7 Zaskakujących Starożytnych artefaktów sugeruje brakujące ogniwo w naszej historii egzystencji

młot

Historia Ziemi, jak również historia ludzkości na naszej planecie, jest o wiele dłuższa niż sobie wyobrażaliśmy.

Nie jest zaskoczeniem, że główni naukowcy nie są pewni nawet dzisiaj, kiedy ludzie pojawili się na Ziemi.

Istnieją dowody na to, że okupacja Ziemi przez ludzi sięga milionów lat. A większość tej „historii” pozostaje ukryta głęboko pod powierzchnią, zakopana pod naszymi stopami jak arcydzieło puzzli czekające na odkrycie i złożenie ich w całość.

W tym artykule zbadamy siedem niezwykłych starożytnych artefaktów, które zostały odkryte przez ekspertów, sugerując, że w historii jaką znamy są luki.

Mechanizm Antikythera

Mechanizm Antikythera

Ten pradawny komputer ma 2200 lat. Uważa się, że urządzenie było używane w starożytności jako komputer analogowy, który pozwalał astronomom przewidywać kosmiczne pozycje.

Został on odzyskany przez nurków u wybrzeży Grecji w 1901 roku. Przeprowadzono liczne testy na starożytnym komputerze, w tym test rozbłysków słonecznych X-Rays, które wykazały, że Mechanizm Antikythera jest w rzeczywistości wyrafinowanym systemem zazębiających się narzędzi. Był tak zaawansowany, że podobne urządzenie zbliżające się do jego złożoności i wykonania nie pojawiło się nigdzie na planecie aż do XIV wieku.

Figurka Nampa

napa

Znaleziona podczas operacji wiercenia w Nampa Idaho w 1889 roku, figurka Nampa jest małą figurką, której wiek szacuje się na 1,2 miliona lat . Miniaturowa figurka przedstawia kobietę. Wykonana z gliny i kwarcu została znaleziona 150 metrów pod powierzchnią ziemi i jest w bardzo złym stanie.

Istnienie tej figurki wzbudziło wiele kontrowersji.

Zgodnie z przyjętymi historycznymi ramami czasowymi, pochodzenie ludzi może sięgać około 200 000 lat. Jednak osady odkryte wokół figurki Nampa są ponad sześć razy starsze.

Gigantyczny 200-milionowy ślad

Gigantyczny 200-milionowy ślad

To jest ogromne, stare i robi wrażenie. Ogromny ślad położony w Afryce Południowej, w pobliżu miasta Mpaluzi, w pobliżu granicy ze Suazi, nie ma absolutnie żadnego sensu.

Masywny blok granitowy a na jego powierzchni jest coś co przypomina odcisk ludzkiej stopy. Geolodzy uważają, że blok granitowy sięga około 200 milionów lat.

To fascynujący ślad odkryto ponad sto lat temu, gdy myśliwy zwany Stoffel Coetzee natknął się na niego w 1912 roku podczas polowań w okolicy. Ślad pozostawiony na „szorstkim granicie” mierzy aż 1,5 metra długości.

290-milionowy ślad

290-milionowy ślad

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych artefaktów, jakie kiedykolwiek odkryto na Ziemi.

Humanoidalny ślad został odkryty w Nowym Meksyku . Był on osadzony w warstwach, które sięgają okresu permu, około 290 milionów lat temu.

Oprócz śladu ludzkiego, obok niego naukowcy odkryli ślady dzikich zwierząt, a także ptaków.

300-milionowa śruba

300-milionowa śruba

Według doniesień chińskich agencji informacyjnych, tajemniczy obiekt odkryty w 2002 roku może być dowodem prehistorycznych cywilizacji . Testy nie wykazały dokładnego składu tajemniczej skały, naukowcy, którzy obejmują geologów i fizyków z Narodowego Biura Zasobów Ziemi nie są pewni pochodzenia artefaktu i zwracają uwagę, że w tej chwili wszystkie teorie są możliwe. Naukowcy jednogłośnie uznali kamień za jeden z najcenniejszych w Chinach oraz w świecie zbiorów, badaczy i badań archeologicznych. ”

A ponieważ rzeczy tylko się starzeją – jak powiedziałby Graham Hancock, mamy tutaj artefakt, który rzekomo ma sięgać aż 400 milionów lat.

Młot Londyński

Określany jako ” Młot Londyński „, rzekomy artefakt jest jednym z najstarszych „stworzonych przez człowieka” obiektów odkrytych do tej pory. Artefakt został znaleziony w Londynie w formacji skalnej, która sięga prawie pół miliarda lat.

młot

młot

Kto na świecie mógł wyprodukować młot o nowoczesnym wyglądzie ponad 400 milionów lat temu? Ci, którzy przeanalizowali artefakt twierdzą, że drewno w rączce już karbonizuje w węgiel, co daje kolejną wskazówkę na temat niezwykle zaawansowanego wieku przedmiotu.

Klerksdorp Spheres

Klerksdorp-Spheres

Uważa się, że te enigmatyczne przedmioty są jeszcze starsze niż londyński młot i są datowane na około 570 milionów lat.

Kule zawieraj a metaliczną warstwę na powierzchni, która jest twardsza od stali, chroniąc kule przed uszkodzeniem. Co ciekawe, niektóre z nich wydają się mieć „precyzyjne rowki” na ich powierzchni, które niektórzy autorzy badania stwierdzili jako wykonane za pomocą zaawansowanych narzędzi. Według głównych naukowców, 570 milionów lat temu jedynym życiem na Ziemi były organizmy jednokomórkowe.

Powyższe artefakty wiążą się z wieloma pytaniami, które sprawiają, że zastanawiamy się, ile naprawdę wiemy o historii naszej planety?

A co, jeśli naprawdę brakuje dowodów z starożytnych dziejów naszej historii? A jeśli historia, jaką znamy, jest niekompletna i wypełniona lukami, które próbowali ukryć główni uczeni?

To te artefakty nie są tym, czym się wydają.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Winnicki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Winnicki
Gość
Jan Winnicki

https://www.youtube.com/watch?v=0dWdsnoeWA4

– polecam. nie dajcie się w balona robić tzw. „naukowcom”!