Armia małych dżihadystów. 110 dzieci miało zaatakować Londyn

0
9
zamach terrorystyczny Londyn

Nauczyciel tworzył armię dzieci w londyńskiej szkole. Żeby zabijały ludzi w zamachach.

Zwolennik Państwa Islamskiego został uznany za winnego werbowania uczniów do oddziału małych dżihadystów. Dzieci miały być sprawcami fali krwawych ataków w Londynie.

25-letni Umar Haque stanął przed sądem w brytyjskiej stolicy

zamach terrorystyczny Londyn

Oskarżenie obejmowało cztery zarzuty, w tym najpoważniejszy – przygotowywania ataków terrorystycznych. Sąd uznał winę muzułmanina, a także dwóch innych, którzy mu pomagali. Wyrok zapadnie wkrótce. Policja jest przekonana, że istniało realne i duże zagrożenie.

Jego zamiarem było stworzenie armii dzieci, która miałaby dokonać serii zamachów w całym Londynie – powiedział Dean Haydon, szef dowództwa antyterrorystycznego policji metropolitalnej. – Radykalizował wrażliwe na to dzieci w wieku od 11 do 14 lat – dodał Haydon.

Mężczyzna pracował w islamskiej szkole prywatnej oraz madrasie

Ta druga placówka związana jest z meczetem przy Ripple Road. Był administratorem, ale również prowadził lekcje, choć nie miał żadnych kwalifikacji. Pod pozorem religijnych zajęć dla dzieci, poddawał je nachalnej propagandzie Państwa Islamskiego, pokazywał materiały wideo, a także trenował do walki z niewiernymi. W sumie miał kontakt ze 110 nastolatkami.

Dzieci odgrywały sceny, które symulowały zamachy mające nastąpić w rzeczywistości

Celami miały być punkty w Londynie, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi – okolice Big Bena, centra handlowe, komunikacja miejska. Planował również wysłać dzieci, by zaatakowały banki i siedziby mediów – informuje Christian Today.

Sześcioro dzieci złożyło zeznania w procesie 25-latka i jego pomocników

Szczegółowo opisały, jak uczył ich zasad walki i prowadził trening ataku na brytyjskie siły bezpieczeństwa. Policja podkreśla, że dzieci były „sparaliżowane strachem” i dlatego milczały o tym, co dzieje się w szkole.

źródło: o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.