Australię nawiedził deszcz pająków

Australia deszcz pająków

Dla większości z nas wydaje się to zbyt straszne, aby mogło być prawdziwe, ale do nietypowego opadu pająków doszło w ostatnich dniach w jednym z miast w Nowej Południowej Walii (Australia) – informuje Telegraph.co.uk.

Aż nie możemy wyobrazić sobie, co czuli mieszkańcy Goulburn, miasteczka w Nowej Południowej Anglii, którzy zza okien swoich domów obserwowali deszcz. To jednak nie były opadające z nieba krople wody, a pająki, których nikt nie był w stanie policzyć.

Zdjęcia zmasowanego ataku pająków obiegły cały świat. Stworzenia oblepiły okolicę białą pajęczyną, a lokalni mieszkańcy, przerażeni i zdumieni, są dalecy od wyciągania wniosków, że to coś zupełnie normalnego.

„Każde miejsce, nawet najmniejsza szparka, była oblepiona małymi, czarnymi pająkami” – powiedziała Ian Watson, której dom został oblepiony pajęczyną.

Mimo, że wydarzenie przyciąga wzrok i jest przerażające nie tylko dla osób zmagających się z lękiem przed pająkami, jest bardzo powszechne i stanowi część naturalnego cyklu życia wielu gatunków. Zdarza się, że małe pająki wznoszą się wysoko pod wpływem podmuchu wiatru, przebywają drogę kilkuset metrów, a następnie opadają na ziemię.

„To wydaje się zdarzać kilka razy w roku, zazwyczaj w pogodne dni z niewielkim wiatrem” – powiedział Golburn Post naukowiec Keith Basterfield. „Byłem w Instytucie Meteorologii w zeszłym tygodniu, oglądałem prognozę pogody dla Goulburn i warunki były wyśmienite” – dodał. Nietypowy deszcz pająków można obserwować w maju lub wrześniu, w zależności od panujących warunków meteorologicznych.

Australia deszcz pająków

Australia deszcz pająków

Australia deszcz pająków

Australia deszcz pająków

Australia deszcz pająków

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.