Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…przeszczep glowy
Niewiarygodne Nowe Technologie

Bill Gates opłaci operację przeszczepu głowy

Sergio Canavero, włoski neurochirurg o kontrowersyjnej reputacji, ma plan przeprowadzenia pierwszego w historii przeszczepu ludzkiej głowy. Od kilku lat, przy okazji różnych konferencji medycznych, zapewnia, że świat dysponuje już technologią umożliwiającą przeprowadzenie takiej karkołomnej operacji.

Po udanej operacji i wybudzeniu, biorca powoli przejmie panowanie nad nowym ciałem. Będzie miał także niezmieniony głos, potrafił chodzić i czuć twarz. Pełną sprawność miałby natomiast osiągnąć w przeciągu roku.

Jakby tego było mało, porównuje on eksperymenty z przeszczepem tego najważniejszego w ciele człowieka narządu do podboju Księżyca.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że chiński naukowiec, Ren Xiao-Ping, już dokonał tego na myszach. Po przeszczepie potrafiły one przeżyć nawet dzień, pić wodę i otwierać oczy. Teraz naukowiec chce się wziąć za większe stworzenia, a mianowicie szympansy i ludzi.

Ten fakt sprawił, że Canavero grunt pali się pod nogami, gdyż to on chce być pionierem tej technologii. Włoski naukowiec po raz pierwszy spotkał się też ze swoim rosyjskim pacjentem, Walerym Spiridonowem, który będzie swoistym królikiem doświadczalnym.

Według planów, pierwsza operacja przeszczepu ludzkiej głowy (lub jak kto woli ciała), ma nastąpić już w 2019 roku. Naukowiec wezwał najzamożniejszych ludzi naszego świata, w tym osobiście Billa Gatesa do sfinansowania badań.

Sergio Canavero przeprowadził udane przeszczepy głowy u zwierząt
Sergio Canavero przeprowadził udane przeszczepy głowy u zwierząt

Pomysł Canavero budzi wielkie kontrowersje w świecie medycyny. Pierwsze swoje plany przedstawił on w 2013 roku, jednak dopiero teraz uważa, że ma wiedzę i narzędzia do przeprowadzenia takiego przeszczepu.

Co ciekawe, duży wkład w sposobność do przeprowadzenia takich operacji ma Polska. Przypomnijmy, że to właśnie w naszym kraju dokonano ostatnio rewolucyjnych operacji dotyczących naprawienia uszkodzeń rdzenia kręgowego czy przeszczepu całej twarzy, które znajdą zastosowanie w planach włoskiego neurochirurga.

„Jeśli społeczeństwo nie będzie tego chciało, nic nie zrobię. Jeśli nie będą tego chcieli ludzie z USA czy Europy, to nie znaczy, że operacji nie można przeprowadzić gdzie indziej…” – powiedział Sergio Canavero.

Wyobrażacie sobie moment, w którym zamożni mieszkańcy naszej planety będą kupowali nowe ciała na czarnym rynku i przeszczepiali do nich swoje głowy? Niewątpliwie taka technologia zapewni im dużo dłuższe życie, ale czy nikogo już nie interesują kwestie moralne takiego czynu?

 

Źródło: GeekWeek.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
qvwvpPedro Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qvwvp
Gość
qvwvp

Ja nie wiedzę w tym nic niezdrowego. Jeśli pacjent wyraża dobrowolną zgodę to czemu jakieś tempe bydło ma chamować rozwój świata w tym kierunku.
Byłby to wielki krok w kierunku modyfikacji ludzkiego ciała.
Wszystkie czynności budzą pewne kontrowersje, i wszystko prędzej czy puźniej jest wykorzystywane w celu innym niż z założenia.
Jednak cel uświęca środki, a cel jest naprawdę Wielki.
Wyobraźcie sobie możliwość przeniesienia ludzkiego mózgu do maszyny ? Zapewne to daleka przyszłość (100-1000lat) jednak jeśli nie postawimy pierwszego kroku to możemy czekać i pierdyliard lat.
Ale najciekawsze moim zdaniem jest właśnie to czy taki człowiek byłby nadal sobą, i gdzie umiejscowione jest nasze JA.

Pedro
Gość
Pedro

Idę o zakład, że to się nie powiedzie. Przeszczepianie głowy do reszty ciała u ludzi jest dużym błędem, ponieważ nie idzie tylko o samo ciało, ale coś bardziej istotnego. W głowie istoty ludzkiej jest przecież siedlisko duszy ( szyszynka i inne ważne z punktu widzenia świadomości części ludzkiego mózgu ). W roku 1963 sir John Eccles, australijski naukowiec otrzymał Nagrodę Nobla. Jego eksperymenty i publikacje wciąż wywierają głęboki wpływ na badania nad mózgiem. Eccles jest autorem „technicznej koncepcji duszy”, która zakłada, że w obrębie sieci układu nerwowego na każdym dendronie rozpięty jest byt niematerialny – psychon – który steruje zmianami… Czytaj więcej »