Al-Kaida planuje bardziej krwawe ataki terrorystyczne na kraje Europy

Wywiad brytyjski poinformował, że terroryści z Al-kaidy planują zamachy w Wielkiej Brytanii oraz innych państwach Europy. Może dojść do jednych z najkrwawszych ataków z dziejach świata.

Andrew Parker szef Brytyjskiego wywiadu poinformował, że śledzą poczynania i plany najniebezpieczniejszych ugrupowań terrorystycznych, i że nie ma dla Europy optymistycznych informacji jako, że terroryści upatrzyli sobie nas jako cel priorytetowy. Największym zagrożeniem jest Al-Kaida walcząca w Syrii od kilku lat z  Baszszarem al-Asadem obracając połowę jego państwa w gruzowisko. Organizacja to jak sama oficjalnie mów „planuje masowe ataki przeciwko Zachodowi”

Należy zauważyć, że szef kontrwywiadu brytyjskiego niezwykle rzadko wypowiada się w mediach. Jak określił A. Parker: „Bojownicy Al-Kaidy w Syrii, mają na celu spowodować straty w ludziach na dużą skalę.” Zostało zarekomendowane podwyższenie stopnia ostrzeżenia do najwyższego z możliwych.

Terroryści Al-kaidy

Szef kontrwywiadu w UK poinformował także, że do Syrii podróżowało około 600 brytyjskich ekstremistów, a część z nich przyłączyła się do organizacji zbrojnej Państwo Islamskie. Najwięcej ekstremistów wyjechało do Syrii z Niemiec i Francji i to oni najbardziej zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Aktualnie Syria jest stosunkowo komfortowym miejscem dla członków grup terrorystycznych. Trudna sytuacja w tym państwie ułatwia im ukrywanie się i nielegalne działania.

Według danych zebranych przez współpracujące wywiady planowane są ataki terrorystyczne na infrastrukturę kolejową, drogową czyli mowa w tym przypadku o mostach, oraz elektrownie atomowe, które niby są strzeżone ale jeżeli doszło by do grupowego ataku na te obiekty rozwój sytuacji mógłby  przybrać różne scenariusze.

Już w niedzielę terroryści będą mieli szansę światowego rozgłosu

Zaplanowany na niedzielę w Paryżu wielki marszu przeciw terroryzmowi i przemocy poważnie niepokoi ekspertów do walki z terroryzmem, którzy woleliby odłożyć tę manifestację ze względów bezpieczeństwa. Zważywszy na to, że wiele kwestii związanych z ostatnimi wydarzeniami nie zostało jeszcze wyjaśnionych oraz ze względu na zapowiedziany udział w marszu wielu premierów i głów państw.

– Biorąc pod uwagę kontekst ostatnich wydarzeń i to, że być może wielu podejrzanych w tej sprawie nie zostało jeszcze zidentyfikowanych, jestem zdumiony decyzją o utrzymaniu (niedzielnego) terminu manifestacji. Byłoby chyba rozsądniej odłożyć to wydarzenie o kilka dni – mówi rozmówca „Le Figaro”

Marsz przeciw terroryzmowi ma się rozpocząć w Paryżu w niedzielę o godz. 15

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Al-Kaida planuje bardziej krwawe ataki terrorystyczne na kraje Europy”

 1. ciekawe tylko czy tak naprawde do tych atakow doszlo bo ten filmik przedstawia inne swiatło na sprawe http://youtu.be/G3WlrS_cZSw?list=UUQOdFqrHadj2AykHEg9dNEw

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Jestem ciekawy czy wydarzy się coś jutro na tym marszu. Aż z ciekawości go oglądnę ale fakt faktem jest taki że jak nie jutro to niestety niebawem coś się może stać.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. reakcja Europy za pozno, siec pajecza dzihadistow juz opanowala caly swiat,spalismy ponad 20 lat i pozwalalismy sie oplatac, a teraz przebudzenie moze byc tragiczne w skutkach

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.