Amerykańscy żołnierze ćwiczyli desant na Koreę Północną

Według informacji CNN w Korei Południowej odbyły się manewry wojskowe, podczas których amerykanie ćwiczyli powietrzny desant na Koreę Północną.

Manewry odbył się na granicy między Koreami. Wzięli w nich udział żołnierze Południa oraz USA. Scenariusz ćwiczeń zakładał likwidację broni masowego rażenia. Wykorzystano m.in. południowokoreański okręt desantowy. Odgrywano szybką operację, podczas która podczas prawdziwego konfliktu pozwoliłaby błyskawicznie zneutralizować broń biologiczną, chemiczną i nuklearną.

Tymczasem w niedzielę Korea Północna testowała rakietę Pukguksong-2. Jak wcześniej informowano, pocisk został wystrzelony w kierunku wschodnim z powiatu Pukch’ang, w prowincji P’yongan Południowy, w środkowej części kraju. Przeleciał ok. 500 km, osiągając wysokość 560 km, po czym spadł do Morza Japońskiego.

Władze północnokoreańskie kontynuują program jądrowy i próby rakietowe, mimo zakazujących tego rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i międzynarodowych sankcji. Zapowiadają też budowę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), która byłaby zdolna dosięgnąć terytorium USA i przenosić głowicę nuklearną.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.