Asteroida wystarczająco duża, by zniszczyć Nowy Jork minęła Ziemię

0
10
Asteroida wystarczająco duża, by zniszczyć Ziemię

Asteroida, która miała potencjał, by siać spustoszenie na Ziemi, niedawno przeleciał obok nas, a żadna organizacja kosmiczna nie miała pojęcia, że ​​nadleci.

Asteroida, znana jako VL2 2017, przeleciała obok Ziemi 9 listopada, a eksperci dowiedzieli się o niej dopiero dzień później.

Skała kosmiczna przeleciała zaledwie 73,000 mil od naszej planety – co stanowi jedną trzecią odległości między Ziemią a Księżycem.

Eksperci są przekonani, że asteroida ma od 16 do 32 metrów długości, a gdyby trafiła w Ziemię, miałaby potencjał zrównania miasta takiego jak Nowy Jork.

Niedawne śledztwo przeprowadzone przez Science Alert wykazało, że gdyby 12-metrowa asteroida uderzyła w Nowy Jork, mogłaby zniszczyć budynki w odległości sześciu kilometrów od uderzenia.

Ponieważ asteroida VL2 w 2017 jest prawie trzy razy większa niż hipotetyczna skała Science Alert, może spowodować trzykrotnie większe zniszczenia.

Skała kosmiczna przeleci koło Ziemi ponownie w 2125 roku.

W przeszłości dochodziło już do poważnych incydentów

Ostatni poważny incydent z planetoidą miał miejsce w 2013 r., Kiedy 20-metrowy meteor eksplodował nad Czelabińskiem w Rosji, rozbijając okna budynków i powodując obrażenia u ponad 1000 osób.

Wcześniej, w 1908 roku, mała asteroida o rozmiarach do 190 metrów eksplodowała nad Tunguską w Syberii, która powaliła lasy na powierzchni 800 mil.

W obu przypadkach eksperci nie mieli pojęcia, że skały kosmiczne ​​uderzą w Ziemię.
Meteor Tunguski był tak duży, że całkowicie zniszczyłby Londyn, gdyby dotarł do stolicy Wielkiej Brytanii.

źródło: www.express.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.