Amerykańskie B-1 gotowe uderzyć na Koreę! Rosja ogłasza alarm sił rakietowych

Na początek Stany Zjednoczone użyją tylko bomb konwencjonalnych.

Amerykańskie bombowce strategiczne B-1 Lancer dokonają prewencyjnego uderzenia na wyrzutnie rakiet balistycznych i poligony jądrowe Korei Północnej – potwierdzili w rozmowie z NBC News czterej wysocy rangą oficerowie Pentagonu.

Do ataku, który nastąpi z oddalonej o 3,3 tys. km bazy Andersen na wyspie Guam potrzebny jest tylko ostateczny rozkaz prezydenta Donalda Trumpa. Dodajmy, że to właśnie baza USA na Guam ma być celem ataku rakiet Korei Północnej, którym zagroziły wcześniej władze w Phenianie.

Według źródeł wojskowych, ataku prewencyjnego USA dokona 6 bombowców B1, które od maja odbyły 11 treningowych lotów symulujących taki atak na Koreę Północną i są już w pełnej gotowości. Celem uderzenia ma być ok. 20 koreańskich wyrzutni rakietowych i poligonów.

Bombowce zostaną naprowadzone na cel przez satelity i drony i będą eskortowane przez myśliwce. Jednocześnie sygnały koreańskich stacji radiolokacyjnych mają w czasie ataku zostać zakłócone przez amerykańskie samoloty do prowadzenia wojny radioelektronicznej.

Po drodze amerykańskie bombowce mają zostać zatankowane w powietrzu. Zrzucą na Koreę Północną ładunki konwencjonalne – broń jądrowa nie zostanie w tym ataku użyta. Bombowce B-1 mogą bowiem przenosić po 84 bomby 500-funtowe, ale nie atomowe.

Zdaniem ekspertów wojskowych, do ataku wyznaczono celowo takie “nienuklearne” bombowce, aby uspokoić obawy Chin i Rosji. “Ten wariant ataku wydaje się prowadzić do najmniejszej eskalacji konfliktu” – ocenia były szef sił NATO w Europie, admirał James Stavridis.

“Jesteśmy gotowi do błyskawicznego i śmiertelnego dla wroga reagowania naszymi przeważającymi siłami, w czasie i miejscu, które sami wybierzemy” – oświadczył dowódca amerykańskich Sił Powietrznych Pacyfiku gen. Terrence O’Shaughnessy. Dodał, że obowiązkiem USA jest ochrona ich sojuszników w tym regionie, zagrożonych przez koreański szantaż nuklearny.

Eksperci obawiają się jednak, że w odpowiedzi na amerykański atak Korea Północna zaatakuje rakietami i bronią chemiczną oddalony o zaledwie kilkadziesiąt km od granicy Seul – stolicę Korei Południowej, a może także bazę Guam.

Rządowe gazety w Korei Północnej ostrzegają, że jakikolwiek amerykański atak na jej terytorium “rozpocznie wojnę nuklearną i doprowadzi do III wojny światowej”. Tymczasem Rosja ogłosiła stan podwyższonej gotowości swoich wojsk obrony przeciwlotniczej na Dalekim Wschodzie – podaje RIA Novosti.

Były szef Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji Wiktor Ozierow przyznał, że Rosja obawia się skutków błędnego naprowadzania na cel rakiet jądrowych Korei Północnej. “Prawdopodobieństwo popełnienia przez nich błędu jest bardzo wysokie” – ocenił rosyjski deputowany.

źródło: Reporters.pl

11 thoughts on “Amerykańskie B-1 gotowe uderzyć na Koreę! Rosja ogłasza alarm sił rakietowych”

 1. Ż……syjonistyczne USA tworzą totalną propagandę dot.Korei Północnej.Wojna będzie i to będzie wojna atomowa, która zniszczy 80% naszej cywilizacji.Wszystkim kierują ż syjonistyczni, żądni pieniędzy, władzy i kontroli nad światem oraz wprowadzenia lucyferanizmu.
  My zwykli ludzie jednak mamy wpływ na to.
  Nie dajmy się manipulować.Zacznijmy myśleć i nie dajmy się zastraszyć.

  1. Jakich pieniędzy? Pieniądze to fikcja, narzędzie do przejęcia czyichś terenów i zasobów. Pieniądze to tylko papier bez pokrycia bank federalny USA to bank prywatny ifederalny jest tylko z nazwy. Drukuje tego papieru ile zechce, należy do kilku rodzin które kreują wojny i kryzysy aby pożyczać kasę i zadłużąć społeczeństwa, urabiać a wkrótce przejąć co chcą. Dla nich to zabawa nudzą się kutasy,jasteś SIMEM bez wartości dla nich. W naszym kraju mają w ch..j sługusów, zdrajców, potomków szmalcowników powoli okradają naszą ojczyznę dając im wzamian stanowiska w bankach światowych i stołki w UE. „”Ktoś decyduje, gdzieś wyląduje””

   Aferzyści

 2. wojna jest pewna. I nie trzeba być wizjonerem. Zawsze po kryzysach światowych musi być wielka wojna. Historia sama uczy.

 3. Pan Leszek Panek (ten, który jeździ samochodem i przez megafon od 5-6 lat głosi nadejście wojny atomowej) przepowiada na rok 2017 wybuch „światowego konfliktu nuklearnego”, który będzie wstępem do tzw. apokalipsy. Wg jego wiedzy, wybuch wojny ma nastąpić nad ranem 14 sierpnia 2017 r. http://www.apokalipsa-iskra.com.pl/pl/aktualnosci

  1. Pan Leszek Panek powinien być już na oddziale intensywnej terapii – dziś mamy 14.08.2017 i wojny nie ma!!! powinni dać mu jeszcze większą dawkę leków niż zwykle!

   1. „ciekawe według jakiego kalendarza, którego mierzenia”

    1. nie ważne jakiego kalendarza ty również weź leki!!!

     1. Wolisz w pupe czy do buzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *