Atmosfera Ziemi ulatnia się. Nasza planeta podzieli los Marsa

Mówimy to z ciężkim sercem, ale nasza Ziemia w dość odległej przyszłości może podzielić los Marsa. Wszystko przez to, że nasza atmosfera dosłownie wycieka w przestrzeń kosmiczną.

Często zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądać koniec świata. Myślimy o meteorytach, globalnym ociepleniu i bombach atomowych; jednak jeśli w ciągu najbliższych kilku milionów lat na naszej planecie nie wydarzy się nic niespodziewanego – najprawdopodobniej życie skończy się z powodu tego, że nasza atmosfera zmieni swój skład i Ziemia stanie się czymś w rodzaju Marsa.

adampizurny animated GIF

Tym razem nie jest to jednak kolejna dziwna teoria pseudonaukowców. O „uciekającej” atmosferze w popularnym wystąpieniu dla TED opowiedziała Anjali Tripathi z departamentu astronomii na Harvardzie. Jak dowiadujemy się z jej fascynującego przemówienia – każdej minuty Ziemia traci około 180 kg wodoru i 3 kilogramy helu, które opuszczają naszą planetę.

Takie zmiany w składzie atmosfery spowodują zaś, że nasza planeta może upodobnić się do Marsa (na którym kiedyś również prawdopodobnie była woda, której wyschnięcie mogło być pokłosiem podobnych procesów).

źródło: noizz
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Atmosfera Ziemi ulatnia się. Nasza planeta podzieli los Marsa”

  1. She’s on fire!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.