87 zabitych przez ogromną powódź w Chinach

Z powodu ulewnych opadów deszczu w Chinach zginęło co najmniej 87 osób, a tysiące innych zostało zmuszonych do ewakuacji – poinformowały w sobotę lokalne media.

powodz

Obfite deszcze tego lata stanowią bardzo poważny problem w całych Chinach, zabijając już ponad 200 osób. Wściekli mieszkańcy winnią lokalnych urzędników, że nie ostrzegają ich o zagrożeniach powodziowych.

Nie jest jasne, czy powódź była spowodowana zerwaniem wałów lub uwolnieniem wody z miejscowego zbiornika.
Siedemdziesiąt dwie osoby zostały zabite, a 78 brakuje w północnej prowincji Hebei po tym, jak deszcze wywołały powodzie i osunięcia ziemi – donosi agencja informacyjna Xinhua, powołując się na oświadczenie Departamentu Spraw. Ponad 50 tys. budynków zawaliło się.

powódź

powodz

W centralnej prowincji Henan, 15 osób zginęło, a osiem uznano za zaginione po burzach połączonych z silnym wiatrem, które zmusiły 72.000 ludzi do ewakuacji z ich domów oraz uszkodziły co najmniej 18.000 budynków.
W sumie około 8,6 mln ludzi zostało dotkniętych powodzią – wynika z informacji mediów państwowych i lokalnych raportów rządowych.

Duże części Chin od czerwca zmagają się z olbrzymi powodziami, które zabiły do tej pory ponad 200 osób. Około 1,5 miliona hektarów upraw zostało uszkodzonych, co doprowadziło do bezpośrednich strat ekonomicznych o wysokości ponad 20 mld juanów (4 mld USD) – informuje rząd

powodz

Bank centralny w piątek wydał oświadczenie o wsparciu finansowym dla obszarów dotkniętych powodzią.

W sobotę na portalach społecznościowych wybuchł gniew, a mieszkańcy zarzucają rządowi zaniedbania i nieinformowanie o powodziach. Błyskawiczna powódź w pobliżu miasta Xingtai w prowincji Hebei, która pozostawiła dziewięciu zabitych i 11 zaginionych, stała się przedmiotem niezadowolenia opinii publicznej z odpowiedzi rządu na katastrofę.

Wściekli mieszkańcy oskarżyli lokalnych urzędników za brak informacji o zbliżającym się potopie. Telewizja Hebei pokazała jednego z mieszkańców mieszkaniec, który powiedział, że woda osiągnęła poziom klatki piersiowej, zanim alarm został podniesiony.

Następnie zdjęcia pokazały powalone słupy energetyczne, kompletnie zburzone domy oraz drogi całkowicie zanurzone w brązowym błocie.

Nie wiadomo, czy powódź, która dotknęła obszar w środę rano, gdy mieszkańcy jeszcze spali, została spowodowana przerwaniem wałów na rzece, uwolnieniem wody ze zbiornika, czy połączeniem jednego i drugiego.

Niesamowite nagranie fali powodziowej niosącej tysiące drzew i ogromnej wielkości przedmiotów

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.