Emma puka do Europy! Stają lotniska, brak gazu i prądu, zaspy

sniezyca-Europa

Nadciąga kataklizm jakiego jeszcze nie było.

Brytyjskie Biuro Meteorologiczne ogłosiło na czwartkowe popołudnie “czerwony alarm” – najwyższy z możliwych – dla Walii, Anglii południowo – zachodniej i środkowej Szkocji. Po przejściu śnieżycy Bestia ze Wschodu, nadciąga jeszcze większa – Emma, najgroźniejsza od co najmniej 50 lat. Rozpęta się ok. godz. 15.00 i będzie szaleć do późnej nocy – podaje Daily Express.

“Mogą być ofiary. Drogi zostaną zablokowane przez głęboki śnieg. Samochody i pasażerowie zostaną odcięci. Należy oczekiwać zatrzymania połączeń autobusowych, kolejowych i lotniczych. Będą długie przerwy w dostawach energii. Szereg regionów zostanie odciętych od świata nawet na kilka dni” – czytamy w ostrzegawczym komunikacie.

sniezyce-uk

Już teraz brytyjska sieć energetyczna poinformowała o niedoborach gazu w krajowej sieci. Pracę przerwało lotnisko w Edynburgu, lotniska w Londynie, Glasgow i Newcastle zawieszają loty. Lokalnie wysiada sieć komórkowa.

sniezyce-uk

Już teraz tysiące samochodów w Szkocji utknęły na drogach. Kierowcy spędzają w nich nawet po kilkanaście godzin, albo porzucają je i idą na piechotę. W Londynie do piątkowego popołudnia ma napadać ponad 30 cm śniegu, w innych regionach – ponad pół metra. “Ale najgorsze dopiero przed nami. Na weekend przewidujemy dalsze opady i silne mrozy” – ostrzega BBC Weather.

sniezyce-uk

W innych krajach Europy nie lepiej – w okowach mrozu i zaspach toną Irlandia, Szwajcaria, Włochy, Ukraina i Rosja. W Irlandii ludzie wykupują ze sklepów co się da – mleko, chleb, ziemniaki. W sieci można zobaczyć zdjęcia pustych półek supermarketów.

Koloseum-sniezyca

We Włoszech stają pociągi. W Neapolu, nad którym przeszła najsilniejsza od 1958 r. śnieżyca, zamknięto szkoły. Śnieg spadł we Florencji i Genui. Największe opady spodziewane są w Turynie i Bolonii. Śnieżny alarm ogłoszono też we Francji Holandii, gdzie temperatura ma spaść do -15 stopni.

sniezyce-Europa

Lotnisko w Genewie przerwało pracę po tym jak w ciągu 3 godzin spadło 15 cm śniegu. W Petersburgu w końcu lutego było zimniej tylko na początku XX w. – przyznaje główny synoptyk miasta Aleksandr Kolesow. Gazprom bije rekordy sprzedaży gazu.

sniezyce

źródło: Reporters.pl

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ElizaPiotrekampersant Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ampersant
Gość
ampersant

jak w filmie Threads, tylko zamiast broni nuklearnych broń pogodowa.
https://www.koniec-swiata.org/cia-oskarza-rosje-klimatyczny-armagedon-w-usa/
Widać mamy odpowiedź.

Piotrek
Gość
Piotrek

Broń klimatyczna , to narzędzie (zresztą nie jedyne ) Boga zwiastujące wiosnę z Przypowieści Jezusa.
„Po czym poznamy Jezu Twoje przyjście i koniec świata?”
Po czym poznajecie, że zbliża się wiosna?

Eliza
Gość
Eliza

Przypowieści Jezusa są osadzone w szerszym kontekście – Jezus jest owszem reformatorem religijnym i prorokiem, ale w ramach judaizmu („ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni” (Mt 5,17-19)) – i na nim (judaizmie) szczególnie opiera się Chrystus przekazując ludziom wiedzę. Możemy interpretować Jego Przypowieści „wyrywając” je z naturalnego środowiska w którym wyrosły – ale czy to jest bona fide? Jest radykalna różnica między „sensacyjnym” interpretowaniem Biblii, a zdrową duchowością opartą choćby o werdykty Ojców Kościoła.