Atak lotnictwa USA. Nie żyje 62 bojowników Państwa Islamskiego

Atak lotnictwa USACo najmniej 62 bojowników Państwa Islamskiego zginęło, a ponad stu zostało rannych w nalocie amerykańskiego lotnictwa na obóz szkoleniowy wojsk Państwa Islamskiego niedaleko Mosulu w północnym Iraku.

Iracki dowódca wojskowy okręgu Niniwy, Mohamed al Bayati, poinformował dziennikarzy, że amerykańskie F-16 dokonały nalotu w chwili, gdy islamscy bojownicy byli na zbiórce na dziedzińcu zamienionego w wojskowy ośrodek szkoleniowy kampusu uniwersyteckiego znajdującego się 25 km na południe od Mosulu.

Według informacji z irackich źródeł medycznych szpitale w rejonie Mosulu przyjęły wielu dżihadystów rannych podczas amerykańskiego nalotu.

Riad al Sauaryi, rzecznik partii Patriotyczna Unia Kurdystanu, jednej z głównych organizacji kurdyjskich działających w kurdyjskim regionie autonomicznym Iraku, poinformował wysłannika hiszpańskiej agencji EFE o zdobyciu przez peszmergów (kurdyjskich bojowników) w rejonie Al-Kazaru, 22 km na północny wschód od Mosulu, czternastu samochodów należących do dżihadystów.

Czterdziestu dżihadystów zginęło w walce.

Mosul pozostaje od czerwca pod kontrolą Państwa Islamskiego; proklamowało ono „kalifat” na opanowanych przez jego bojowników terenach północnego Iraku i Syrii.

Atak lotnictwa USA

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Atak lotnictwa USA. Nie żyje 62 bojowników Państwa Islamskiego”

  1. 62 bydlaków za x mil dolarów ?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.