Amerykanie tworzą super-żołnierza. Stymulacją mózgu poprawiają jego wyniki o 30%!

Po ogłoszeniu przez amerykańską DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency-DARPA) specjalnego programu treningu neuroplastycznego (Targeted Neuroplsaticity Training-TNT) w marcu 2016 roku, naukowcy przechodzą do fazy aktywnego testowania wybranych metod.

Głównym celem szeroko zakrojonego programu, angażującego wiele dziedzin naukowych, jest identyfikacja optymalnych, a przede wszystkim bezpiecznych metod neurostymulacji, aktywujących plastyczność synaptyczną (neuroplastyczność) – naturalne zjawisko zachodzące w tkance mózgowej, kluczowe dla wszelkich procesów uczenia się. Metody te zostałyby włączone w systemy treningowe. Można powiedzieć, że naukowcy próbują znaleźć sposób na kontrolę (przynajmniej w pewnym stopniu) procesów zachodzących w mózgu, warunkujących zdolność przyswajania nowych umiejętności. Badania skupiają się głównie na zastosowaniu impulsów elektrycznych (technologia neuro-stymualcji), dzięki którym mózg badanego wykaże zwiększone zdolności w zakresie uczenia.

Doug Weber, szef programu TNT, wskazuje, że „badania dotyczące zjawiska plastyczności synaptycznej realizowane są pod wieloma kątami, aby ustalić, czy istnieją bezpieczne sposoby na zwiększenie możliwości w zakresie uczenia się oraz przyśpieszenia treningu umiejętności kluczowych dla prowadzenia misji związanych z bezpieczeństwem narodowym”.

DARPA finansuje obecnie osiem projektów w siedmiu instytucjach naukowych (w skład których wchodzą m. in. uniwersytety w Teksasie, Arizonie, Wisconsin czy na Florydzie). Projekty skupiają się wokół procesów plastyczności mózgu. W ich ramach przeprowadzane są eksperymenty na ochotnikach.

źródło: telewizja republika
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Amerykanie tworzą super-żołnierza. Stymulacją mózgu poprawiają jego wyniki o 30%!”

  1. Może stymulacja mózgu poprawia wyniki ochotnika o 30%, lecz skoro zdecydował się być ochotnikiem, to jego mózg był pozagatunkiem, no powiedzmy ociągał 20% tego co inne. W sumie po szkoleniu i tak wychodzi debil.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.