Zwiastun apokalipsy: anomalne upały doprowadzą do masowej śmierci ludzi

pozar

Naukowcy są przekonani, że liczba ofiar wzrośnie w Indiach, Japonii, Kanadzie i Grecji. Sytuację mogą pogorszyć katastrofy przyrodnicze, na przykład pożary i susza.

Liczba ofiar upałów w regionach subtropikalnych i tropikalnych do 2080 roku wzrośnie prawie 5-krotnie. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Monash University w Australii.

Opracowali model komputerowy oparty na prognozowanej ilości emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Także w badaniu wzięto pod uwagę zdolność człowieka do adaptacji do zmieniających się warunków środowiska i gęstość zaludnienia w różnych państwach. Badacze podkreślają, że zgodnie z najbardziej pesymistycznym scenariuszem w szeregu australijskich miast, takich jak Brisbane, Sydney i Melbourne o 471% wzrośnie liczba ofiar śmiertelnych klęsk żywiołowych w porównaniu do lat 1971-2010.

Poza tym naukowcy są przekonani, że liczba ofiar wzrośnie także w Indiach, Japonii, Kanadzie i Grecji. Ogólną sytuację mogą pogorszyć katastrofy przyrodnicze, na przykład pożary i susze — podaje portal EurekAlert.

Tymczasem specjaliści podkreślają, że trzeba przestrzegać porozumienia paryskiego ws. zmian klimatu, a mianowicie do 2050 roku zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, by powstrzymać globalne ocieplenie oraz wzrost temperatury na planecie.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o