Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Giganci Biblia
Archeologia Biblia Ciekawostki Niewiarygodne Odkrycia Religia Teoria Spiskowa

Biblijni Giganci znalezieni u stóp gór Tapalpa! Kolejne dowody

Otóż nie dawno doszło do odkrycia, które może stanowić namacany dowód w tej sprawie, dowód potwierdzający istnienie biblijnych gigantów.

Nim jednak przejdziemy do samego odkrycia, rozpocznijmy naszą podróż od samego początku. Zatem co mówi nam Biblia o istnieniu tych prastarych stworzeń?

,,A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj, więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to, więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.’’

Stary Testament Księga Rodzaju 6,1-6

Giganci Biblia

Giganci Biblia

Nad tym fragmentem warto się na moment zatrzymać, nie ze względu na to, iż jest tutaj wyraźnie napisane, że owi giganci istnieli, lecz z innego powodu. Otóż w czasach gigantów i ogromu grzechu, jaki wówczas zaczął tworzyć się na ziemi, Bóg Stwórca po raz pierwszy pożałował, że stworzył człowieka. Jest to sprawa niesamowita, gdyż stanowi ogromny wyjątek. To także był prawdopodobnie podstawowy powód, dla którego Bóg zesłał potop na ziemię. Ale oczywiście to nie jedyne miejsce w Biblii opisujące gigantów.

,,Lecz mężowie, którzy razem z nim byli, rzekli: Nie możemy wyruszyć przeciw temu ludowi, bo jest silniejszy od nas. I rozgłaszali złe wiadomości o kraju, który zbadali, mówiąc do Izraelitów: Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach.’’

Stary Testament Księga Liczb 13, 31-33

O gigantach wspominają także księgi deuterokanoniczne, czyli te, których nie zawiera Biblia Hebrajska. W ramach ciekawostki i pewnego uzupełnienia dobrze jest przytoczyć i ten fragment, który możemy znaleźć w takiej księdze. Co ciekawe ów fragment mówi nam o buncie do jakiego doszło pośród gigantów przeciwko Bogu. Spójrzmy, zatem na ten tekst.

,,Nie przepuścił {Pan} dawnym olbrzymom, którzy się zbuntowali ufni w swą siłę. Nie darował współmieszkańcom Lota, których zatracił z powodu ich pychy. Nie miał miłosierdzia nad narodem zatracenia, co został zgładzony z powodu swych grzechów.  Podobnie postąpił z sześciuset tysiącami pieszych, którzy zebrali się w twardości swego serca.  I chociażby był tylko jeden twardego karku, byłoby dziwne, gdyby został bez kary. Ma Pan miłosierdzie, ale i zapalczywość, hojny w zmiłowania, ale i gniew wylewa. Jak wielkie miłosierdzie, tak wielka i Jego surowość, sądzi człowieka według jego uczynków.’’

Syr. 16,7-12

Jak widzimy owe księgi zawierają konkretne opisy dotyczące gigantów, dodatkowo zawierają opis Boga. Otóż widzimy, że jest On miłosierny, ale i równie sprawiedliwy to też w znacznym stopniu pokłada się to z wieloma fragmentami Nowego i Starego Testamentu gdzie jest mowa o atrybutach Boga. Szkoda jedynie, że współczesny Kościół zapomniał o Bożej sprawiedliwości i głosi jedynie miłosierdzie, wszystkim i wszędzie a wystarczyłoby jedynie na koniec dodawać chociażby jedno zdanie również i o sprawiedliwości a wówczas, kto wie, świat może wyglądałby nieco inaczej.

To oczywiście nie koniec, jest jeszcze wiele informacji, o których chcemy Wam drodzy czytelnicy w tej kwestii napisać i zrobimy to w kolejnej części artykułu. Natomiast kończąc już dzisiejsze rozważania wspomnimy również a może i przede wszystkim o owym sensacyjnym odkryciu, które skłoniło nas do podjęcia na nowo tematu gigantów.

