Pod adresem Kataru padły groźby interwencji!

MSZ Bahrajnu grozi Katarowi „nadzwyczajną interwencją” państw regionu.

Szef MSZ Bahrajnu Chalid ibn Ahmad ibn Muhammad Al Chalifa grozi Katarowi „nadzwyczajną interwencją regionalną”, jeśli Doha nie będzie przestrzegać porozumień z państwami regionu.

„Katar powinien trzymać się systemu obowiązującego w regionie i wspólnych porozumień w sprawie obrony z państwami regionu oraz dwustronnych — z dużym partnerem międzynarodowym, inaczej czeka go nadzwyczajna interwencja regionalna” — napisał Al Chalifa na swoim Twitterze.

Według niego Katar zdecydował się na wojskowe zaostrzenie sytuacji, zapraszając do państwa zagranicznych wojskowych po konflikcie dyplomatycznym z sąsiednimi państwami.

„Podstawa konfliktu z Katarem leży w płaszczyźnie polityki i bezpieczeństwa, nie było w nim elementu wojskowego, obecność obcych wojsk i sprzętu opancerzonego to zaostrzenie wojskowe, za które ponosi odpowiedzialność Katar” — napisał na swoim blogu.

Według niego wejście Dohy w koalicję z państwami poza struktury regionalnej i wsparcie organizacji terrorystycznych szkodzi porozumieniom z państwami wchodzącymi w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Arabia Saudyjska, Egipt, ZEA i Bahrajn poprzez pośrednictwo Kuwejtu wcześniej przekazały katarskim władzom listę wymogów do zaprzestania izolacji dyplomatycznej emiratu. Szczegóły listy wymogów ujawnił szereg mediów, w tym amerykańska agencja Associated Press.

Cztery państwa arabskie domagają się od Kataru zerwania stosunków dyplomatycznych z Iranem, zamknięcia tureckiej bazy wojskowej na jego terytorium oraz telewizji satelitarnej Al Jazeera. Doha ma na spełnienie wymogów 10 dni. Katar nazwał je nierealistycznymi i wezwał do ich rewizji.

źródło: pl.sputniknews.com
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Pod adresem Kataru padły groźby interwencji!”

  1. Katar jak Polska

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.