Asteroida APOPHIS uderzy w Ziemię

Asteroida APOPHIS

Naukowcy z NASA biją na alarm. Do naszej planety zbliża się z olbrzymią prędkością gigantyczna asteroida o średnicy 270 metrów. Jeśli asteroida Apophis nie zmieni toru lotu prawdopodobnie uderzy w Ziemię 13 kwietnia 2036 roku. Najgorsze scenariusze mówią o milionach zabitych i trudnych do oszacowania zniszczeniach.

Czy naprawdę do końca świata pozostało zaledwie 25 lat? Czy za ćwierć wieku Ziemię czeka zagłada? Specjaliści z amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej nie chcą niepotrzebnie straszyć ludzi, ale z drugiej strony mają obowiązek uprzedzać o zagrożeniach jakie mogą spać na naszą planetę z kosmosu.

 

Jak czytamy w „Polsce The Times” w kierunku Ziemi z prędkością ponad 30 tys. kilometrów na godzinę pędzi gigantyczna asteroida Apophis o średnicy  270 metrów. NASA ostrzega, że zagłada jest możliwa, uspokaja jednocześnie, że groźba uderzenia w Ziemię potwierdzi się dopiero w kwietniu 2029 roku. Wtedy właśnie Apophis  minie kulę ziemską w odległości ok. 40000 km i dojdzie do zmiany jej orbity przez grawitację Ziemi.

Być może asteroida zmieni tor lotu i nie uderzy w naszą planetę. Jeśli tak się nie stanie naukowcy będą mieli tylko 7 lat, by zapobiec tragedii. W grę wchodziłoby wysłanie w przestrzeń kosmiczną maszyny, która uderzając w asteroidę odepchnęłaby ją od Ziemi.

źródło: se.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Asteroida APOPHIS uderzy w Ziemię”

  1. przecież to już od dawna nie jest aktualne… Apophis spadł w rankingu zagrożeń kolizyjnych nasa na daleką pozycję i nie ma zagrożenia, podaję link http://neo.jpl.nasa.gov/risk/

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. I to akurat jak będzie mi się należeć emerytura szok…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.