7 śladów życia na Marsie? Zobacz niezwykłe fotografie

Mózg płata nam figle, czy może naprawdę istnieje życie na Marsie? Sondy i marsjańskie łaziki rejestrują zdjęcia obiektów, które przypominają twarze i kości różnych stworzeń. Psychologowie twierdzą, że to nasz mózg szuka wzorów i porównań, dopatruje się znanych nam kształtów. Takie zjawisko w psychologi nazywane jest pareidolią. Sami zdecydujcie, czy patrzycie na złudzenie, czy na prawdziwe dowody życia na Czerwonej Planecie?

Marsjańska twarz

Po raz pierwszy została sfotografowana 25 lipca 1976 roku przez sondę Viking1. Parę dni później można było zobaczyć jej zdjęcie w prasie. Na fotografii ten twór geologiczny przypomina złudzenia ludzką twarz. Późniejsze obrazy tego obiektu nie były tak przekonujące.

twarz na Marsie

Palec

Taki palec, który nawet posiada paznokieć, został uchwycony na zdjęciu przez marsjański łazik Curiosity w 2012 roku.

palec na Marsie

Kobieta

Kolejny dowód na istnienie życia na Marsie? Nie. Według naukowców obraz ludzkiej, kobiecej sylwetki zarejestrowany 2007 roku przez marsjański łazik Spirit to skała.

Kobieta na Marsie

„Marsjański szczur”

W 2013 roku głośno było o nim nawet na Twitterze. Został odkryty w 2013 roku przez Curiosity. Niestety to kolejna pareidolia.

Szczur na Marsie

Kość

W sierpniu 2014 roku entuzjaści wierzący w istnienie życia na Czerwonej Planecie cieszyli się z nowego odkrycia. NASA opublikowała zdjęcie „kości udowej”. Naukowcy studzą jednak entuzjazm. To tylko skała.

Kość na Marsie

 

Czaszka

W 2006 roku świat obiegły zdjęcia rzekomej czaszki. Dowodem na to miały być zdjęcia wykonane przez łazik Spirit.

czaszka na Marsie

Goblin

Posąg z kamienia dostępny jest w oficjalnej bazie zdjęć NASA w adresie podanym na zdjęciu

Goblin na Marsie

źródło: TVN meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “7 śladów życia na Marsie? Zobacz niezwykłe fotografie”

  1. Jeśli chodzi o kobietę na Marsie , można by powiedzieć że wyciąga rękę do dziecka które znajduje się kawałeczek dalej tuż za większym wzniesieniem:)

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.