Atak na elektrownie atomową jest dużym zagrożeniem dla Polski

Ochroniarz jednej z dwóch elektrowni jądrowych w Belgii, dwa dni po zamachach w Brukseli, został zastrzelony podczas spaceru z psem w mieście Charleroi. Skradziona została jego przepustka do budynku elektrowni. Policja informuje, że przepustka została od razu po wykryciu sprawy cofnięta, aby nikt nie mógł z niej skorzystać.

elektrownia atomowa

Belgijskie media przypominają, że atak na elektrownie jądrowe w Belgii planowali bracia Bakraoui, którzy zginęli w samobójczych zamachach w Brukseli. Gdyby terroryści doprowadzili do uszkodzenia reaktorów, mogłoby dojść do skażenia na dużą skalę. Wiatr w Polsce najczęściej wieje z zachodu, a to oznacza, że także my znajdujemy się w zagrożeniu… zobaczcie tutaj.

Dane: www.paa.gov.pl / Państwowa Agencja Atomistyki.
Dane: www.paa.gov.pl / Państwowa Agencja Atomistyki.

Jak się na to przygotować? Pierwszym źródłem informacji o potencjalnym skażeniu jest zawsze Państwowa Agencja Atomistyki (PAA). Jednak jeśli nas zawiedzie, możemy skorzystać z niezależnej sieci pomiarowej Radioactive@Home, prowadzonej przez studentów lub amatorów.

W całej Europie, również w Polsce, znajdują się specjalne stacje, które dokonują pomiarów na bieżąco. Najgęściej usiane są nimi okolice elektrowni atomowych, gdzie zagrożenie dla ludności jest największe.

www.radioactiveathome.org/map
www.radioactiveathome.org/map

W Polsce mamy około 40 takich stacji, które, jeśli promieniowanie przekracza dopuszczalne granice, w trybie rzeczywistym nas o tym ostrzegą. Warto więc je śledzić, i jeśli zielone kropki zmienią się na żółte lub czerwone, natychmiast przekazywać taką informację dalej… zobaczcie tutaj.

źródło: geekweek
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Atak na elektrownie atomową jest dużym zagrożeniem dla Polski”

  1. Broń atomowa to paradoksalnie broń pokojowa ;]

    P.S. nikt jej puki co nie użył(nie licząc USA na Japonii)a Mocarstwa które je posiadają nigdy nie zostały zaatakowane, zawsze się z nimi inni liczą (nie licząc Korei północnej) np. z Izraelem.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.