750 tys. ludzi wyszło na ulice! Chcą dymisji rządu, albo…

Katalonia protest

Sceny takie jak te, które właśnie obserwujemy, zapisują się na kartach historii dużą czcionką. To dzieje się właśnie teraz. Dziesiątki tysięcy ludzi wyszły dziś na ulicę z jednym, wspólnym postulatem na ustach – domagają się dymisji hiszpańskiego rządu, albo… pełnego uznania niepodległości.

Niesamowite sceny rozegrały się dziś w Barcelonie. Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulicę, aby świętować niepodległość rejonu, o którego secesję walczą od kilku tygodni. Postawili jeden warunek – albo chcą pełnej akceptacji swojej niepodległości przez hiszpański rząd, albo jego dymisji.

Zapierające dech w piersiach sceny

Media społecznościowe zostały dziś zalane dziesiątkami nagrań i zdjęć z Barcelony i innych rejonów Hiszpanii. Katalończycy dumnie dzierżyli flagi swojego regionu i transparenty, wyrażające chęć uniezależnienia się od rządu w Madrycie. Protestujący żądają również uwolnienia aresztowanych przez służby, najwyższych katalońskich urzędników państwowych.

Historyczne wydarzenia

Niepodległościowe tendencje Katalończyków eskalowały kilka tygodni temu. 27 października region ogłosił niepodległość. Rząd w Madrycie uznał poprzedzające deklarację niepodległości referendum za nielegalne. W ciągu ostatnich dni doszło do aresztowań dziesiątek wysokich, katalońskich urzędników.

Według szacunków policji w dzisiejszych protestach udział brało 750 tys osób.

źródło: Pikio.pl
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "750 tys. ludzi wyszło na ulice! Chcą dymisji rządu, albo…"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LF
Gość

A PiS to niby pojawił się nagle i teraz ocali Polskę. To są ci sami politycy, którzy dogadywali się w Magdalence i współrządzili Polską przez te wszystkie lata, tylko ich partie zmieniały nazwy, a cel ten sam, dojenie Polaków i wynarodowianie Polski. Obiecywać jest łatwo, spełniać obietnice też wcale nie jest trudno, gdy robi się to za pieniądze podatników i pod zastaw. Ludzie są karmieni propagandą jak za PRL-u, wszystko się zmieni, czar pryśnie gdy trzeba będzie spłacić długi …

Justyna
Gość
Ty [Wernyhora] , jesteś tępy jak ta gumka na końcu ołówka, a wiesz czemu ? Bo rząd PIS jest naj lepszym rządem jaki był do tej pory i w tym momencie nie liczy się kto jakich przodków miał i jaka krew płynie w żyłach, ważne że jest się polakiem, patriotą i robi się wszystko to co dla polski najkorzystniejsze , bardzo trudno naprawiać państwo a raczej jego stan po wcześniejszych rządach które wyprzedawały Polskę, grabiły w żywe oczy a w Polsce rządziły obce służby. Może niektórzy politycy podejmują dziwne decyzje, może dla większości polaków jest to niezrozumiałe, bo może nie… Czytaj więcej »
Wernyhora
Gość

Ciekawe co by powiedział Jarus jakby przeciw jego Sekcie Pisowskiej tyle ludzi wyszło..tez ze to garstka??!! No cóż uważam ze to i tak nic im nie da. Są teraz dwa wyjścia jeśli Katalonia chce niepodleglosci. Rząd Hiszpański podaje się do dymisji i uznaje niepodległość Katalonczykow lub Wojna Domowa.

rekol
Gość

Powinieneś siadać na głowie. Masz predyspozycje 🙂

11/11
Gość

W pierwszej chwili przeczytałem twój nic jako Wehrmacht ciekawe i pogdlady masz takei same hehe

Wernyhora
Gość

Spytaj się Kaczora z kim on ma powiązania i cale jego środowisko i później się zastanow przy kim stawiasz krzyżyk w wyborach