Angielskie tornada uderzyły cele w Syrii

Brytyjskie bombowce Tornado dokonały pierwszego nalotu na cele Państwa Islamskiego (IS) w Syrii zaledwie po kilku godzinach od wyrażenia na to zgody przez parlament w Londynie – poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii.

– Samoloty Tornado Royal Air Force (RAF)dokonały pierwszej operacji ofensywnej nad Syrią – oświadczył rzecznik ministerstwa. Nie podał bliższych szczegółów

Anglia Syria

Naloty z Cypru

Według źródeł rządowych samoloty wystartowały z bazy RAF w Akrotiri, na Cyprze. Reuter, powołując się na świadków, poinformował, że w ataku uczestniczyły cztery maszyny, które startowały dwójkami w odstępie godziny. Dwie z nich powróciły już do bazy.

Brytyjska Izba Gmin wyraziła w środę wieczorem zgodę na rozszerzenie działań zbrojnych przeciwko Państwu Islamskiemu (IS), przyjmując wniosek premiera Davida Camerona w tej sprawie. Dotychczas Wielka Brytania brała udział w nalotach na dżihadystów z IS tylko w Iraku.

Autor: //gak / Źródło: tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Angielskie tornada uderzyły cele w Syrii”

  1. Z moich obserwacji wynika że oni lepiej czują się w roli twórców problemu. A tu taka przykrość, muszą sprzątać.. Kto wie gdzie spadły bomby, zapewne namiary dali przez tel. dowódcy PI, no i bombki poszły w szczere pole,,,

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.