Atak ZOMBI ? To nie mit, niebezpieczeństwo jest bardzo wielkie !!!

Wizja końca świata wcale nie musi być taka jaką przedstawia się w mediach. Komety, tsunami i inne sugerowane katastrofy. Potocznie wirus zombizmu nazwano wścieklizną afrykańską. Wirus ten powoduje śmierć, a po śmierci reanimację ciała ludzkiego. Wirus ten opisał w swojej książce Max Brooks. Geneza i sposób zakażenia opisał w swojej książce The Zombie Survival Guide. Wydał ją w 2003, opisał jak przeżyć atak tych istot.

Jak rozprzestrzenia się wirus solanum?

Wirus ten nie roznosi się drogą kropelkową. Nie zarazimy się nim przez katar i ślinę. Nie zaatakuje nas znienacka. Jedynym sposobem zarażenia się tym wirusem, jest kontakt z płynami ustrojowymi zakażonego osobnika. Najczęściej do zakażenia dochodzi poprzez pokąsanie przez zombie. Zombie atakuje znienacka i nie należy się spodziewać jego ataku. Krew zombie ma postać galaretowatą, jest to brązowa maź. Rzadko, kiedy dochodzi przez kontakt z krwią. Osoby narażone na kontakt z zoombie muszą uważać na to by ich ofiara nie zechciała zaatakować mózgu. Ponieważ istoty po bezpośrednim ataku mózgu zarażają go. Rzadko dochodzi do zakażenia poprzez kontakt z krwią. Nie stwierdzono przypadku by wirus roznosił się drogą płciową.

Badania nie znają przypadku odbycia stosunku płciowego z człowiekiem. Jak również z osoba zakażoną? Znane są za to przypadki, gdy osoba pokąsana przez zoombie trafia do szpitala, po śmierci klinicznej staje się dawcą organów. Najczęściej jest to nielegalny rynek. Doprowadza to do zakażenia biorcy. Przypadek taki miał miejsce w Rio de Janeiro. Po wnikliwych badaniach do dziś nie zna się jednak przyczyn zakażeń pacjentów. Ponieważ nie udało się odnaleźć wirusa poza ciałem ludzkim. Udało się ustalić, że do zakażeń nie dochodzi poprzez zakażenia owadów. Nie przenoszą one tego groźnego wirusa. Owady nie wykazują też zainteresowania zainfekowanym osobnikiem.

Objawy zakażenia

W pierwszej godzinie po ukąszeniu dochodzi do przebarwień w okolicach ukąszenia. Ponadto rana szybko krzepnie. Po pięciu godzinach wzmagają się bóle, dreszcze, człowiek narażony jest na wymioty. W dalszym etapie dochodzi do odrętwienia kończyn i podnosi się gorączka do nawet 40 stopni. Pacjent traci kontrole nad swoim ciałem. Następują niekontrolowane skurcze mięśni. W dalszym etapie dochodzi do paraliżu, utraty świadomości i zwalnia akcja serca. Po niespełna dobie zainfekowana ofiara zapada w śpiączkę. Kolejnym etapem tej choroby jest całkowite zatrzymanie akcji serca. W dalszej kolejności umiera mózg i ustają wszystkie czynności życiowe, następuje śmierć biologiczna. Po dobie od ukąszenia następuje samoistna reanimacja.

Jak leczyć?

Po dziś dzień nie wynaleziono leku i szczepionki na tę chorobę. Wprawdzie udało się wynaleźć szczepionkę, która dawała nadzieje na wyleczenie. Ową nadzieją była szczepionka o nazwie Phalanx. Okazało się jednak, że nie jest ona skuteczna. Opierała się ona na teorii, że zombizm jest odmianą wścieklizny. Szybko jednak okazało się, że tak nie jest. Szczepionki nie mają zastosowania, bo wirus w osłabionym osobniku prowadzi do zakażenia. Jedynym w miarę skutecznym sposobem walki z chorobą, jest amputacja pokąsanej kończyny. Daje to jednak 10% szans na wyleczenie. Przy tym należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności. Należy pamiętać, że nawet zabicie osoby zakażonej nie zapobiegnie reanimacji. Wirus po zainfekowaniu w płacie czołowym mózgu nie potrzebuje aktywności o ile nastąpiła już wstępna mutacja wirusa. Jeśli takowa nastąpiła to rozwój ciała w dalszym etapie jest prawidłowy. Jedynym pewnym sposobem nie dopuszczenia do ożywienia jest uszkodzenie mózgu lub dekapitacja.

