu, wojskowe helikoptery nadal poszukiwały amerykańskiego śmigłowca wojskowego. Maszyna z sześcioma żołnierzami piechoty morskiej USA i dwoma nepalskimi wojskowymi zaginęła we wtorek podczas akcji niesienia pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.