Otóż ulewy, jakie nawiedziły w ostatnich dniach okolice gór Tapalpa spowodowały osuwiska dużych ilości ziemi oraz przy tej okazji odsłoniły ogromnych rozmiarów czaszki oraz kościec. Zdjęcie w artykule pochodzi właśnie z owego miejsca (oprócz zdjęcia głównego).

Giganci Biblia

Biblijni Giganci – Szczątki Nefilim u stóp gór Tapalpa

Nefilim – tak nazywano gigantów z czasów przed potopem. Termin ten jest również tłumaczony jako upadli. Jednak zazwyczaj oznacza istoty cechujące się ogromnymi rozmiarami, nadnaturalnymi rozmiarami. Istoty stworzone i poczęte w wyniku obcowania synów Bożych z ziemskimi kobietami. Przy tej okazji należy nadmienić, że po przez określenie synowie Boży najczęściej rozumie się aniołów. Tak właśnie powstała legenda opisująca istnienie gigantów ze Starego Testamentu. Oczywiście istnieją liczne wzmianki na ten temat, owe wzmianki nadają większej wiarygodności tym stworzeniom.

Mało tego, samo odkrycie u stóp gór Tapalpa także w znacznym stopniu rzuca nowe światło na tę tajemnicę. Dodatkowo wielka mistyczka Maria Valtorta otrzymała wizję od Boga, w której został jej objawiony sąd ostateczny. Wówczas zauważyła, że niebo zgasło z wszelkimi gwiazdami i słońcem, zapanowała ciemność. Jak pisze Valtorta, dalej ujrzała naszą planetę, która była niczym grobowiec, zniszczona i martwa. Z jej wnętrzności zaczęli powstawać ludzie wszystkich czasów i pokoleń od Adama i Ewy. Co ciekawe i bardzo zaskakujące, Valtorta widzi także olbrzymów i tutaj sama czyni aluzję, że faktycznie te mityczne czy też biblijne stworzenia musiały przed potopem istnieć.

Idźmy jednak nieco dalej i poszerzmy horyzont naszych poszukiwań. Sięgnijmy do apokryfów i pseudoepigrafów. I tak w Księdze Henocha a konkretnie części nazwanej Księgą Czuwających natrafimy na informację o łączeniu się synów Bożych z córkami ludzkimi (Hen 6-36). W wyniku wyżej opisanych związków zostali powołani do życia giganci, czyli Nefilimowie. Nefilimowie szerzyli zgorszenie i ogromne zło, co było bezpośrednią przyczyną zesłania potopu.

,, Aniołowie ujrzeli kobiety ziemskie i za namową ich dowódcy, Szemihaza, złożyli przysięgę, że spłodzą z nimi dzieci. Dwustu aniołów zstąpiło na Ziemię, każdy wybrał sobie kobietę, którą nauczył czarów i zaklęć. Ze związków tych narodzili się giganci, wysocy na trzy tysiące łokci. Ponieważ ludzie nie mogli ich utrzymać, giganci obrócili się przeciwko nim. Księga Henocha przedstawia gigantów jako istoty niegodziwe, niszczące ziemię, zabijające ludzi i praktykujące kanibalizm.. Jako potomkowie aniołów duchy gigantów nie mogły umrzeć tak jak ludzie podczas potopu, została im odebrana tylko ich ziemska powłoka, sami natomiast pozostali na Ziemi w postaci bezcielesnych demonów.’’

Istnieje także legenda, którą tutaj przytaczamy w ramach ciekawostki. Owa legenda znajduje się w tak zwanej Księdze Jubileuszów i relacjonuje jak to Bóg w akcie gniewu i sprawiedliwości zesłał na gigantów szał w konsekwencji, czego pozabijali się oni nawzajem. Jednak to nie wszystko, co możemy napisać o tych tajemniczych stworzeniach, bądź też w pewnym sensie ludziach albowiem mieli oni coś z człowieka i anioła. Ale tutaj przy tej okazji możemy odpowiedzieć na inne, niewyjaśnione tajemnice z przeszłości, które po dziś dzień czekają na wytłumaczenie.

