Azja: Tornado „zassało” samochód. Niesamowite ujęcie

Azjaci walczą z potężnym żywiołem – tajfunem Soudelor. Na filmie nakręconym wideorejestratorem widać, że trąba powietrzna, która utworzyła się na skutek działalności tajfunu, dosłownie „zassała” biały osobowy samochód.

O agresywnym żywiole na Tajwanie informował m.in. australijski portal „The West Australian”.

„Wydaje się, że osoba jakimś cudem uniknęła poważnych obrażeń i patrzyła, jak szczątki samochodu latały nad ulicą” – pisze portal.

Uderzył w niedzielę

Autor filmu nie jest znany. Pierwszym miejscem, w jakim umieścił swój film, jest najprawdopodobniej serwis LiveLeak. Tam jeden z użytkowników potwierdził, że wideo zostało nakręcone w miejscowości Tainan w niedzielę 9 sierpnia.

Lokalni synoptycy informują, że tornado, które powstało w niedzielę, jest wynikiem szalejącego w tym regionie śmiercionośnego tajfunu Soudelor.

W miniony weekend tajfun zabił ponad 30 osób w Chinach i na Tajwanie. Liczba ofiar może stale rosnąć, gdyż intensywne zjawiska nie opuszczają regionu.

Tajfun Soudelor

Tajfun Soudelor uderzył w prowincję Fujian (południowo-wschodnie Chiny) w sobotę 8 sierpnia (około 5 rano czasu lokalnego). Żywioł przyniósł bardzo intensywne opady deszczu i silny wiatr. Przyczynił się do powstania potężnej lawiny błotnej i pozbawił setki tysięcy mieszkańców prądu. Dał się odczuć również mieszkańcom Tajwanu i północno-zachodnich wysp Japonii.

– Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak potężnego tajfunu nad Tajwanem – powiedział 60-letni mieszkaniec kraju.

Źródło: NASA, weather.com, facebook.com, LiveLeak, tvn meteo Autor: PW/map

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Azja: Tornado „zassało” samochód. Niesamowite ujęcie”

  1. Cha,cha, hyiundai getz, jest tak lekki że porwie go każdy wiatr:-)

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.