Asteroida przeleciała bardzo blisko ziemi. 24 listopada przeleci kolejna asteroida

W minioną niedzielę, około godziny 04:47 czasu polskiego w odległości 34 tys. km od powierzchni Ziemi minęła planetoida 2015 VY105. Był to najbliższy przelot 9-metrowego obiektu od ponad roku; dla porównania satelity meteorologiczne oraz komunikacyjne na orbicie geostacjonarnej „wiszą” 36 tys. km od naszej planety.

Asteroida 2015 VY105 asteroida

asteroida

Nie stanowi zagrożenia

Na podstawie danych radarowych z obserwacji asteroidy naukowcom udało się ustalić, że obiekt liczył od trzech do dziewięciu metrów średnicy i poruszał z prędkością 62 tys. kilometrów na godzinę. Zdaniem ekspertów ten obiekt kosmiczny nie stanowi dla nas większego zagrożenia.
Ze względu na jego stosunkowo niewielką wielkość nawet w przypadku, gdyby asteroida weszła w ziemską atmosferę, siła tarcia doprowadziłaby do jego całkowitego spalenia – donosi NASA. Także żadne urządzenie znajdujące się na orbicie okołoziemskiej nie odniosło obrażeń.

24. listopada przeleci kolejna

Tymczasem astronomowie w ostatnich dniach wykryli kolejną, o podobnej średnicy, asteroidę, która 24 listopada minie Ziemię w odległości dokładnie 1 LD, czyli średniej odległości między Księżycem a Ziemią wynoszącą 384 tys. kilometrów. Tak, jak było w przypadku 2015 VY105 planetoida nie stwarza aktualnie żadnego zagrożenia i na podstawie wstępnych obliczeń nie wejdzie w ziemską atmosferę także w przyszłości.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Asteroida przeleciała bardzo blisko ziemi. 24 listopada przeleci kolejna asteroida”

  1. Ależ tego śmiecia lata wokół nas.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.