Amerykańskie okręty płyną ku wybrzeżom Ukrainy

Amerykańskie okręty płyną w kierunku UkrainyDwa amerykańskie okręty z 600 żołnierzami piechoty morskiej na pokładzie wpłynęły na Morze Czarne. Kierują się one ku wybrzeżom Ukrainy

Według Interfax-Ukrainy, na Morze Czarne wpłynął niszczyciel “Ramage” i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, “Mount Whitney”. Na ich pokładach ma być 600 żołnierzy piechoty morskiej.

Ukraińskie ministerstwo obrony podało, że nie planuje żadnych ćwiczeń z udziałem amerykańskich okrętów. Żadne państwo nie poinformowało też, że wysyła swoje jednostki na wody terytorialne Ukrainy.

Na Morzu Czarnym znajduje się obecnie niszczyciel USS Ramage i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, USS Mount Whitney. Niedawno sforsowały one cieśniny Dardanele i Bosfor, w porozumieniu ze stroną turecką – podał Interfax powołując się na swoje źródło.

niszczyciel USS Ramageniszczyciel USS Ramage

USS Mount WhitneyUSS Mount Whitney

Według niego kierunek ruchu okrętów pozwala przypuszczać, że płyną one ku czarnomorskim wybrzeżom Ukrainy. Na razie nie ma mowy o tym, by weszły na wody terytorialne Rosji.

USS Mount Whitney, zbudowany pierwotnie jako okręt dowodzenia desantu może pomieścić kilkuset żołnierzy. Obecnie służy on jednak jako jednostka flagowa amerykańskiej Szóstej Floty, która odpowiada za wody wokół Europy i zachodniej Afryki. Na pokładzie ma raczej liczne grono oficerów sztabowych, a nie jednostkę ekspedycyjną US Marines.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o