Arabia Saudyjska: na pustyni spadł śnieg

W Niemczech zanotowano rekordowo dodatnie temperatury. Słupek rtęci przekroczył 20 stopni w styczniu a w Arabii Saudyjskiej na pustyni spadł śnieg. Śnieg jest błogosławieństwem od Boga twierdzą Saudyjczycy. Wielbłądy brną w śniegu…

Tej zimy mamy do czynienia z wyjątkowymi anomaliami pogodowymi. W czasie gdy Europą powinny targać srogie zimy to temperatury odbiegają od normy a na południu, gdzie powinny teraz panować afrykańskie upały a chodzi między innymi o Arabię Saudyjską to spadł śnieg. Region ten należy do najgorętszego i najbardziej suchego typu klimatu, a mianowicie zwrotnikowego.

9 stycznia w piątek nad północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej przeszły burze śnieżne a temperatura spadła do zera stopni.

Arabia Saudyjska śnieg

Roślinność zeschnie

Mieszkańców niepokoi fakt, że skąpa roślinność pokrywająca ten teren może nie przetrwać przykryta śniegiem. Z drugiej strony liczą także na pozytywne strony zaistniałej sytuacji.

Powiadają, że opady śniegu to błogosławieństwo od Boga. Dzięki wodzie, która się w nim skrywa, wszystko później stanie się zielone – opowiadał Atallah al-Amrani, pasterz.

Zimowa aura, która zaatakowała ten region była bezlitosna dla ludzi. Z powodu ataku burzy śnieżnej i niskiej temperatury kilka osób zmarło. Bardzo ciężka sytuacja panuje na drodze do pobliskich gór Allouz i z tego powodu policja postanowiła ją całkowicie zamknąć.

Arabia Saudyjska śnieg

Arabia Saudyjska na pustyni spadł śnieg

Arabia Saudyjska na pustyni spadł śnieg

Arabia Saudyjska na pustyni spadł śnieg

Arabia Saudyjska na pustyni spadł śnieg

Zima na południu zagościła parę dni temu. Na Bliskim Wschodzie śnieg spadł już 7 stycznia między innymi w Izraelu, Jordanii, Turcji i Libanie

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.