Ludzie i zagrożenia międzyludzkie

Zakażenie wirusem solanum jest w 100% śmiertelne. Nie licząc pojedynczych przypadków reanimacji. Ponadto bierze się pod uwagę żywy organizm. Reanimacja następuje wyłącznie u ludzi. Laboratoryjnie udowodniono, że jest on aktywny tylko u człowieka. U zwierząt obumiera zaraz po śmierci zwierzęcia. Oznacza to, że zwierzęta zaraz po śmierci są wolne od wirusa i nie są przedmiotem epidemii. Wirus nie działa po ich śmierci. Ponadto zwierzęta instynktownie uciekają od trupów, które są zakażone wirusem solanum.

Cechy żywych trupów

Umarli nie wykazują nadludzkich mocy. Nie sieją zniszczenia i nie chcą zemsty. Nie mają jakiś dodatkowych zdolności. Ponadto nie odbudują się u nich mięśnie, więc ich siła spada. Jedyną przewagą nad ludźmi, jaką mają jest to, że nie odczuwają zmęczenia. Nie potrzebują ani snu, ani pożywienia. Co za tym idzie są wiecznie aktywne? Nie mają większych zdolności niż człowiek. Mają problemy z koordynacją ruchową, chwieją się na nogach, są powolne leniwe i ospałe, ścigając ofiarę nie mają szans. Nie umieją biegać ani skakać. Nie są w stanie panować nad tymi czynnościami. Ich mózg jest zbyt mało inteligentny. Mają dobry wzrok taki jak człowiek. Nie odróżniają jednak człowieka od swoich. Sugerują się najprawdopodobniej żwawszymi ruchami oraz ogólnym zachowaniem u ludzi.

Zoombi są powolne i mniej aktywne jednak ich uwaga nie opiera się jedynie na oczach, a jest podzielona na wszystkie zmysły. O czym świadczy fakt, że sprawnie polują. Węch u zoombie też jest dobry. Kierują się zapachem potu. Słuch też jest lepszy niż przed śmiercią. Kierują się one za źródłem słuchu. Nie odczuwają bólu i mają dodatkowy zmysł. Umarli nie oddychają, nie trawią, nie produkują praktycznie żadnych płynów ustrojowych oprócz śliny, nie funkcjonują żadne układy oprócz ruchowego i nerwowego. Zombie się nie rozmnażają, ani nie wykazują żadnych innych czynności życiowych, dlatego de facto nazwanie ich „żywymi trupami” nie ma sensu logicznego, gdyż są prawie całkowicie martwe.

 

Ocena: 2.5. Przez 2 osoby.
Proszę Czekać...

24 thoughts on “Atak ZOMBI ? To nie mit, niebezpieczeństwo jest bardzo wielkie !!!”

 1. Pojebało was już całkiem będzie inwazja ze strony róskuw

  Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 2. Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Ten wirus to groźna mutacja kwaśnaewskiego, tuska i wałęsy.Na pierwszy ogień pójdzie radom potem sosnoeiec a na końcu cały świat. Xddd. Ale tak na serio to stek bzdur wyzsanych z palca.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Ale to jest głupie. Tak, na pewno istoty które były ludźmi wytrzymają bez jedzenia i wody. UUU boję się.

  TAKIE RZECZY TYLKO W FILMACH

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Skoro są za głupie nawet na skakanie to jak przedostają się np z Ameryki do Europy? Skoro zarażeni zmieniają się po jednej dobie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. To przez wirus

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 6. To si ęmoże naprawdę zdarzyć… Nie wiadomo co naukowcy ukrywają

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 7. Takie KURWA bajki to dzieciom opowiadać.XD

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Masz rację, zombie nie istnieją.Kurwy z tych co napisali te kłamstwa. Jeszcze dzieci je przeczytają, to dopiero.Założyciel strony nie zauważa,
   że niemądrzy ludzie,wyrażają siebie, poprzez głupie mity o tym cholernym wirusie. Jeszcze raz przeczytam te pierdolone bajki,a zgłoszę te kłamstwa.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 8. Zaraz, ta informacja była już wcześniej umieszczona na stronie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 9. Ale nawet gdyby to się wydarzyło to przecież wojsko by interweniowało. Armie świata nie składają się z ,,Szarych Kowalskich”, którzy nie wiedzą jak strzelać.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nie wiem czy to prawda ,ale to może się zdarzyć a wojsko ,policja nic nie pomoże musimy być na to przygotowani. Musimy nauczyć się strzelać zabijać. Istnieje taki wirus ,,Wirus T” lub ,,HVLT” Ja miałam tai przypadek mój kolega się nim zaraził było tak jak napisane i co po dobie zaraził całe małe miasto ja,mój brat (ja dziewczyna) mój chłopak i 10 ludzi ocaleliśmy .Musieliśmy zabic bliskich. Naszczęście dotarłą do nas ta szczepionka po 3 dniach. Nie kłamię.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Ta a potem sie obudziles xd ty bys zapewne obcego nie zabil a co dopiero bliskich. Ale prank fajny xd

