Azja: Duże trzęsienie ziemi w Azji o sile 6.8 w skali Richtera. Wiele ofiar

Potężne trzęsienie ziemi, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło Azję Południową, zabiło co najmniej dziewięć osób, a dwieście innych zostało rannych. Ratownicy przeszukują gruzy zniszczonych przez wstrząs domów w celu poszukiwania zaginionych.

Amerykański Serwis Geologiczny (USGS) poinformował, że wstrząs o sile 6,8 stopnia w skali Richtera, na głębokości 57 km uderzyło 29 km na zachód od Imphal, stolicy północno-wschodniego stanu Indii Manipur, graniczącym z Birmą.

trzesienie ziemi

Wstrząs nawiedził obszar w momencie, gdy większość ludzi jeszcze spała. a dachy i klatki schodowe niektórych budynków zawaliły się w mieście liczącym około 270 tysięcy ludzi.

„To było jak rzucanie na patelnię” – powiedział Joy Thanglian, 33-letni pracownik firmy energetycznej z Bharat Petroleum. „Potem wybiegłem na zewnątrz” – dodał. Policja i szpitale w Imphal poinformowały, że liczba zabitych sięga sześciu osób, a 100 innych zostało rannych, 33 z nich poważnie.

„Było to największe trzęsienie ziemi, jakie odczuwano w Imphal” – powiedział pracownik reagowania katastrof Kanarjit Kangujam. Ratownicy starają się wydobyć spod gruzów zawalonych budynków poszkodowanych. Nie wiadomo, ile osób uznano za zaginionych.

Większość ludzi opuściło swoje domy, natomiast sieci telekomunikacyjne przestały funkcjonować. Na lotnisku loty odbywały się normalnie, mimo, że mury się rozpadły, a pęknięcia były widoczne w budynku terminala.

Wiele osób krytykuje powolną reakcję władz na zaistniałą sytuację. „Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy ze strony rządu” – powiedział pracownik wolontariatu Kangujam. „Rząd nie dał nam żadnych informacji” – podkreśla.

Media w Bangladeszu poinformowały o trzech ofiarach oraz co najmniej dziewięćdziesięciu osobach rannych. Urzędnik w departamencie meteorologicznym Birmy w Naypyitaw, powiedział, że nie ma żadnych doniesień nt. szkód lub strat po stronie granicy z Birmą.

trzesienie ziemi

źródło:  krolowa kuperstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.