Atomowe giganty płyną do Korei Północnej

Trzy lotniskowce USA wezmą na celownik reżim Kim Dzong Una.

Stany Zjednoczone wysyłają przeciwko Korei Północnej dwa dodatkowe lotniskowce atomowe, które dołączą do płynącego już tam lotniskowca USS „Carl Vinson” – donosi południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na źródła rządowe.

USS „Carl Vinson”
USS Nimitz
USS Ronald Reagan

Według tych informacji, chodzi o lotniskowce atomowe „Ronald Reagan” i „Nimitz”. Mają one dołączyć u wybrzeży koreańskich do „Vinsona”, który przybędzie tam 25 kwietnia br. Wszystkie trzy lotniskowce mają brać udział we wspólnych z Koreą Południową manewrach wojskowych w rejonie półwyspu koreańskiego.

Obecnie „Ronald Reagan” znajduje się jeszcze w porcie w japońskiej Jokohamie, a grupa bojowa z lotniskowcem „Nimitz” szykuje się do wypłynięcia z Oregonu i w przyszłym tygodniu pojawi się na Morzu Japońskim.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia informacji o wysłaniu kolejnych lotniskowców ze strony amerykańskiego dowództwa. Pojawienie się tych trzech potężnych okrętów w jednym miejscu to zdarzenie niezwykłe – oceniają obserwatorzy w Korei Południowej.

Ich zdaniem, prezydent Donald Trump chce w ten sposób zademonstrować reżimowi Kim Dzong Una potęgę morską Stanów Zjednoczonych, aby zmusić go do ustępstw i zaprzestania prób jądrowych i testów rakiet balistycznych. To zupełnie odmienna taktyka niż ta, którą stosowała administracja Baracka Obamy.

Tymczasem światowe media komentują przyczynę niepowodzenia najnowszej próby rakietowej Korei Północnej. Według części ekspertów, miał miejsce sabotaż dokonany przez amerykańskich hakerów wojskowych. Nie ma jednak na to konkretnych dowodów.

Departament Stanu i Pentagon potwierdzają tylko, że północnokoreański test na wschodnim wybrzeżu kraju koło portu Sinpo zakończył się niepowodzeniem w niedzielę rano – rakieta eksplodowała tuż po wystrzeleniu. Władze w Phenianie grożą jednak kolejnymi próbami rakietowymi.

źródło: Reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Atomowe giganty płyną do Korei Północnej”

 1. Brakuje tam tylko PPL Sandomierz i PPL Kwidzyn

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. No i PPL Radom 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.