Afganistan: Wstrząs miał siłę 6.2 w skali Richtera

Silne trzęsienie ziemi, o magnitudzie 6,2, nawiedziło w piątek wieczorem północne, górzyste regiony Afganistanu, przy granicy z Tadżykistanem – podały amerykańskie służby sejsmologiczne. Na razie nie ma informacji o stratach albo ofiarach.

trzesienie ziemi

– Wstrząs zarejestrowano o godz. 19.14 czasu uniwersalnego (o godz. 20.14 czasu polskiego) w pobliżu Tadżykistanu – podała USGS (United States Geological Survey), amerykańska agencja naukowo-badawcza.

Pierwotnie wstrząs oceniono na 6.4 w skali Richtera, ale USGS sprecyzowała, że wynosił 6.2 w skali. Wstrząsy o takiej sile mają destrukcyjny potencjał.

trzesienie ziemi

Głeboki wstrząs wśród gór

Sejsmolodzy USGS określili, że epicentrum znajdowało się 82 km na południowy wschód od Fajzabadu, w trudno dostępnym regionie w Hindukuszu, w prowincji Badachszan. To jeden z najuboższych i najbardziej zacofanych regionów Afganistanu, który graniczy z Pakistanem, Tadżykistanem i Chinami. Hipocentrum (ognisko wstrząsów) znajdowało się na głębokości ponad 203 km.

Odczuwalny przez sąsiadów

Wstrząs był odczuwalny nawet w Kabulu, stolicy Afganistanu oraz w Islamabadzie, stolicy Pakistanu. Nie ma informacji o ofiarach w ludziach czy poważnych uszkodzeniach. Ostatnie silne trzęsienie ziemi nawiedziło ten rejon w październiku.

źródło: tvn meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.