Bardzo silne trzęsienie ziemi w Afganistanie o sile 7.7 w skali Richtera

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło w poniedziałkowe popołudnie czasu lokalnego rejon Afganistanu i było odczuwalne w kilku krajach na południu Azji jednocześnie – donosi agencja Associated Press. trzesienie ziemi Afganistan Według amerykańskiego Serwisu Geologicznego (USGS) główny wstrząs miał siłę 7,7 stopnia w skali Richtera. Trzęsienie odczuli m.in. mieszkańcy Kabulu, New Delhi i Islamabadu.

W stolicy Pakistanu, ściany kołysały się w przód i w tył, a ludzie w panice uciekali z budynków biurowych, recytując wersety z Koranu. „Co chwila spływają doniesienia o wypadkach i zniszczeniach” w niektórych odległych dzielnicach Badakhshanu- powiedział dyrektor krajowego organu zarządzania kryzysowego, Abdullah Humayoon Dehqan.

Prądu elektrycznego zabrakło w stolicy Pakistanu, gdzie wstrząsy były odczuwalne przez 45 sekund. Domy trzęsły się, ściany popękały, a samochody przesuwały po ulicach. Są poważne problemy z komunikacją, bowiem wskutek trzęsienia nie działają telefony komórkowe.

Vineet Gahlot, dyrektor w Indyjskim Departamencie Sejsmologiczno-Meteorologicznym, powiedział, że trzęsienie ziemi o wielkości 7,7 w skali Richtera uderzyło 82 km na południowy-zachód od Feyzabad w Pakistanie i wystąpiło stosunkowo głęboko – 196 km pod powierzchnią ziemi.

Pakistański Instytut Meteorologiczny ocenia magnitudę wstrząsu na 8,1. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach bądź ofiarach żywiołu.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.