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
   2. Jak ja bym chcial sie z takimi zombiakami pobawic, lep rozwalic ale narazie tylko na vr jest taka opcja xd. Ale i tak nie siem czy bym byl zdolny do zabicia bliskich inna rzecz obcych zombi 😉

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 10. Tia…A Michael Jackson razem z nimi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 11. Tia…I Michael Jackson razem z nimi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 12. ten artykuł uważam niestety za bzdure..
  Jeśli nawet ludzie zostaną czymś zarażeni to nie zmieni ich to na tyle żeby stali się jakimś monstrum i na pewno nie na taką skale masowych ataków zombie 😀 a bajka że będą polować na ludzi i jeść mózgi jak w horrorach jest naiwnością. Od zdrowych mogą jedynie oczekiwać ratunku..
  Masowych ataków spodziewajcie się prędzej ze strony komorników 😀

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 13. tosz to jest szook

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 14. Ja mam w domu pod poduszką sztylet, w plecaku produkty na survival w tym maczetę (nie powiem skąd, ale chyba już wiecie ;)). Mam łuk, strzały zrobię w lesie, mam go blisko. Żarcie zdobędę polując na zwierzęta, które będą uciekać przed "Ślinotowcami". Prawdopodobnie ich mięśnie pracują nadal, ponieważ w żołądku zalegają 'resztki pokarmowe' które tworzą ^ślinę^ [cyt. za wiki] prawdopodobnie, choć to tylko teoria, ŚLINA NAPĘDZA Zombie.

  ~Adam (SANDOR) S

  Kiedy przybędą do Polski, polacy "Ci błogosławieni, którzy nie zobaczyli a uwierzyli" będą gotowi. Reszta będzie HORDAMI.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 15. Dla mnie cała ta koncepcja zombich jest bez sensu. Skoro „nie oddychają, nie trawią, nie produkują praktycznie żadnych płynów ustrojowych oprócz śliny” to po jaką cholerę jedzą. Skoro jedzą i nie trawią to dlaczego nie dochodzi u nich do wytrzewienia z powodu rozerwania ścian żołądka, otrzewnej, włókien mięśniowych i skóry.

  Mało tego, jak działają ich mięśnie skoro nie mają dostarczanego paliwa w postaci cukrów i związków energetycznych do wytwarzania adenozynotrójfosforanu, niezbędnego w procesie skurczu mięśnia.

  Z dupy jest ta koncepcja zombie apokalipsy, a te przypadki ataków zombie to ataki ludzi chorych psychicznie, którzy się za dużo seriali naoglądali. Podobnie jak ci ludzie, którzy próbowali kraść auta tak jak to się robi w GTA.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Zgadzam sie z toba, wszystko to jakas paranoja. Sa to osoby chore psychicznie, bo za duzo sie tego naogladali. 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 16. @Matyas zgodzę się w pełni z Twoim komentarzem. Ludzie nie wierzą w ”to” dopóki tego nie zobaczą na własne oczy, taka jest prawda. Jeśli ten ”koniec świata” nadejdzie w postaci zombie, ludzie spanikują. Filmy/Gry staną się rzeczywistością, a tylko nieliczni będą mogli temu zapobiec. Ataki (Ameryka, Chiny, Korea etc.) nie są przypadkowe, jest to dopiero początek, początek końca które niedługo nadejdzie. Takie jest moje zdanie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 17. To nie mit. Tak jak w filmach 40 lat temu np: start trek były pokazywane statki kosmiczne nikt nie przypuszczał, że będziemy budowali z techniką i podobieństwem takie same dziś się okazuje, zauważyłem, że filmy z przeszłości pokazują nam co będzie w przyszłości więc bardzo możliwe, że dojdzie do ataku zombi kiedyś

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. @Matys to się dzieje naprawdę. W Chinach już są ataki takie jak w Miami. Za niedługo coraz więcej krajów będzie miała takie ataki. A kiedy to się zacznie to będzie za późno na….

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.