A jednak? Asteroida Apophis może uderzyć na Ziemię

8
37
Asteroida-Apophis

W Internecie pojawiła się informacja, że 1 lutego 2019 roku do planety Ziemia zbliży się asteroida. Teraz jest monitorowana przez astronomów we wszystkich częściach planety. Asteroida należy do grupy okołoziemskich Apollonów.

Naukowcy obserwują potencjalnie niebezpieczną asteroidę, która przeleci w pobliżu Ziemi 1 lutego 2019 roku.

Po raz pierwszy asteroida, która powinna maksymalnie zbliżyć się do naszej planety, pojawił się w polu widzenia obserwatorów już w lipcu 2018 roku. Została zauważony przez astronomów obserwatorium Liener w Stanach Zjednoczonych.

Dokonano obliczeń i wyjaśniono, że 1 lutego 2019 roku zbliży się do Ziemi na niebezpieczną odległość. To ciało niebieskie w swojej średnicy ma około 2 kilometry i porusza się z głębi kosmosu w stronę Ziemię z ogromną prędkością. Jednocześnie astronomowie charakteryzują asteroidę ogromnym kątem nachylenia orbity względem płaszczyzny, w której Ziemia obraca się wokół Słońca.

Doprowadziło to do tego, że asteroida była w stanie przeciąć orbitę naszej planety z zewnętrznej strony. Otrzymała nazwę asteroida 2002 TN7. Specjaliści NASA twierdzą, że pomimo tego, że przejdzie w minimalnej odległości od Ziemi, nie dojdzie do kolizji.

Odległość, na jakiej asteroida przejdzie od Ziemi, według wstępnych danych wyniesie 61,01 miliona kilometrów. Kolejne zbliżenie z planetą nastąpi w 2020 roku. Ale są też tacy, którzy proszą nie lekceważyć niebezpieczeństwa zbliżenia ciała niebieskiego podobnej wielkości. Istnieje ryzyko kolizji z asteroidą.

Można wymodelować obraz tego, co się stanie w tym przypadku. Prędkość, z jaką spadnie na Ziemię w tym przypadku wyniesie 28 km/s. Wskaźnik ten jest 4 razy większy od prędkości lotu strategicznych pocisków wojskowych. W tym przypadku siła zderzenia z planetą będzie analogiczna do wybuchu 30 milionów bomb nuklearnych. Może to całkowicie zniszczyć jeden z kontynentów.

W rezultacie nadejdzie tak zwana jądrowa zima. Chmury pyłu wzniosą się w powietrze, które całkowicie zasłonią atmosferę planety przed promieniami słonecznymi. Oczywiście wpłynie to na klimat, który drastycznie się zmieni. Ogólnie mówiąc, konsekwencje kolizji z asteroidą są katastrofalne. Rosyjscy naukowcy również nie zaprzeczają niebezpieczeństwu asteroidy i zaliczają tę grupę do potencjalnie niebezpiecznych dla planety obiektów kosmicznych.

 

źródło: pl.sputniknews.com

8 KOMENTARZE

  1. Ona przeleciała 13.01 obok przecież

    Koniec świata 13.01.2018 – asteroida 2002 NT7

    Choć początkowo mówiono, że asteroida zbliży się do Ziemi 1 lutego 2019, bazując na nowych wyliczeniach podano zupełnie inne wnioski. 2002 NT7 ma minąć Ziemię 13 stycznia 2019 w odległości 0,408 au, czyli ponad 61 mln km. Jak podała NASA, szanse, że planetoida zaatakuje Ziemię w 2019 roku, są bardzo małe. Są jednak tacy badacze w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, którzy twierdzą, że ​​incydent może doprowadzić ludzi na skraj wymarcia, a nawet apokalipsy.

  2. Nasa to dla Idiotow Odległość, na jakiej asteroida przejdzie od Ziemi, według wstępnych danych wyniesie (61,01 miliona kilometrów) HAHAHAHAHA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.