Atak Rosji na Polskę to byłaby niewyobrażalna wojna

Rosja zaatakuje Polskę

Nie wyobrażam sobie, że NATO nie zareaguje w razie ataku Rosji na kraj członkowski – mówił w programie „Po przecinku” w TVP Info gen. Gromosław Czempiński, analizując możliwe scenariusze rozwoju konfliktu na Ukrainie i ewentualność, że Rosjanie posuną się dalej.

Uczestnicy konferencji „Polska-Rosja, bilans 2014”, która odbyła się w Warszawie uznali, że Polska dla Rosji pozostaje „najdalszym z bliskich” krajów. Jak powiedział Czempiński, dla Rosjan „kosztem wejścia do Polski” byłaby „niewyobrażalna wojna”.

Rosja zaatakuje Polskę

Opanowanie Polski gwarantuje, że cała Europa Środkowa jest w rękach Moskwy – stwierdził z kolei były minister obrony narodowej Romuald Szeremietiew.

Koszty wejścia do Polski są niewyobrażalne. Wojna niewyobrażalna – tak gen. Czempiński ocenił sytuację, w której NATO miałoby nie zareagować na agresję ze strony Rosji. Gość „Po przecinku” dodał, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji.

Jeżeli Rosji uda się rozmontować NATO, osłabić siłę woli i wspólne działanie, to Polska jest obiektem ataku – powiedział z kolei Szeremietiew. – Ponieważ likwidacja czy opanowanie Polski gwarantuje, że cała Europa Środkowa jest w rękach Moskwy – dodał.

W jego opinii obecność Polski, zwłaszcza jako sojusznika USA, przeszkadza Rosji.

Jest głównym zawalidrogą w tym planie, którego być może nie ma. Oby go nie było – podsumował były minister.

Według Czempińskiego, na inwazji Rosja nie zyska wiele.

Otwarcie przekroczy strefę buforową, jaką miała być Ukraina – powiedział i podkreślił, że NATO jest na taką ewentualność przygotowane i do głosu coraz częściej będą dochodzić wojskowi zamiast polityków.

Według Szeremietiewa przyczyna, dla której Zachód zwleka z decyzją o wysłaniu broni na Ukrainę, jest prosta: słabość przywództwa.

Rosja ma naprawdę silnego przywódcę, dlatego to jest tak groźny przeciwnik. Natomiast Zachód ma słabe przywództwo. I niestety słabym przywódcą, mówię to z przykrością, jest prezydent Obama – stwierdził były minister obrony.

Czempiński jest z kolei przekonany, że Zachód zdecyduje się w końcu dozbroić Ukraińców.

Co do tego, że będzie decyzja szybkiego dozbrojenia Ukrainy, nie mam najmniejszej wątpliwości. Chodzi tylko o to, aby to była wspólna decyzja Sojuszu – ocenił.

źródło: Wp.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Atak Rosji na Polskę to byłaby niewyobrażalna wojna”

 1. Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce a my na tym najgorzej wyjdziemy

  https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Matka Boża w Fatimie i nie tylko prosiła żeby ludzie odmawiali codziennie Różaniec. Nie mówiła nic o dozbrajaniu się, co wam pomorze broń i najnowocześniejsze technologie w których pokładacie nadzieje ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Wiadomo, że Gromosław mydli oczy, że nas NATO obroni, bo przecież nie Gromosław. On jest tylko biedym generałem, co to do wojska się zgłosił, żeby mieć emeryturkę i żeby kręcić lody. Jakby Rosja uderzyła na Polskę, to wszystkie Gromosłąwy zapakowałyby swoje rodziny i siebie do samolotu i sruuu do Londynu, żeby z bezpiecznej odległości obserwować rozwój sytuacji.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Powinni dbać o Polaków, żeby Polacy tutaj siedzieli i chcieli walczyć o swój kraj i utrzymać swój dobrobyt, a nie plują na nich, potem Polacy uciekają i rządcy będą mieli problem. Położenie np. Niemiec nie jest strategicznie istotne, ale oni są rozpieszczani. Chyba nastąpiła gdzieś pomyłka.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. jak w temacie
  http://i.imgur.com/Nmlz6KR.png

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Uhadi w pizdu sabaka jobana we wrot

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 7. Zachód nie ruszy 4 liter z pomocą z prostej przyczyny,ani Polsce ani tym bardziej nie wyśle broni na Ukraine.Inwestycje zachodu w Rosji to około 700mld euro i jeżeli tylko podskoczy to Rosja znacjonalizuje te inwestycje to jest ultimatum Putina które usłyszał rodowity prezydent USA Husein Barack Obama Al-Mahdi,Zachód sobie poszczeka jak piesek nie robiąc nic a my dostaniemy w dupę za skretyniały polskojęzyczny rząd który się szarpie jak wsza na powrózku na rozkaz swojego pana wiadomo skąd.”Nasi” specjaliści jak zwykle ściemniają i oszukują społeczeństwo że nam nic nie grozi,oby
  mieli rację.Myślę jednak że Putin nas ukaże w ten czy inny sposób,aby dać nam nauczkę.Zachód już nas olał chociażby w kontekście rozmów w Mińsku pominięto Polskę chociaż nasze pieski najbardziej ujadały w Kijowie banderowskim zawołaniem sława ukrainie resztę niech każdy sobie dopowie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.