Baszar al-​Asad ostrzega przed III wojną światową

Syryjski dyktator ostrzega przed wybuchem III wojny światowej. Baszar al-Asad mówił o tym w wywiadzie dla „Komsomolskiej Prawdy”. Zwrócił przy tym uwagę, że głównymi przeciwnikami w nabrzmiewającym konflikcie są Stany Zjednoczone i Rosja.

W ocenie Baszara al-Asada, obecna sytuacja na świecie przypomina pierwsze stadium „zimnej wojny”. Syryjski przywódca dodał, że napięcia prowokują Amerykanie, którzy chcą zachować „swoją hegemonię nad innymi krajami”.

Cytowany przez „Komsomolską Prawdę” syryjski dyktator nazywa Rosję państwem godnym zaufania, które buduje swoją politykę na „zasadach moralności, a nie tylko na interesach”. – W powietrzu czuć zapach III wojny światowej – ostrzega Asad.

Oskarża też USA i ich koalicjantów o prowadzenie w Syrii „iluzorycznej kampanii przeciwko terrorystom” i stwierdza, że tylko Rosja jest w stanie przywrócić równowagę sił w jego kraju. W wywiadzie dla „Komsomolskiej Prawdy” prezydent Syrii jako swoich sojuszników wskazał: Rosję, Iran i libańską partię szyitów Hezbollach.

źródło: wp.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Baszar al-​Asad ostrzega przed III wojną światową”

  1. Sodoma i Gomora to chyba stare nazwy dla tych kontynentów.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Od lat wiadomo że USA sa Bestią za morza która konszachtuje z wszechetnicą UE zachodnią którzy rozpoczną 3 wś a po niej będzie przepowiednia Saby o 6 narodach które zwalcżą szatana (Izrael).

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.