„Alarmowa sytuacja”. Rozprzestrzenia się wirus Ebola. Liberia zamyka szkoły

Narasta strach przed śmiertelnym wirusem Ebola, który wciąż się rozprzestrzenia. Rząd Liberii podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół. Co więcej, rozważane jest ponadto wprowadzenie kwarantanny w niektórych rejonach kraju.

Rząd postanowił o wysłaniu wszystkich pracowników instytucji państwowych, których obecność nie jest niezbędna, na przymusowy 30-dniowy urlop.

Realizację podjętych postanowień powierzono służbom bezpieczeństwa i armii.
Niedoinwestowana służba zdrowia Liberii nie radzi sobie z rozszerzającą się epidemią. Szpitale w stolicy kraju – Monrowii są przepełnione i lekarze muszą leczyć część chorych w ich domach.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w rezultacie zakażenia wirusem w Liberii, sąsiedniej Gwinei i w Sierra Leone zmarły dotychczas 672 osoby.

wirus ebola rozprzestrzenia się

Amerykański Korpus Pokoju oznajmił, że z powodu zagrożenia wirusem Ebola wycofuje z tych trzech krajów w Afryce Zachodniej swoich 340 ochotników.

– To jest sytuacja alarmowa dla zdrowia publicznego. Potrzebujemy teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wsparcia społeczności międzynarodowej. Desperacko potrzebujemy wszelkiej pomocy, jaką możemy uzyskać – powiedział minister informacji Liberii Lewis Brown.

źródło: PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.