Rosja potęga militarna

Generał Brygady Brytyjskiej sir Nick Carter ostrzegł, że brytyjskie mechanizmy obronne w żaden sposób nie nadążają za technologicznymi i strategicznymi innowacjami Moskwy.

Z kolei Gavin Williamson, przestrzegł Europę przed coraz większymi możliwościami Rosji do„zabijania tysięcy” poprzez użycie tajnych technologii oraz dotąd nieznanej broni chemicznej i bakteriologicznej. Oba przemówienia miały jeden wspólny cel: przypomnieć nam, że Rosja stanowi zagrożenie dla Starego Kontynentu a w szczególności dla Państw byłego bloku wschodniego.

Jeszcze do niedawna kraje zachodniej Europy diagnozowały, że rosyjskie wojska lądowe charakteryzują się brakiem dyscypliny, motywacji oraz brakiem nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Obecnie wszystko uległo zmianie. Otóż głębokie i często bezkompromisowe reformy Władimira Putina zmieniły obraz Rosyjskiej armii.

Jednostki są mniejsze i znacznie bardziej mobilne. Co najmniej połowa wszystkich żołnierzy jest teraz profesjonalistami. Generałowie, którzy kiedyś uciekli do sektora prywatnego, pozostają w armii chcąc rozwijać potęgę militarną Rosji.

Władimir Putin zainwestował również w technologię, która stanowi realne zagrożenie dla sił NATO. Odsłonięcie w maju nowego rosyjskiego czołgu T-14 Armata, zdolnego do śledzenia i niszczenia nadlatujących pocisków, zmusiło Norwegię do ponownego przemyślenia całej strategii przeciwpancernej.

Kalibr

System rakietowy Kalibr, tak skutecznie zaprezentowany w Syrii, jest pierwszym wyzwaniem związanym z pociskami balistycznymi dla USA, od czasów ujawnienia pocisków Tomahawk w latach 80. System Iskander jest w stanie wystrzelić w kilka sekund naddźwiękowe, niezależnie kierowane pociski zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

,,Wyobraźcie sobie jeden scenariusz: powstaje kryzys na Północnym Atlantyku. NATO Zostaje postawione w stan najwyższej gotowości. I teraz, podczas gdy NATO i Wielka Brytania będą próbować dowiedzieć się, co się dzieje, nastąpi zmasowany atak na Ukrainę lub Kazachstan. Te państwa to obecnie główne priorytety Moskwy w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Co robimy? Czy bronimy narodu nie należącego do NATO, czy koncentrujemy się na obronie państw sojuszniczych? To właśnie, dlatego Wielka Brytania i NATO muszą być w stanie działać szybko. Rosyjska broń precyzyjna stanowi alarmujące zagrożenie dla sił lądowych.

Profesor Trevor Taylor.

Obecnie wystarczy spojrzeć na brytyjską stronę Twitter ambasady rosyjskiej, która jednoznacznie pokazuje, że wielu działaczy Moskwy, zarówno w samej Rosji, jak i krajach zachodniej Europy dosłownie szydzi z możliwości wojskowych NATO, co z kolei eksperci Sojuszu określają mianem jawnej prowokacji. Natomiast współpracownicy Władimira Putina, argumentują, że jest on po prostu prowokowany przez Zachód, który wkracza coraz bardziej na wschód.

W zeszłym tygodniu sekretarz obrony USA Generał Jim Mattis nakreślił nowe priorytety polityki zagranicznej dla swojego kraju, które ulokowały Rosję na drugim miejscu listy globalnych zagrożeń, tuż zaraz za tak zwanym dżihadyzmem. Podczas gdy rzeczywisty konflikt z Rosją jest oczywistym zagrożeniem, należy zauważyć, że Rosja już dziś walczy, na co najmniej jednym froncie. Jest to wojna o wpływy, mająca na celu podważenie wiarygodności NATO, który, ku rozczarowaniu Putina, daje wsparcie regionom w Europie Wschodniej.

Działania Moskwy mają również na celu podważenie demokracji zachodnich, które poprzez swoje budżety obronne mogą stanąć na drodze militarnej ekspansji Rosji, do jakiej w przyszłości może dojść. Dodatkowo nie tak dawno na jaw wypłynęły informację mówiące o tym, że ponad 1000 blogerów opłaconych przez służby Rosyjskiego Wywiadu zostało zatrudnionych w celu trollowania serwisów społecznościowych przed wyborami w USA. Byli także aktywni zarówno w sprawie szkockiej niepodległości, jak i referendum w sprawie Brexitu.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kicia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kicia
Gość
kicia

UTOPIONY WE WŁASNEJ ZACHŁANNOŚCI tzw zachodni świat coraz nachalniej prze DO JAKIEJKOLWIEK WOJNY… Niedługo się kończy Paraolimpiada w Korei a wraz z nią pokój bo…..London City każe….. NATO musi….. jakoś ZAATAKOWAĆ Chiny nim te staną się w pełni NIEZALEŻNE…. więc padło na KIMA i „zagrożenie” podarowaną mu przez USA „technologią atomową”…. Podobnie jest z Iranem i 20 marca jako datą osiągnięcia „atomowego przełomu” jakimi dla odmiany żydki straszą zachodnie społeczeństwa…. czy lokalne ruchawki z przemytem broni do polin by SynowieBandery mieli czym walczyć o WIELKIE POLIN…. tfu TRÓJMORDZIE….. CHAMA SEMA i JAFEDA….. znanych też jako 3 GORGONY….. (to te matule… Czytaj więcej »