Amerykanie wracają do gry o kosmos. Będzie produkcja satelitów bojowych

Za 20 lat wszystkie te zabawki, którymi się w tej chwili ekscytujemy, stracą na znaczeniu. Różne Raptory, F-35, rosyjski czołg zwany armatą czy podobne najbardziej zaawansowane cuda wojskowej technologii będą miały drugorzędne znaczenie. Najważniejsza będzie broń kosmiczna. Stamtąd za pomocą prawdopodobnie laserów będzie możną razić siły przeciwnika. Kto opanuje kosmos, ten wygra przyszłe wojny.

Amerykanie, którzy w ostatnich latach, w związku z kryzysem finansowych odpuścili wiele projektów badawczych nad wykorzystaniem kosmosu, ponownie wracają do gry. Zmusza ich do tego szybki rozwój chińskich badań i sukcesy, jakie w przestrzeni kosmicznej odnosi Kraj Smoka.

Tak przynajmniej wynika ze słów szefa Dowództwa Sił Strategicznych USA, gen. John Hytena. O chińskich sukcesach gen. Hyten mówił podczas przemówienia na słynnym Uniwersytecie Stanforda , w Center for International Security and Cooperation, w Kalifornii.

Generał zwrócił uwagę, że od czasu chińskich testów zestrzelenia satelity krążącego na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), które miało miejsce 10 lat temu, Chińczycy bardzo rozwinęli działalność w kosmosie. Wysyłają tam coraz bardziej zaawansowany sprzęt i ludzi. Mają plany dotarcia na Marsa.

General zwrócił uwagę, że USA jest bardziej niż inne kraje uzależnione satelitarnej komunikacji oraz że amerykańskie satelity strzegą bezpieczeństwa kraju przed atakiem balistycznym. Ta większa wrażliwość amerykańskiego systemu, powoduje, że USA musza za wszelką cenę nie tylko chronić swoje satelitarne systemy, ale także mieć przewagę w kosmosie.

Hyten podczas swojego przemówienia położył nacisk na ściślejszą współpracę wojska z przemysłem, co oznacza, że amerykański przemysł ponownie otrzyma zwiększone zamówienia na infrastrukturę kosmiczno-satelitarną.

źródło: wolnosc24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Amerykanie wracają do gry o kosmos. Będzie produkcja satelitów bojowych”

 1. Zajebisty system informacyjny macie !

  Amerykanie i Rosjanie mają na orbicie taki arsenał że głowa mała, ale czym tak naprawdę dysponują to można wywnioskować z budżetu na zbrojenia i gdzie jakie sumy idą .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Czy Rosjanie , po raz wtóry kupią ten amerykański blef ?
  Wszak tylko raz można psu ogon obciąć!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Ja tam nie wierze co mówią Amerykanie. To bajka która raczej ma wyciągnąć kasę na badania i rozwój od amerykańskich podatników.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Czy za 20 lat będziemy my ludzie? czy szczątki po nas?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.