Wielkie piramidy, megalityczne budowle z przeszłości, dolmeny przedpotopowe i tego typu konstrukcje mogły nie być stworzone przez istoty pozaziemskie, lecz przez istoty z tej planety. Czasem nie trzeba szukać odpowiedzi w gwiazdach, lecz dosłownie pod nogami i tutaj raz jeszcze niesamowite odkrycie u stóp gór Tapalpa pokazuje nam, że ta prastara prawda i reguła może mieć zastosowanie i we współczesnym świecie. Giganci z czasów przed potopem to obecnie bardziej rzeczywistość niż fikcja, chociaż wielu osobom może się to nie podobać, bo w jakimś stopniu to uwiarygodnia Biblię.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

25
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AdamrysiekSylwestermaksnana Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wernyhora
Gość
wernyhora

Szanowni czytelnicy!
Zwróćcie uwagę na napis w lewym dolnym rogu „zdjęcia”:Worth1000.com. Jest to portal publikujący zaskakujace zdjęcia/obiekty sztuki graficznej, gdzie wizualnie „wszystko” jest możliwe! Graficzne stworzenie gigantów czy liliputów jest tam jak najbardziej możliwe! Przy obecnych możliwosciach grafiki komputerowej wszystko jest do zrobienia! ( a swoją drogą nie wykluczam, że giganci istnieli/istnieją w chwili obecnej)

nana
Gość
nana

Znam jednego giganta. Mieszka w Warszawie i co miesiąc co najmniej korzysta jeszcze dodatkowo z drabinki…

Sylwester
Gość
Sylwester

Wszyscy jesteście zacofani moi drodzy. Nie ma i nigdy nie było żadnego Boga. Każda religia jest wymysłem człowieka stworzona na potrzeby kontrolowania ludzi. Jeżeli cokolwiek nas stworzyło to nie bóg a zaawansowana inna cywilizacja. Albo poprostu zwykła ewolucja. Wszystkie Biblie są nic nie warte. Pisał je człowiek i są one zmieniane co dekadę na potrzeby nowej ery. Dziś kościół skrywa wielką firmę marnującą pieniądze, skrywa homoseksualistów i pedofilii. Jedno jest pewne że wszyscy się urodziliśmy i wszyscy umrzemy. My, nasze dzieci z później wnuki. Nie będzie życia po życiu. Dlatego nasze życie to tylko chwila która nie ma znaczenia. Dlatego… Czytaj więcej »

Sylwester
Gość
Sylwester

Podsumowując to jak tu naprawić człowieka.? A to tak jak . „Wyjaśnić głupiemu dlaczego jest głupi”… Niemożliwe… A ja swoim rozumowanie wyprzedam 5 miliardów ludzi na taj planecie o około 100 lat.. Niemożliwe, a jednak..

Jan
Gość
Jan

krótko mówiąc jesteś zwykłym idiotą, któremu sie zdaje,że jest bardzo mądry. Cos na zasadzie: Gówno mówi do statku- po co sie do mnie przykleiłeś. Przez ciebie płyneę wolniej. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, z tego, że i tak nie zrozumiesz tego co tu napisałem. Przyjdzie czas , że zrozumiesz. Może za jakies 20 lat?

Sylwester
Gość
Sylwester

Janku, ja płynę sam bez niczyjej pomocy tak jak tego sam chcę. I wyrażam swoją opinię że pomimo tysięcy lat ludzie dalej wierzą w bzdury jak pisma św. i w wymyślonych bożków. Świadczy to o ograniczonym i podatnym na kontrolowanie umyśle ludzi. Wszystko skierowane jest na popyt krzywdą istot żyjących. „Dla mnie też jesteś zwykłym idiotą i kto ma z nas bardziej racje. Kto tu jest większym idiotą. Kto jest w ogóle. Ja mówię że ty a ty że ja. Kto ma rację, kto lepiej rozumuje. Twój rozum nie może mnie osądzać ani mój twojego bo nie ma wzorca określającego… Czytaj więcej »

legion1610
Gość
legion1610

No nareszcie ktos mysli tak jak ja bezbłędny komentarZ zgadzam sie w 100% nikt nie jest bardziej zniewolony niz ten ktoremu wydaje sie ze jest wolny.

