700 rosyjskich żołnierzy weszło na Ukrainę. Trwają zacięte walki

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) podał, że dzisiejszego dnia z terenu Rosji w okolicach Ługańska weszły dwie duże grupy rosyjskich żołnierzy liczących łącznie około 700 ludzi.
Rosyjskie pododdziały weszły na teren Ukrainy  w obwodzie  Ługańskim kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Na chwilę obecną nie jest znany dalszy kierunek przemieszczania się rosyjskich żołnierzy, których liczbę szacuje się na 700 wojskowych w grupach po około 350 osób.
Od wielu miesięcy Putin wspiera separatystów walczących na wschodzie Ukrainy posyłając oddziały swych sił zbrojnych. Według najnowszych szacunków w roku 2015 granicę Ukrainy przekroczyło ponad 8500 rosyjskich żołnierzy a Moskwa w dalszym ciągu zaprzecza, by uczestniczyła w konflikcie w sąsiednim kraju.
Sytuacja na UkrainieSytuacja na Ukrainie

Szykuje się otwarta wojna z prorosyjskimi separatystami

W poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę zatwierdzającą dekret prezydencki o  mobilizacji do armii. Mowa jest o trzech etapach mobilizacji w roku 2015. Pierwszy z nich ma się rozpocząć 20 stycznia i potrwa 90 dni. Poborem ma zostać objętych ponad 100 tysięcy osób.

Nie wiadomo co przyniosą najbliższe dni na Ukrainie ale w ciągu ostatnich 48 godzin nieustannie trwają walki na wschodzi kraju z tendencją nasilającą się.

W ciągu ostatnich trzech dni podczas intensywnych starć w Donbasie rosyjska armia straciła 382 wojskowych, około 500 – zostało rannych. Na Ukrainie od początku wojny odnotowano śmierć łącznie 6242 rosyjskich żołnierzy.

18 stycznia ukraińskie pododdziały zniszczyły ugrupowanie terrorystów, które w ciągu długotrwałego czasu prowadziło ogień po stanowiskach ukraińskich wojskowych na terytorium Donieckiego Portu Lotniczego. Terroryści ponieśli straty i wycofali się w stronę dzielnic mieszkalnych Doniecka.

W ciągu doby w strefie przeprowadzenia Operacji Antyterrorystycznej zginęło 3 wojskowych a 66 zostało rannych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “700 rosyjskich żołnierzy weszło na Ukrainę. Trwają zacięte walki”

 1. Niech się ukropy pochwalą ilu ich zginęło,skoro mobilizują wszystkich do 60 roku życia oznacza to że armia jest zdziesiątkowana.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. „18 stycznia ukraińskie pododdziały zniszczyły ugrupowanie terrorystów”

  Nie rozumiem ? Przecież to ukraińskie pododdziały to terroryści ?
  Acha przecież to wojna terroru z terrorem…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.