Amerykańskie B-1 gotowe uderzyć na Koreę! Rosja ogłasza alarm sił rakietowych

Na początek Stany Zjednoczone użyją tylko bomb konwencjonalnych.

Amerykańskie bombowce strategiczne B-1 Lancer dokonają prewencyjnego uderzenia na wyrzutnie rakiet balistycznych i poligony jądrowe Korei Północnej – potwierdzili w rozmowie z NBC News czterej wysocy rangą oficerowie Pentagonu.

Do ataku, który nastąpi z oddalonej o 3,3 tys. km bazy Andersen na wyspie Guam potrzebny jest tylko ostateczny rozkaz prezydenta Donalda Trumpa. Dodajmy, że to właśnie baza USA na Guam ma być celem ataku rakiet Korei Północnej, którym zagroziły wcześniej władze w Phenianie.

Według źródeł wojskowych, ataku prewencyjnego USA dokona 6 bombowców B1, które od maja odbyły 11 treningowych lotów symulujących taki atak na Koreę Północną i są już w pełnej gotowości. Celem uderzenia ma być ok. 20 koreańskich wyrzutni rakietowych i poligonów.

Bombowce zostaną naprowadzone na cel przez satelity i drony i będą eskortowane przez myśliwce. Jednocześnie sygnały koreańskich stacji radiolokacyjnych mają w czasie ataku zostać zakłócone przez amerykańskie samoloty do prowadzenia wojny radioelektronicznej.

Po drodze amerykańskie bombowce mają zostać zatankowane w powietrzu. Zrzucą na Koreę Północną ładunki konwencjonalne – broń jądrowa nie zostanie w tym ataku użyta. Bombowce B-1 mogą bowiem przenosić po 84 bomby 500-funtowe, ale nie atomowe.

Zdaniem ekspertów wojskowych, do ataku wyznaczono celowo takie “nienuklearne” bombowce, aby uspokoić obawy Chin i Rosji. “Ten wariant ataku wydaje się prowadzić do najmniejszej eskalacji konfliktu” – ocenia były szef sił NATO w Europie, admirał James Stavridis.

“Jesteśmy gotowi do błyskawicznego i śmiertelnego dla wroga reagowania naszymi przeważającymi siłami, w czasie i miejscu, które sami wybierzemy” – oświadczył dowódca amerykańskich Sił Powietrznych Pacyfiku gen. Terrence O’Shaughnessy. Dodał, że obowiązkiem USA jest ochrona ich sojuszników w tym regionie, zagrożonych przez koreański szantaż nuklearny.

Eksperci obawiają się jednak, że w odpowiedzi na amerykański atak Korea Północna zaatakuje rakietami i bronią chemiczną oddalony o zaledwie kilkadziesiąt km od granicy Seul – stolicę Korei Południowej, a może także bazę Guam.

Rządowe gazety w Korei Północnej ostrzegają, że jakikolwiek amerykański atak na jej terytorium “rozpocznie wojnę nuklearną i doprowadzi do III wojny światowej”. Tymczasem Rosja ogłosiła stan podwyższonej gotowości swoich wojsk obrony przeciwlotniczej na Dalekim Wschodzie – podaje RIA Novosti.

Były szef Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji Wiktor Ozierow przyznał, że Rosja obawia się skutków błędnego naprowadzania na cel rakiet jądrowych Korei Północnej. “Prawdopodobieństwo popełnienia przez nich błędu jest bardzo wysokie” – ocenił rosyjski deputowany.

źródło: Reporters.pl
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Ping Jong Sunrolka 5-tkatteis77JangArecki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arecki
Gość
Arecki

Ż……syjonistyczne USA tworzą totalną propagandę dot.Korei Północnej.Wojna będzie i to będzie wojna atomowa, która zniszczy 80% naszej cywilizacji.Wszystkim kierują ż syjonistyczni, żądni pieniędzy, władzy i kontroli nad światem oraz wprowadzenia lucyferanizmu.
My zwykli ludzie jednak mamy wpływ na to.
Nie dajmy się manipulować.Zacznijmy myśleć i nie dajmy się zastraszyć.

Jang
Gość
Jang

Jakich pieniędzy? Pieniądze to fikcja, narzędzie do przejęcia czyichś terenów i zasobów. Pieniądze to tylko papier bez pokrycia bank federalny USA to bank prywatny ifederalny jest tylko z nazwy. Drukuje tego papieru ile zechce, należy do kilku rodzin które kreują wojny i kryzysy aby pożyczać kasę i zadłużąć społeczeństwa, urabiać a wkrótce przejąć co chcą. Dla nich to zabawa nudzą się kutasy,jasteś SIMEM bez wartości dla nich. W naszym kraju mają w ch..j sługusów, zdrajców, potomków szmalcowników powoli okradają naszą ojczyznę dając im wzamian stanowiska w bankach światowych i stołki w UE. „”Ktoś decyduje, gdzieś wyląduje””

Aferzyści

KRZY
Gość

wojna jest pewna. I nie trzeba być wizjonerem. Zawsze po kryzysach światowych musi być wielka wojna. Historia sama uczy.

I want war...
Gość
I want war...

Pan Leszek Panek (ten, który jeździ samochodem i przez megafon od 5-6 lat głosi nadejście wojny atomowej) przepowiada na rok 2017 wybuch „światowego konfliktu nuklearnego”, który będzie wstępem do tzw. apokalipsy. Wg jego wiedzy, wybuch wojny ma nastąpić nad ranem 14 sierpnia 2017 r. http://www.apokalipsa-iskra.com.pl/pl/aktualnosci

rolka 5-tka
Gość
rolka 5-tka

Pan Leszek Panek powinien być już na oddziale intensywnej terapii – dziś mamy 14.08.2017 i wojny nie ma!!! powinni dać mu jeszcze większą dawkę leków niż zwykle!

tteis77
Gość
tteis77

„ciekawe według jakiego kalendarza, którego mierzenia”

rolka 5-tka
Gość
rolka 5-tka

nie ważne jakiego kalendarza ty również weź leki!!!

Ping Jong Sun
Gość
Ping Jong Sun

Wolisz w pupe czy do buzi?

Or
Gość
Or

jeśli..

Or
Gość
Or

zawsze jest jakieś, to taka zabawa to co robią.

jasnowidz
Gość
jasnowidz

spoko luz nic nie bendzie