Asteroida w kształcie czaszki POWRACA: Potężna skała mierząca aż 700 metrów przeleci obok Ziemi

Asteroida 2015 TB145 kształt czaszki

ASTEROIDA CZASZKA dręczyła nas podczas Halloween w 2015 roku przelatując z gigantyczną prędkością 125,500 km/h. Czy Ziemia jest gotowa na jej powrót w listopadzie 2018 roku?

Ziemia jest gotowa na kolejne straszne spotkanie z 700-metrową planetoidą, która wygląda niesamowicie jak czaszka. Skała kosmiczna po raz pierwszy „zbliżyła się” do naszej planety lecąc z prędkością 125,500 km/h i przeleciała w odległości 499,000 km od Ziemi w dniu 31 października 2015 r., Trafiła idealnie w Halloween. Teraz powróci w listopadzie 2018 roku.

Tej jesieni skała znana jako 2015 TB145, przeleci w mniej dramatycznej odległości niż poprzednio. Asteroida zbliży się do naszej planety na około 105 odległości Ziemia-Księżyc,  w porównaniu do poprzedniej odległości 1,3 Ziemia-Księżyc. Astronomowie analizujący odczyty z 2015 roku stwierdzili, że jeden obrót wokół swojej osi zajmuje jej 2,94 godziny. Obiekt mierzy między 625 a 700 metrów a jego kształt przypomina lekko spłaszczoną elipsę z tak usytuowanymi wgłębieniami, że przemierza mrok kosmosu strasząc swym wyglądem bardzo zbliżonym do czaszki.

Ziemia jest gotowa na kolejne straszne spotkanie z martwą kometą, która wygląda niesamowicie jak czaszka
Ziemia jest gotowa na kolejne straszne spotkanie z martwą kometą, która wygląda niesamowicie jak czaszka

Ilość zatrzymywanego przez nią ciepła oraz prędkość pochłaniania lub przekazywania ciepła są zgodne z prędkością asteroid o podobnej wielkości. Odbicie lub albedo powierzchni tej asteroidy wynosi około pięciu lub sześciu procent.

W pisemnym oświadczeniu, badacz Pablo Santos-Sanz, z Instytutu Astrofizyki Andaluzji, powiedział: ” Oznacza to, że jest bardzo ciemna, tylko nieco bardziej odblaskowa niż węgiel drzewny. Ma wielkość 26,5, co oznacza, że ​​jest tym razem będzie tylko widoczna z Ziemi przy użyciu bardzo dużych teleskopów lub teleskopów kosmicznych.”

W 2015 roku zbliżenie się komety doprowadziło do twierdzenia wielu ludzi, że obiekt takich rozmiarów przelatujący blisko Ziemi może powodować trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów.

Powrót asteroidu w kształcie czaszki, asteroidę w kształcie czaszki, asteroidę w kształcie czaszki z listopada 2018 r

Naukowcy sądzą, że asteroida może w rzeczywistości być wymarłą kometą, która straciła swoje lotne związki po wielokrotnym orbitowaniu wokół Słońca. Planetoida 2015 TB145 została odkryta 10 października 2015 r. Przez teleskop Pan-STARRS-1 na Uniwersytecie Hawajskim dzięki finansowanego przez NASA programu obserwacji obiektów bliskich Ziemi (NEOO).

Teleskop Pan-STARRS-1
Teleskop Pan-STARRS-1

Wygasła kometa bezpiecznie przeleciała obok naszej planety w odległości nieco mniejszej niż 1,3 odległości Ziemi i Księżyca, czyli około 486 000 kilometrów, w dniu Halloween, 31 października 2015 r., O godzinie 13:00.

Ze względu na błędną orbitę NASA nie jest pewna, dokąd zmierza, ale agencja kosmiczna twierdzi, że jest przekonana, że ​​nie trafi w Ziemię.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KevenKomlird Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Komlird
Gość
Komlird

„Ze względu na błędną orbitę NASA nie jest pewna, dokąd zmierza, ale agencja kosmiczna twierdzi, że jest przekonana, że ​​nie trafi w Ziemię.”

dlaczego mnie to nie dziwi 🙂

Keven
Gość
Keven

ich predykcje polegają na bardzo prostym rachunku prawdopodobieństwa kolizji. i za to dostają medale.