xcxcxcxcx
Gość
xcxcxcxcx

Sylwuś mośku 😉 niczym się nie różnisz od reszty ludzi masz się za super gościa a życzysz żeby wszyscy przepadli taki jesteś dobry ? to tu to test i każdy się uczy szkoli a ty takimi tekstami oblewasz swój kurs …!!! piszesz ”Dlatego nasze życie to tylko chwila która nie ma znaczenia. Dlatego powinniśmy wykorzystać ten czas jak najlepiej ” no bardzo logiczne to co napisałeś …;) piszesz że wszyscy są słabi a czemu wchodzisz na taka stronkę koniec świata ? płaczesz że morduje się zwierzęta a co nie jesz mięsa ? teoretycznie powiesz że nie i jesteś wegetarianinem tylko… Czytaj więcej »

Eliza
Gość
Eliza

„jeden świniak na długo starcza” – jako ciekawostkę polecam (o zdrowotnych skutkach spożywania wieprzowiny) :

http://www.planetaislam.com/islam/wieprzowina.html

Ciekawe
Gość
Ciekawe

ewolucja hmm, ciężko, ludzie z Rh- nie mają tego tzw „genu małpy” co obala teorie że pochodzimy od małpy…

Janusz Ateizmu
Gość
Janusz Ateizmu

1. Brak wiary w Boga, wiara natomiast w boga „cywilizacja obcych” na pewno istnieje, chociaż nie ma ku temu przesłanek żadnych, nawet tych rzekomych „Biblii”, a wszystkie opisy są bazowane na relacjach osób najpewniej chorych psychicznie. Natomiast ku istnieniu Jezusa mamy pewne dowody naukowe, jak i apostołów itp. 2. „Biblie” o ile mi wiadomo, istnieje tylko jedna Biblia, zgodnie z nauką, na którą Pan się tak ochoczo powołuje i ją tak gloryfikuje. Oczywiście, są biblie heretyckie, z tym, że zaczęły one powstawać po reformacji Lutra, a poza tym charakteryzują się głównie usuwaniem nie pasujących rzeczy, oraz złudnym tłumaczeniem, vide negowanie… Czytaj więcej »

Janusz Ateizmu
Gość
Janusz Ateizmu

i jeszcze ad vocem: Skoro ludzie są rzekomo zaślepieni przez wiarę i Pismo, to dlaczego dzisiejsze elity, które jak twierdzisz chcą zniewolić świat nie korzystają właśnie z tego, tylko promują właśnie wolnomularstwo, ateizm, i życie jakby Boga nie było? Czy nie ma tutaj zgrzytu w logice, którą reprezentujesz?

maks
Gość
maks

Teraz jestem jak ziarno w ziemi ale wyjde na powierzchnie. Ziarno obumiera aby na nowo się narodzić dla swiata na powierzchni .

drKolgrim
Gość
drKolgrim

O gigantach pisze nie tylko biblia ale też każda inna księga związana z religią nawet w Koranie są takie zapiski, dla mnie to bajki jeżeli chodzi o Boga ale co do tych olbrzymów trudno to odrzucic, pewnie kiedyś chodzili po tej planecie, a prawda jest taka że chcemy eksploracji kosmosu a na temat naszej planety nie wiemy za dużo….

