Mieszkańcy amerykańskich miast Ellicott i Baltimore szukali w niedzielę schronienia, gdyż intensywne opady deszczu doprowadziły do powodzi błyskawicznej na tym obszarze. Filmy i zdjęcia zamieszczane na portalach społecznościowych przedstawiają strumienie wody siejące spustoszenia na tutejszych dzielnicach.

Stan wyjątkowy w związku z powodziami błyskawicznymi ogłosili w niedzielę urzędnicy Ellicott City. Film opublikowany przez mieszkańców pokazuje, jak główna ulica miasta zmieniła się w rwącą rzekę, która zabierała wszystko, co znalazło się na jej drodze.

Powódź USA

„To jest wyjątkowo niebezpieczna i potencjalnie katastrofalna sytuacja. W tej sytuacji musisz koniecznie poszukiwać schronienia na wyższych kondygnacjach budynków i zatrzymać się gdziekolwiek, gdzie przemieszcza się woda” – poinformował w oświadczeniu na Twitterze Narodowy Serwis Pogodowy w Baltimore.

Miasto Ellicott, które znajduje się zaledwie 55 metrów nad poziomem morza, doświadczyło powodzi na podobną skalę w 2016 r. – poinformował samorząd hrabstwa Howard. Dwa lata temu powódź w stanie Maryland spowodowała poważne szkody w historycznym centrum miasta; zrujnowała wiele domów, firm i słynnych zabytków. Zginęły wówczas dwie osoby.

Począwszy od niedzielnego wieczora ostrzeżenie rozszerzono na obszary wzdłuż rzeki Patapsco w hrabstwie Anne Arundel, a także całe hrabstwa Howard i Baltimore.

Chociaż dotychczas nie było doniesień o ofiarach, powódź najwyraźniej wielu zaskoczyła. „Dziękujemy Bogu za dobrych ludzi, którzy zabrali nas z ulicy. Z niepokojem czekając, aż deszcz przestanie padać, a powódź spowolni” – napisała Kat Foster, która uciekła z podnoszącego się poziomu wody, publikując wideo z potopu.

Szybko poruszający się strumień wody przez ulice porywał m.in. zaparkowane samochody, co udało się uwiecznić na filmach.

Źródło: krolowasuperstarblog.wordpress.com

8 KOMENTARZE

 1. „to jeszcze z byt mało żeby ludzie żyli w zgodzie z ludźmi. Trzeba wszystkich pozbawić wszystkiego, by docenić się wzajemnie” ” wszyscy będą mieć nic”

  • do ttteis77 rozumie ze masz jakiś żal i żeś frustrat ale jak wszyscy będa bidni to beda frustraty jak ty a i gozej nawet i nic z tego lepszego nie wyniknie właśnie odwrotnie musi sie dobrobyt polepszać żeby każdy żył luźno i miał wtedy spokuj i wiecej czasu na zrozumienie siebie

 2. Chodzi o to, że człowiek swoim istnieniem niszczy tę planetę, niektórzy nawet eko ludzie nie wiedzą, że też odrobinkę trują środowisko.

 3. Ciekaw jestem,za co mam tym Amerykanskim bydlakom wspolczuc?Powodzie byly sa i beda.Czlowiek sie rodzi i Umiera.A ze sam doprowadza do niszczenia planety na ktorej mieszka…..to i potem przez wlasna glupote ginie.Taka jest rasa ludzka wlanie.Pusta,prozna,hipokrytyczna,dysfunkcyjna i zindoktrynowana

  • nie ma to jak wsadzanie wszystkich do jednego wora.
   Twierdzisz że sami sobie zasłużyli? A co, jeżeli jakiś tam Jan Kowalski w Ameryce, segregował odpady, żył 100% eko, oszczędnie itd. itp. i zalała go akurat powódź. Wg. Ciebie sam sobie taki los zgotował, czy że o co kaman? Bo Twoja wypowiedź do w/w tematu ma się tyle samo, co ananas do pizzy – Niby się dodaje, ale za ch** nie pasuje

   • Akurat nie mam zadnego wspolczucia do ludzkiej rasy.Czemu?Niemow,ze nie widzisz w sobie cech przezemnie wymienionych.I guzik mnie czy ten kowalski zyje eko.Dla mnie ludzie to zaraza.Nieradzaca sobie z niczym nie przystosowana do tego co dzisiaj mamy zabobonna,infantylna nie potrafjaca dac pewnej przyszlosci nastepnym pokoleniom.Zindoktrynowana podlegla klerowi i politykom siedzacym klerowi w dupie /Kaczynski,PiS i reszta\ tego pseudo katolickiego tworu chorobotworczego.I moze powiesz ze bredze? C.D.N………………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here