Eliza
Gość
Eliza

„Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie” (Kant) – Bóg a kosmos. Pzdr

xcxcxcxcx
Gość
xcxcxcxcx

a znaczy że wszystko samo się stworzyło ? zobacz jak wszystko jest złożone etc trzeba być ograniczonym żeby myśleć że Boga niema

u
Gość
u

Skoro biblia mówi, że byli giganci, to byli. Ich wielkość jest przytoczona w cytowanej tu księdzeHenocha.Jest ona wiarygodna, gdyż za czasów Jezusa była ona w kanonie ksiąg hebrajskich. Na dowód tego mamy odniesienia w listach Judy i chyba Jakuba do tej księgi Giganci byli, historia której się uczymy wyglądała inaczej. uczymy się bzdur na geografii o okresach i czasach powstawania ziemi, a to są tylko hipotezy nie udowodnione.Wręcz przeciwnie, są naukowcy, którzy potrafią udowodnić powstanie chociażby węgla w bardzo dosłownie krótkim czasie.Nie uczy się nas o Wielkim Potopie a to podczas niego nastąpio wielkie zamiesznie na ziemi,, w wyniku którego… Czytaj więcej »

Eliza
Gość
Eliza

Gdyby Księga Henocha była wiarygodna, to byłaby w mojej Biblii Tysiąclecia. Bogu dziękuję, że nie jest, ponieważ swego czasu miałam nieprzyjemność zapoznać się z tym apokryficznym bublem i klechdą.

A co do przeszłości naszej planety, to polecam wszystkim serdecznie Kenta Hovinda na YT. Naprawdę warto.

u
Gość
u

a Ty myślisz , że kościół katolicki to wiarygodna instytucja, która jako jedyna ma władzę mówienia co słuszne, a co nie ?? co jest apokryfem ??
Ta instytucja, która mordowała MILIONY ludzi ??, która błogosławi ludzi idących zabijać innych ??
, w której szeregach kwitnie patologia ?? to jest zgodne z tym co głosił Jezus ??
kk – TO JEST DLA CIEBIE AUTORYTET ?

Eliza
Gość
Eliza

Dla mnie, jako dla katoliczki, Kościół Katolicki jest wiarygodną instytucją. Znam historię Kościoła, znam zarzuty wobec Kościoła, i znam naukę Jezusa. I powiem Ci, z całą pewnością NIGDY nie porzucę Kościoła Katolickiego, aby przyłączyć się np. do świadków (a tam to się dopiero dzieje i działo, u la la!). Pozdrawiam

u
Gość
u

A kto mówi o świadkach ??
Ja mówię, żę to Biblia jest autorytetem i księgi, które były w kanonie w czasach Jezusa (Jeszui)
Trzeba jeszcze porównywać różne tłumaczenia, bo mogą się róznić nieco
Nie polecam żadnej religii.Zachęcam do samodzielnego czytania, a wyjaśnienie da sam Pan, jeżeli się go poprosi o to.Tak jak dał mądrośc pierwszym uczniom, którzy n ie byli b iegli w pismach tak jak dawni uczeni(np Faryzeusze)
Obudzmy się i myślmy samodzielnie.KK to pewnie religia większości z nas od niestety chrztu, który oczywiście nie jest ważny bo był nam udzielany gdy nie mieliśmy jeszcze wpływu na cokolwiek

Eliza
Gość
Eliza

Dodam jeszcze, że detaliczna polemika z taką osobą jak Ty (użytkowniku „U”) mija się w ogóle z celem – dlatego odpowiadam Ci bardzo ogólnikowo. Jedyną skuteczną metodą na tak pretensjonalną osobę, jest po prostu lekceważenie. Nie mam zamiaru tłumaczyć Ci smaku miodu.

Adam
Gość
Adam

Skoro za źródło uważasz Biblię to dlaczego Jej zaprzeczasz??? Przeczytaj 10 Przykazań Bożych które są w Biblii i porównaj Je z katechizmem. Dzięki temu otworzyły mi się oczy za co dziękuję Bogu.

Eliza
Gość
Eliza

Cytowany „Stary Testament Księga Liczb 13, 31-33” jest oczywiście kłamstwem. Wyjaśnia to Księga Liczb, tekst 14.36-38.

A co do gigantów – może i istnieli, ponieważ odnalazłam o nich wzmianki w księdze hinduskiej, mianowicie w Bhagavata Puranie. Więc coś jest na rzeczy.